Неділя, 18.02.2018, 05:45 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Акції соціального протесту, страйки

2018 рік

***

З 27 грудня 2017 року двоє гірничих майстрів приватного акціонерного товариства «ДТЕК Павлоградвугілля» міста Павлограда Дніпропетровської області (далі – ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля») оголосили акцію соціального протесту у вигляді голодування.

Основна вимога учасників акції соціального протесту – припинити тиск на членів незалежної первинної профспілкової організації «ДТЕК Павлоградвугілля».

Один з голодувальників на 15-й день голодування через погіршення стану здоров’я був шпиталізований.

24 січня 2018 року після 27-денного перебування в будівлі Павлоградської міської ради голодуючий шахтар оголосив про закінчення безстрокової акції соціального протесту.

Безстрокова акція соціального протесту для голодувальника ніяких результатів не дала. Голодуючий шахтар дійшов висновку, що питання щодо незаконного звільнення гірняків, повинно вирішуватися правовим шляхом, тобто в судовому порядку. На даний час голодуючому шахтарю знадобиться час для відновлення здоров’я.

***

22 січня 2017 року близько 30 найманих працівників Цеху блюмінгу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області о 9 годині ранку провели акцію соціального протесту у вигляді мітингу біля центральної прохідної ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (вул. Орджонікідзе, 1).

Основна вимога учасників акції протесту – встановити розмір мінімального посадового окладу для найманих працівників Цеху блюмінгу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в розмірі 30000 гривень.

Крім цього, мітингувальники вимагали, встановлення розміру мінімальної погодинної тарифної ставки в розмірі 180 гривень за годину, збільшити тривалість щорічної основної відпустки для всіх працівників Цеху блюмінгу на 6 календарних днів, а також забезпечити безкоштовними путівками та безкоштовним гарячим харчуванням тощо.

Під час мітингу було оголошено результати збору підписів в підписних листах під вимогами до роботодавця з метою вступу в колективний трудовий спір (конфлікт) з ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та в подальшому реалізації найманими працівниками права на проведення страйку.

Крім того, було оголошено про передачу 19.01.2018 сформульованих та затверджених вимог до керівництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». У разі не виконання адміністрацією підприємства вимог, мітингувальники планують провести масові страйки та зупинити виробничий процес.

З метою зменшення соціальної напруги та здійснення соціального діалогу зі сторонами соціально-трудових відносин, представники відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області надають необхідну правову допомогу та будуть й надалі, в межах своїх повноважень, сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин в Цеху блюмінгу публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

 

***

З 27 грудня 2017 року і на даний час двоє гірничих майстрів приватного акціонерного товариства «ДТЕК Павлоградвугілля» міста Павлограда Дніпропетровської області (далі – ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля») оголосили акцію соціального протесту у вигляді голодування.

Основна вимога учасників акції соціального протесту – припинити тиск на членів незалежної первинної профспілкової організації «ДТЕК Павлоградвугілля».

У Павлограді Дніпропетровської області під будівлею мерії 14 січня відбувся мітинг на підтримку шахтарів, один з яких 17-ту добу поспіль голодує в будівлі мерії, а інший на 15-й день голодування через погіршення стану здоров’я був шпиталізований.

За словами голови незалежної первинної профспілкової організації “ДТЕК Павлоградвугілля” шпиталізований шахтар почувається слабко, йому роблять крапельниці. Другий шахтар на самопочуття не скаржиться, але 14 січня минув вже 17-й день його голодування.

Водночас адміністрація ПрАТ «ДТЕК – Павлоградвугілля» вважає, що заяви про незаконність звільнення працівників не відповідають дійсності, а звільнені працівники допускали невиконання своїх трудових обов’язків та порушення посадових інструкцій.

За інформацією незалежної первинної профспілкової організації «ДТЕК Павлоградвугілля», 16 січня 2018 року активісти планують провести акцію протесту в Києві, біля головного офісу корпорації «СКМ», яку пов’язують з «ДТЕК – Павлоградвугілля».

Відділення НСПП буде надалі, в межах своїх повноважень, відслідковувати стан соціально-трудових відносин, сприяти поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля».

***

З 27 грудня 2017 року і на даний час двоє гірничих майстрів приватного акціонерного товариства «ДТЕК Павлоградвугілля» міста Павлограда Дніпропетровської області (далі – ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля») оголосили акцію соціального протесту у вигляді голодування.

Основна вимога учасників акції соціального протесту – припинити тиск на членів незалежної первинної профспілкової організації «ДТЕК Павлоградвугілля».

