Четверг, 15.11.2018, 20:28 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Акції соціального протесту, страйки

2018 рік

***

30 жовтня 2018 року наймані працівники приватного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг», приватного акціонерного товариства «Криворізький залізорудний комбінат» та приватного акціонерного товариства «Суха Балка» провели акцію соціального протесту у вигляді мітингу на підтримку шахтарів, які протестують на шахті «ім. Г.Г.Капустіна» публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

В акції протесту прийняло участь близько 40 працівників підприємств металургійної галузі м. Кривого Рогу.

Основна вимога учасників акції протесту – погасити заборгованість із виплати заробітної плати. Крім того, мітингувальники вимагали від власників підприємств міста Кривого Рогу підвищити заробітну плату до 1000 євро та поліпшити умови праці. Також виступали проти підвищення цін на комунальні послуги.

Учасники прийшли на мітинг з транспарантами та лозунгами: «Солідарність з шахтарями «ім. Г.Г.Капустіна» публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля», «Еврокомуналка без еврозарплат – геноцид Украинского народа».

За результатами акції соціального протесту, учасники мітингу направили резолюцію до Кабінету Міністрів України.

Фахівці відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області й надалі будуть надавати необхідну правову допомогу та, в межах повноважень, сприятимуть стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

***

17 жовтня 2018 року відбулась Всеукраїнська акція соціального протесту профспілок у вигляді мітингу, в якій взяли участь приблизно 530 осіб представників профспілкового активу Дніпропетровської області.

Представники профспілкового активу Дніпропетровської області представляли усі 33 членські об’єднання, які входять до обласної профспілки.

Спільні вимоги учасників акції соціального протесту стосувалися підвищення рівня заробітних плат і пенсій, зупинення зростання цін на споживчі товари і комунальні послуги та врахування у проекті Держбюджету-2019 пропозицій профспілок. Крім того, представники профспілкового активу Дніпропетровської області вимагали стоп – державному рейдерству майна профспілок та наступу на їх права.

Мітинг-хода розпочалася з парку Т.Г.Шевченка пройшла Хрещатиком, Майданом Незалежності і зупинилася біля будівлі Кабінету міністрів України.

Мітингувальники передали представникам Уряду свої вимоги та наполягали на зустрічі з головою Уряду, але до учасників мітингу з Уряду ніхто не вийшов.

В Всеукраїнській акції соціального протесту профспілок взяли участь представники первинної організації профспілки трудящих металургійної та гірничо-добувної промисловості України публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде і надалі, в межах своїх повноважень, сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах, установах, організаціях Дніпропетровської області.

***

09 жовтня 2018 року біля будівель Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровської обласної ради відбулась акція соціального протесту у вигляді мітингу за участю приблизно 2000 осіб працівників підприємств, організацій освіти і науки та культури Дніпропетровської області. Також до акції соціального протесту приєдналися люди різних професій: металурги, шахтарі, вчителі, лікарі, машинобудівники, актори та музиканти.

Спільні вимоги учасників акції соціального протесту стосувалися підвищення рівня заробітних плат і пенсій, зупинення зростання цін на споживчі товари і комунальні послуги та врахування у проекті Держбюджету-2019 пропозицій профспілок.

Учасники прийшли на мітинг з транспарантами та лозунгами: «Акторам і музикантам достойну зарплату», «Припиніть економію на людині праці», «Спочатку європейські зарплати, потім європейські тарифи», «Бедная молодежь - государство без будущого», «Роботу, зарплату, гідне життя».

Під час акції соціального протесту голова Дніпропетровської обласної профспілкової організації працівників культури України А. Яловий зачитав резолюцію, в якій були сформульовані конкретні вимоги до Кабінету Міністрів та роботодавців: «Ми вимагаємо припинити економію на праці людини і встановити з січня 2019 року мінімальний рівень заробітної плати не нижче 7 700 гривен. Зупинити підвищення цін на природний газ на вимогу Міжнародного валютного фонду, а також тарифів на електроенергію і житлово-комунальні послуги для населення. Конституційні права громадянина на якісну і доступну освіту, охорону здоров'я, соціальне забезпечення, а також гарантії працівникам цих сфер мають бути належним чином профінансовані державним бюджетом України. Стоп державному рейдерству майна профспілок і наступу на їх права! Погасити до кінця року заборгованість по виплаті заробітної плати і не допускати її подальшого виникнення. Верховній Раді України забезпечити ухвалення законів, спрямованих на відновлення в Україні виробництв, створення нових робочих місць, належне зростання трудових доходів, пенсій, соціальних виплат. Не допустити погіршення умов призначення пільгових пенсій для шахтарів.