За словами одного з гірничих майстрів з вересня 2017 року, коли на ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» був створений осередок незалежної первинної профспілкової організації «ДТЕК Павлоградвугілля», адміністрацією підприємства з роботи було звільнили чотирьох її членів. На даний час усі вони оскаржують своє звільнення в судах.

На даний час стан здоров'я голодуючих шахтарів почали постійно контролювати медики. Медичні працівники змінюють один одного кожних дві години. Наразі стан здоров'я гірників задовільний.

Крім того в приміщенні, де відбувається голодування, з ініціативи міської влади було встановлено камеру відеоспостереження, а також чергового поліцейського.

За словами голови незалежної первинної профспілкової організації “ДТЕК Павлоградвугілля” наймані працівники ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» мають намір провести 6 січня 2018 року о 11:00 годині мітинг на підтримку голодувальників, біля будівель Павлоградської міської ради (за адресою: м. Павлоград, вул. Соборна, 95).

Відділення НСПП буде надалі, в межах своїх повноважень, відслідковувати стан соціально-трудових відносин, сприяти поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля».

2017 рік

***

07.12.2017 начальник Відділення НСПП Чуб І.А. та головний спеціаліст Відділення НСПП Микитюк І.О. здійснили відрядження на філію «Вільногірський ГМК» з метою надання роз’яснення представникам адміністрації підприємства та Страйкового комітету щодо попередження проведення страйку з порушенням чинного законодавства України на філії «Вільногірський ГМК».

Представники Відділення НСПП під час зустрічі з адміністрацією підприємства та представниками Страйкового комітету філії «Вільногірський ГМК» детально розповіли про механізм застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та механізм застосування підзаконних нормативних актів, які стосуються колективних трудових спорів (конфліктів).

Окремо спеціалістами Відділення НСПП зазначено представникам Страйкового комітету філії «Вільногірський ГМК» про наслідки проведення страйку з порушенням чинного законодавства.

Під час зустрічі Відділення НСПП намагалося вручити листи «Попередження про проведення страйку з порушенням чинного законодавства» представникам Страйкового комітету на філії «Вільногірський ГМК», але представники Страйкового комітету відмовились приймати зазначені листи й запропонували направили поштовим зв’язком.

19.12.2017 відбулося засідання Вільногірського міського суду Дніпропетровської області щодо визнання незаконним рішення найманих працівників філії «Вільногірський ГМК» від 01.12.2017 про оголошення страйку з 20 грудня 2017 року о 00 год. 01 хвилині, де суддя надав строк до 21.12.2017 для надання необхідних документів представнику Страйкового комітету.

Наступне засідання Вільногірського міського суду Дніпропетровської області відбудеться 21.12.2017

19.12.2017 о 17:30 біля прохідної філії «Вільногірський ГМК» відбувся зібрання найманих працівників, під час якого було вирішено страйк перенести на лютий 2018 року, поки триватимуть судові засідання щодо визнання страйку з порушенням чинного законодавства.

Відділення НСПП буде й надалі сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин у філії «Вільногірський ГМК» в межах повноважень, наданих Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

***

Філія «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» публічного акціонерного товариства «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» перебуває на обліку Відділення НСПП з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) з чинником дестабілізації стану соціально-трудових відносин: збільшення заробітної плати на 40%, повернення премій за серпень, листопад 2015 року та січень, лютий 2016 року, невиконання положень колективного договору (наказ Відділення від 14.03.2016 № 42).

Відділення НСПП з 29.11.2017 проводить перевірку дотримання положень статей 2, 3, 4, 5, 6 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» найманими працівниками філії «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» публічного акціонерного товариства «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» міста Вільногірськ Дніпропетровської області та публічним акціонерним товариством «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» міста Києва.

Відділенням НСПП запрошені у сторін необхідні документи для реєстрації колективного трудового спору (конфлікту) та перевіряється співвідношення кількості працівників, що підписали лист з вимогами, до загальної кількості найманих працівників підприємства та належність зазначених підписантів членам трудового колективу філії «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» публічного акціонерного товариства «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» міста Вільногірськ Дніпропетровської області.

05.12.2017 на адресу Відділення НСПП надійшов лист від роботодавця з копією Попередження про страйк, підписаний членами Страйкового комітету, в якому зазначається, що 01.12.2017 була проведені конференція найманих працівників філії «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» публічного акціонерного товариства «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», на якій прийняте рішення про оголошення страйку як крайнього засобу вирішення колективного трудового спору (конфлікту), Датою початку страйку визначено 20 грудня 2017 року.

Фахівці Відділення НСПП підготували пояснення та рекомендації сторонам колективного трудового спору (конфлікту) щодо проведення страйку з порушенням чинного законодавства.

06.12.2017 начальник Відділення НСПП Чуб І.А. планує здійснити відрядження до філії «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» публічного акціонерного товариства «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» міста Вільногірськ з метою попередження виникнення страйку, надання представникам філії «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» публічного акціонерного товариства «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» та Страйковому комітету роз’яснень щодо негативних наслідків протестних дій поза межами діючого законодавства та консультування сторін щодо можливостей урегулювання дестабілізаційних чинників шляхом застосування норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)»

***

02 серпня 2017 року близько 50 найманих працівників шахти «Артем-1», яка входить до складу Шахтоуправління з підземного видобутку руди (на правах шахт) Гірничого департаменту публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, та представники профспілок провели біля прохідної шахти «Артем-1» акцію соціального протесту у вигляді мітингу, причому одна людина об’явила про голодування.

Основні вимоги учасників акції протесту – підвищити заробітну плату працівникам ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» до рівня 1000 євро, а також утворити примирну комісію по вирішенню зареєстрованого колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками Шахтоуправління з підземного видобутку руди (на правах шахт) Гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Крім цього, гірники вимагали, щоб їм збільшили розміри страхових внесків з медичного страхування. Також шахтарі ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» невдоволені умовами праці на підприємстві та чинними санітарними нормами і вимагають, щоб їм виплачували гроші на оздоровлення під час відпустки.

Допомогти у відстоюванні своїх вимог гірники мають намір просити Президента України. Відповідне звернення підготували представники профспілки.

***

26 липня 2017 року близько 100 найманих працівників шахти «Артем-1», яка входить до складу Шахтоуправління Гірничого департаменту публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, та представники профспілок провели акцію соціального протесту у вигляді мітингу. Мітинг проходив біля прохідної шахти «Артем-1».

Основна вимога учасників акції протесту – підвищення заробітної плати працівникам ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» до рівня 1000 євро. Разом з цим, вони також вимагали від керівництва підприємства підвищити розмір страхових внесків медичного страхування, переглянути умови праці та діючі санітарні норми, виплачувати матеріальну допомогу на оздоровлення під час відпустки тощо.

Працівники шахти «Артем-1» запропонували колегам з інших підприємств приєднатися до акції соціального протесту. Також вони попередили керівництво про підготовку до страйку.

Адміністрація ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» вітає рішення працівників шахти «Артем-1» провести мітинг замість страйку і закликає протестувальників більше не брати участь у незаконно організованих акціях, не виходити за рамки правового поля і не піддаватися маніпуляціям з боку зацікавлених у дестабілізації роботи підприємства осіб. Про це йдеться в заяві ПАТ "АрселорМіттіл Кривий Ріг" від 26.07.2017 з приводу мітингу гірників.

Також керівництво компанії підкреслює, що в даний момент шахта «Артем-1» має низький рівень рентабельності, тому вимоги працівників щодо підвищення заробітної плати до 1000 євро на місяць є необґрунтованими і не аргументовані економічним розрахунком.

Відділення постійно підтримує зв’язок з представниками профспілкових комітетів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», відслідковує стан соціально-трудових відносин та намагається направити ситуацію в правове русло.

***

29 червня 2017 року близько 50 найманих працівників публічного акціонерного товариства «Дніпровський металургійний комбінат» міста Кам’янське Дніпропетровської області (далі – ПАТ «Дніпровський меткомбінат») провели біля будівлі заводоуправління мітинг, під час якого вимагали від керівництва відновити роботу комбінату та збільшити заробітну плату. Ініціаторами акції соціального протесту виступила ініціативна група працюючих.

Запрошення відвідати мітинг були направлені головам Камянської міської ради та Дніпропетровської обласної державної адміністрації, проте вони на акції соціального протесту не з’явились.

На зустріч з працівниками вийшли представники адміністрації ПАТ «Дніпровський меткомбінат», які повідомили, що на комбінаті підписано наказ про виплату соціальної допомоги для найбідніших працюючих. Керівники заявили, що міська влада розпочала переговори з ДТЕК, щоб людям не відключали електроенергію. Також вони пообіцяли домовитися про відстрочки платежів з комунальними підприємствами.

З метою зменшення соціального напруження, представники Відділення  надаватимуть правову допомогу та триматимуть на контролі стан соціально-трудових відносин на підприємстві.

***

19 червня 2017 року близько 100 найманих працівників публічного акціонерного товариства «Дніпровський металургійний комбінат» міста Кам’янське (далі – ПАТ «Дніпровський меткомбінат») провели біля будівлі заводоуправління мітинг, під час якого вимагали від керівництва запустити в роботу основне виробництво комбінату, збільшити заробітну плату та відзвітуватися перед співробітниками – на які потреби було витрачено кошти, які на підприємство повернула держава, а саме - відшкодування ПДВ.