Від органів виконавчої влади і місцевого самоврядування Дніпропетровщини ми вимагаємо до 2020 року забезпечити зростання економіки області. І підвищення на основі цього заробітної плати по області».

Після завершення мітингу глава обласного об'єднання профспілок Віталій Дубіль і представники трудових колективів відправилися вручити резолюцію органам виконавчої влади і місцевого самоврядування.

У підсумку усіх учасників мітингу призвали підтримати наступну профспілкову акцію, яка відбудеться 17 жовтня 2018 року в Києві під стінами Кабінету Міністрів України і Верховної Ради України.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде і надалі, в межах своїх повноважень, сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах, організаціях освіти і науки Дніпропетровської області.

***

4 жовтня 2018 року близько 39 гірняків ранньої зміни шахти «Октябрська» публічного акціонерного товариства «Криворізький залізорудний комбінат» м. Кривий Ріг Дніпропетровська область після закінчення роботи відмовилися підійматися на поверхню.

Основною вимогою гірників, які відмовились підійматись на поверхню, було підвищення розміру заробітної плати.

Акція соціального протесту тривала протягом чотирьох годин, гірники знаходилися на глибині 1115 метрів.

За словами голови Криворізької незалежної профспілки гірників України Юрія Самойлова: «У однієї з категорій працюючих шахтарів, після січня 2018 року, заробітні плати стали менше, працюючих обурив цей факт, тому шахтарі  вирішили провести акцію соціального протесту, з вимогою від адміністрації - підвищення розміру заробітної плати».

До шахтарів на переговори прибув представник від адміністрації ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», який пообіцяв вжити заходи щодо підвищення заробітної плати гірнякам.

За підсумками акції соціального протесту проведеної 4 жовтня 2018 року усі гірники ранньої зміни о 20:30 піднялися на поверхню.

У зв’язку з напруженим станом соціально-трудових відносин на ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», фахівці Відділення НСПП підготують наказ про взяття випадку дестабілізації стану соціально-трудових відносин на облік, з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту).

Також спеціалісти Відділення НСПП підготують на направлять сторонам соціально-трудових відносин, рекомендації щодо шляхів вирішення конфліктних питань законним, правовим шляхом, через процедуру вступу у колективний трудовий спір (конфлікт).

Випадок дестабілізації стану соціально-трудових відносин буде внесено до Бази даних конфліктогенних підприємств Дніпропетровської області.

Відділення НСПП буде надалі, в межах своїх повноважень, відслідковувати стан соціально-трудових відносин, сприяти поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат».

***

18.09.2018 10 членів первинної профспілкової організації трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області (далі - ППО ПМГУ «АрселорМіттал» Кривий Ріг») з 16:20 до 18:00 провели акцію соціального протесту у вигляді пікетування біля Окружного адміністративного суду міста Києва у зв’язку з продовженням судового розгляду справи №826/6758/18 щодо скасування розпорядження НСПП від 06.04.2018 №118-р та рішення Відділення НСПП.

Члени ППО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» вимагали прозорі переговори замість закритих судів.

На підтримку працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на судове засідання в черговий раз приїхав народний депутат С.Каплін, з метою підтримки вимог трудового колективу на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Народний депутат приймає участь в усіх засіданні Окружного адміністративного суду міста Києва по справі №826/6758/18.

Під час четвертого судового засідання суддею було вирішено проводити судові засідання закритими, у зв’язку з цим народний депутат С.Капліна та представники засобів масової інформації – телеканал «ИНТЕР» очікували за закритими дверима.

Під час судового засідання пікетувальники вигукували гасла: «За переговори на «Арселорі», «1000 євро працівникам «Арселора» », які було чутно в залі судового засідання.

Крім того, 18.09.2018 пройшли пікети солідарності у низці українських міст, а саме: у Харкові, Миколаєві, Запоріжжі та інших містах України.

Наступне судове засідання у цій справі відбудеться 03 жовтня 2018 року о 15:00.

З метою зменшення соціальної напруги та здійснення соціального діалогу зі сторонами соціально-трудових відносин, представники відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області надають необхідну правову допомогу та будуть й надалі, в межах своїх повноважень, сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин на публічному акціонерному товаристві «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

 

З 23:50 години вечора 01 серпня 2018 року по 09:20 годину ранку 02 серпня 2018 року близько 100 найманих працівників ТОВ «ПРОСКО» провели акцію соціального протесту у вигляді страйку на підприємстві.

Основна вимога учасників акції соціального протесту – чітке дотримання підписаної Угоди сторін від 22 березня 2018 року в частині проведення своєчасної виплати заборгованості із виплати заробітної плати та своєчасної виплати поточної заробітної плати.

01-02 серпня 2018 року Відділенням НСПП були проведені численні узгоджувальні зустрічі з головою органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників ТОВ «ПРОСКО», головою профспілкового комітету та головою страйкового комітету, які повідомили зупинку підприємства, початок та проведення страйку на підприємстві.

Так, під час проведення засідання примирної комісії 31.07.2018 роботодавець запевнив, що 01.08.2018 до кінця дня будуть проведені усі виплати заборгованість із виплати заробітної плати, у зв’язку з цим адміністрація підприємства висловила прохання продовжити виробничий процес не розпочинаючи страйку.

Голова профспілкового комітету повідомила, що 01.08.2018 до кінця робочого дня уся заборгованість із виплати заробітної плати не була погашена, не виплачена заборгованість трьом підрозділам: службі охорони, працівникам гуртожитку та управління, а також найманим працівникам ТОВ «ПРОСКО» не був виплачений єдиний соціальний внесок. Станом на 23:50  01.08.2018 наймані працівники так й не дочекалися звіту представників роботодавця про стан виплати заборгованості з заробітної плати, згідно Угоди сторін від 22 березня 2018 року.

Фахівці Відділення НСПП протягом ранку запевняли найманих працівників в необхідності надання можливості адміністрації підприємства погасити заборгованість із виплати заробітної плати та надали роз’яснення з приводу виплати єдиного соціального внеску.

Адміністрація підприємства запевнила, що в першій половині дня 02.08.2018 уся заборгованість з заробітної плати, яка передбачена Угодою сторін від 22.03.2018, буде погашена.

Після довгих вмовлянь та спільними зусиллями фахівцями Відділення НСПП, голови органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників ТОВ «ПРОСКО», голови профспілкового органу ТОВ «ПРОСКО» та голови органу, який очолює страйк, приблизно в 09:20 ранку, наймані працівники відновили роботу підприємства та перенесли страйк на невизначений термін.

Таким чином, стан соціально-трудових відносин на підприємстві залишається напруженим.

До Відділення НСПП надійшов лист (вих. від 02.08.2018 №45/15-02) за підписом голови органу, який очолює страйк на ТОВ «ПРОСКО», в якому повідомляється, що страйк призупинено з 9:20 02.08.2018 на невизначений термін.

Фахівці Відділення НСПП неодноразово надавали письмові та усні роз’яснення щодо процедури проведення страйку, проводили узгоджувальні зустрічі зі сторонами колективного трудового спору (конфлікту) та намагались налагодити конструктивний соціальний діалог, в межах діючого законодавства України.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде й надалі відслідковувати стан соціально-трудових відносин на товаристві з обмеженою відповідальністю «ПРОСКО» селища міського типу Просяна Дніпропетровської області та намагатися налагодити конструктивний соціальний діалог.

***

24 липня 2018 року наймані працівники акціонерного товариства «ДНІПРОАЗОТ» міста Кам’янське Дніпропетровської області провели акцію соціального протесту у формі мітингу під стінами Антимонопольного комітету України в місті Києві. В акції протесту прийняло участь близько 1000 працівників підприємства.

Основна вимога учасників акції соціального протесту – відновлення роботи АТ «ДНІПРОАЗОТ».

Мітингувальники пройшли колоною від Національного спортивного комплексу «Олімпійський», зупинилися під стінами Антимонопольного комітету України в місті Києві з транспарантами та гаслами: «Ганьба», «Надвеликі ціни на газ – смерть Україні», «Ми хочемо працювати, ми хочемо роботу!», «Ми хочемо жити й працювати тут!».

Наймані працівники АТ «ДНІПРОАЗОТ» вимагали від Антимонопольного комітету України – встановити справедливу ціну на газ, на думку найманих працівників встановлена ціна на газ зависока та вбиває хімічну промисловість України.

Через години до мітингувальників вийшов заступник голови Антимонопольного комітету України А.Вовк й запросив представників найманих працівників АТ «ДНІПРОАЗОТ» до будівлі.

Заступник голови Антимонопольного комітету України прийняв резолюцію представників найманих працівників АТ «ДНІПРОАЗОТ», пообіцяв ретельно розглянути вимоги мітингувальників й прийняти усі передбачені законом дії для вирішення проблеми. Крім того, заступник голови Антимонопольного комітету України зазначив, що відповідь на резолюцію буде надана протягом десяти днів.

Представники найманих працівників АТ «ДНІПРОАЗОТ» пообіцяли, якщо Влада не займеться проблемами промисловості, то наступна акція протесту відбудеться біля стін Адміністрації Президента.

Фахівці відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області й надалі будуть в межах повноважень сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємстві та надавати необхідну правову допомогу акціонерному товариству «ДНІПРОАЗОТ» міста Кам’янське Дніпропетровської області.

***

18 липня 2018 року наймані працівники акціонерного товариства «ДНІПРОАЗОТ» міста Кам’янське Дніпропетровської області провели акцію соціального протесту у формі мітингу під стінами Дніпропетровської обласної ради. В акції протесту прийняло участь близько 500 працівників підприємства.  Форма акції соціального протесту –мітинг.

Кількість учасників акції соціального протесту: близько 500 осіб. Основна вимога учасників акції соціального протесту – відновлення роботи АТ «ДНІПРОАЗОТ».

Акція соціального протесту проводилась у межах правового поля.  Основна вимога учасників акції соціального протесту – відновлення роботи АТ «ДНІПРОАЗОТ».

Крім того наймані працівники АТ «ДНІПРОАЗОТ» вимагали:  -        встановити ціну на газ на рівні тарифів для виробництва теплової енергії для населення, щоб підприємство мало змогу відновити роботу;  -        розірвати договір з комунальним підприємством «Аульська хлоропереливна станція»;  -        підвищити ціни на продукцію, яка виробляється на підприємстві.

Під час акції соціального протесту виступав голова Дніпропетровської обласної профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості, голова первинної профспілкової організації працівників АТ «ДНІПРОАЗОТ», який зазначив, що наймані працівники АТ «ДНІПРОАЗОТ» вимагають розірвати договір з комунальним підприємством «Аульська хлоропереливна станція», яке є головним споживачем рідкого хлору, у зв’язку з тим, що комунальне підприємство «Аульська хлоропереливна станція» знаходиться в оренді у приватної особи, яка продає хлор по завищеним цінам.

Крім того під час акції протесту виступив екс-глава правління АТ «ДНІПРОАЗОТ», який зазначив, що зупинка підприємства призвела до появи імпортного хлору та інших продуктів хімічного виробництва на українському ринку. Імпортна продукція – російського, румунського, польського виробництва, вже зараз займає наше місце. Фактично держава дає роботу колегам за кордоном, а не нашим підприємствам.

На акції соціального протесту був присутній народний депутат України, який закликав зібрати екстрену сесію в Дніпропетровській обласній раді та вирішити проблеми АТ «ДНІПРОАЗОТ». Наймані працівники АТ «ДНІПРОАЗОТ» написали свої вимоги у листі, які були передані в Дніпропетровську обласну ради.

Фахівці відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області й надалі будуть надавати необхідну правову допомогу та, в межах повноважень, сприятимуть стабілізації стану соціально-трудових відносин на акціонерному товаристві «ДНІПРОАЗОТ» місті Кам’янське Дніпропетровської області.

***

11 липня 2018 року наймані працівники акціонерного товариства «ДНІПРОАЗОТ» міста Кам’янське Дніпропетровської області провели акцію соціального протесту у формі мітингу у місті Києві біля приміщення Кабінету Міністрів України. Це рішення було прийнято під час проведення акції соціального протесту біля заводоуправління АТ «ДНІПРОАЗОТ», яка проходила 09 липня 2018 року. Форма акції соціального протесту –мітинг. Кількість учасників акції соціального протесту: близько 1000 осіб. Основна вимога учасників акції соціального протесту – відновлення роботи АТ «ДНІПРОАЗОТ». Акція соціального протесту проводилась у межах правового поля. Заявлена кількість учасників 3000 осіб, від АТ «ДНІПРОАЗОТ» прийняло участь близько 1000 осіб.

З 15 червня 2018 року підприємство було вимушено зупинитись на невизначений термін. Причиною зупинки АТ «ДНІПРОАЗОТ» стало значне подорожчання ціни на природний газ.

12 липня 2018 року начальником Відділення НСПП було проведено узгоджувальну зустріч з головою Дніпропетровської обласної профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості, головою первинної профспілкової організації працівників АТ «ДНІПРОАЗОТ» Г.В.Потуремець.

Під час зустрічі, голова профспілки повідомив, що акція протесту пройшла мирно, учасникам акції вдалось надати Резолюцію акції протесту до Кабінету Міністрів України.

Упродовж 10 днів очікується отримання відповіді на вимоги найманих працівників і будуть вирішуватись питання  подальших дій щодо стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємстві. Голова профспілки також зазначив, що в резолюції було запропоновано створити спеціальну комісію по розгляду конфліктних питань, що склались на АТ «ДНІПРОАЗОТ».

Начальник Відділення НСПП, запевнив, що Відділення НСПП готове надати всі необхідні консультації та роз’яснення з питань вирішення конфліктних питань шляхом застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Фахівці відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області й надалі будуть надавати необхідну правову допомогу та, в межах повноважень, сприятимуть стабілізації стану соціально-трудових відносин на акціонерному товаристві «ДНІПРОАЗОТ» міста Кам’янське Дніпропетровської області.

***

На підтримку Всеукраїнської акції протесту Вільної профспілки залізничників України з 14 травня 2018 року машиністи відокремленого структурного підрозділу «Криворізьке локомотивне депо» розпочали безстрокову акцію соціального протесту у формі «італійського страйку» (виконання роботи за правилами).

Мета акції протесту: привернути увагу органів державної влади та адміністрації ПАТ «Укрзалізниця» до проблем працівників залізничного транспорту.

Основні вимоги найманих працівників: підвищення заробітної плати до європейського рівня, невдоволення пенсійною реформою, яка відмінила пільгову пенсію машиністам (12 років «гарячого стажу»), оновлення та організація належного ремонту рухомого складу.

12 липня 2018 року фахівці Відділення НСПП провели узгоджувальну зустріч з головою профкому первинної профспілкової організації Вільної профспілки залізничників України локомотивного депо Кривий Ріг щодо з’ясування стану справ на підприємстві.

Так, під час зустрічі зі слів голови профспілки стало відомо, що акцію протесту на сьогоднішній день можна вважати припиненою. Всі учасники акції соціального протесту приступили до виконання своїх обов’язків.

За словамиголови профспілки, стан справ на підприємстві погіршується. Так, під час роботи комісії по перевірці відремонтованих локомотивів, було фактично перевірено близько 50 локомотивів і лише 31 локомотив було перевірено з дотриманням норм чинного законодавства.

До перевірки 31 локомотива були залучені всі представники профспілкових організацій підприємства (всього їх 3), а решта були перевірені лише представниками від однієї профспілки, чим було порушено статтю 6 Закону України «Про охорону праці» та статтю 36 Конституції України.

Голова профспілки також наголосив, що невдоволеність найманих працівників росте через незадовільний рівень оплати праці. Так, існують непоодинокі випадки коли наймані працівники отримали заробітну плану нижчу за ту яка була отримана до оголошення з 14 травня 2018 року акції соціального протесту.

У зв’язку з вищенаведеним, голова профкому первинної профспілкової організації Вільної профспілки залізничників України локомотивного депо Кривий Ріг голови профспілкиповідомив, що наймані працівники планують відстоювати свої права застосувавши норми Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Фахівці Відділення НСПП, під час зустрічі надали всі необхідні консультації та роз’яснення. Також були досягнуті домовленості щодо направлення Відділенням НСПП рекомендацій щодо вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) у письмовій формі.

Таким чином, відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде й надалі, в межах своїх повноважень, відслідковувати стан соціально-трудових відносин, сприяти поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на відокремленому структурному підрозділ «Криворізьке локомотивне депо» державного підприємства «Придніпровська залізниця» публічного акціонерного товариства «Укрзалізниця» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

***

09 липня 2018 року наймані працівники акціонерного товариства «ДНІПРОАЗОТ» міста Кам’янське Дніпропетровської області провели акцію соціального протесту у формі мітингу біля будівлі заводоуправління. В акції протесту прийняло участь близько 1000 працівників підприємства.

З 15 червня 2018 року підприємство було вимушено зупинитись на невизначений термін. На підприємстві нещодавно було проведено капітальний ремонт. Всі працівники переведені в режим простою з режимом оплати на рівні 2/3 тарифів і окладів з подальшою підготовкою підприємства до консервації, що в подальшому, призведе до звільнення персоналу підприємства.

Причиною зупинки АТ «ДНІПРОАЗОТ» стало значне подорожчання ціни на природний газ, доля якого у собівартості продукції складає від 40 до 90%. Ціна природного газу за останні 4 роки зросла з 5 379,24 грн. за 1000 м. куб. до 11 772,84 грн. за 1000 м. куб.

22 червня 2018 року на черговій сесії міської ради депутати підтримали звернення міського голови міста Кам’янське Дніпропетровської області до Прем’єр-міністра України, голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації  та голови Дніпропетровської обласної ради.

У своєму зверненні депутати наголошують на тому, що існуючий стан справ з питань регулювання цін і тарифів на енергоресурси для хімічних підприємств та падіння попиту на міндобрива в Україні та світі, призвів до зупинки вітчизняних хімічних виробництв, створив передумови для потенційного можливого знищення галузі, що матиме катастрофічні наслідки для України.

Найскладніша ситуація склалась на АТ «ДНІПРОАЗО» міста Каменське Дніпропетровської області. Підприємство є єдиним виробником рідкого хлору та гіпохлориду натрію, які постачаються водоканалам країни і використовуються для знезараження питної води та водовідведень стічних вод.

За інформацією обласних ЗМІ, на сьогоднішній день, по всій Україні залишився запас рідкого хлору для очисних станцій країни на 2-5 днів, після чого, подача води буде призупинена. Зокрема, буде призупинено подачу води у Дніпропетровській області.

10 липня 2018 року на узгоджувальній зустрічі начальника Відділення НСПП з головою Дніпропетровської обласної профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості, головою первинної профспілкової організації працівників АТ «ДНІПРОАЗОТ», стало відомо, що на 11 липня 2018 року запланована акція соціального протесту у формі мітингу, яка буде проходити у місті Києві біля будівлі  Кабінету Міністрів України.

Заявлена кількість учасників – 3000 осіб. В акції протесту прийматимуть участь близько 1000 працівників з АТ «ДНІПРОАЗОТ» та близько 2000 працівників з інших підприємств хімічної промисловості України, зокрема з підприємств, розташованих в Одеській та Сумській областях.

Основні вимоги учасників акції:

  • встановити ціну на газ на рівні тарифів для виробництва теплової енергії для населення, щоб підприємство мало змогу відновити роботу;
  • вжити заходи направлені на накладання акцизу на мінеральні добрива завезені з Російської Федерації;
  • відновити роботу профільного Міністерства промисловості України.