Також мітингуючі вимагали, щоб в ситуацію, яка склалась на ПАТ «Дніпровський меткомбінат», втрутились представники міської та обласної влади.

Працівники занепокоєні ситуацією на підприємстві: завод стоїть, виплачується 2/3 заробітної плати, майбутнє є невизначеним, висококваліфіковані робітники звільняються.

Об 11 годині людей було допущено в будівлю заводоуправління, де з ними зустрілось керівництво, проте вичерпних відповідей на свої запитання працівники не отримали.

Ініціативна група працюючих ПАТ «Дніпровський меткомбінат» планує продовжити свої дії з метою задоволення вимог, серед яких: підвищення заробітної плати на 15-17% на період простою та запуск комбінату.

***

30 травня 2017 року близько 200 працівників 5 театрально-концертних закладів міста Дніпра (обласного комунального підприємства культури «Дніпропетровський академічний театр опери та балету», обласного комунального підприємства культури «Дніпровський академічний театр драми і комедії», комунального підприємства «Дніпропетровська філармонія ім. Л.Б.Когана» Дніпропетровської обласної ради, комунального підприємства культури «Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр» Дніпропетровської обласної ради) провели акцію соціального протесту у вигляді мітингу біля будівель Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровської обласної ради.

Працівники театрів міста Дніпра вимагали достойну заробітну плату, принаймні не нижче рівня 2016 року.

Причиною акції соціального протесту стало недостатнє фінансування видатків на заробітну плату та зменшення заробітних плат акторів на 30-40%.  Всі звернення до обласної влади результатів не принесли. Для повернення заробітних плат працівників театрів на належний рівень необхідним є додаткове фінансування у розмірі 20 млн. грн. з обласного бюджету, але для розгляду цього питання депутати зберуться не раніше липня 2017 року.

На мітингу були присутні фахівці Відділення, голова Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників культури та представники профспілкового активу, а також представники ЗМІ (6-8 теле- і радіоканалів).

Під час мітингу начальник Відділення надав інтерв’ю Національному радіо України та іншим ЗМІ щодо зареєстрованих колективних трудових спорів (конфліктів) в театрально-концертних закладах міста Дніпра та розповів про процедуру проведення примирних процедур по їх вирішенню.

Відділення буде і надалі, в межах своїх повноважень, сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин в театрально-концертних закладах міста Дніпра.

***

19 травня 2017 року о 8 ранку біля стели ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" проходив мітинг працівників підприємства, які вимагали підвищення заробітної плати до рівня 1000 євро. Учасниками акції соціального протесту стали приблизно 1000 осіб.

Голова первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Гапон С.Г. проінформував присутніх співробітників підприємства про рішення щодо підвищення з 01.05.2017 заробітної плати до 70%, озвучене 18.05.2017 Генеральним директором ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг".

Мітингуючі відзначили, що це підвищення їх не задовольняє, тому продовжують наполягати на підвищенні заробітної плати в середньому по підприємству до суми, еквівалентної 1000 євро.

19.05.2017, по закінченню мітингу, відбулась узгоджувальна зустріч фахівців Відділення з головою первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Гапоном С.Г., який підтвердив, що стан соціально-трудових відносин на підприємстві залишається напруженим, в зв’язку з чим розпочато процедуру вступу у колективний трудовий спір (конфлікт).

***

11 травня 2017 року начальник Відділення перебував на шахтах «Юбілейна» та «Фрунзе» ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» з метою попередження акції соціального протесту шахтарів.

800 шахтарів шахти «Юбілейна» та 200 шахтарів шахти «Фрунзе» ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» розташованих у Кривому Розі залишилися під землею та вимагали підвищення заробітної плати.

Начальник Відділення, директор з техніки безпеки, директор з персоналу та соціальних питань ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» Науменко І.С., юристом компанії, представник адміністрації та голова Криворізької Незалежної профспілки гірників України Самойлов Ю.П. спочатку спустились в шахту «Юбілейна» на глибину 1750 м, де провели переговори з шахтарями, які тривали близько 4 годин. Спільним зусиллям начальника Відділення та голови Криворізької Незалежної профспілки гірників України шахтарів шахти «Юбілейна» ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» вдалося о вивести на поверхню.

Потім начальник Відділення Чуб І.А. разом з представниками адміністрації ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» та головою Криворізької Незалежної профспілки гірників України Самойловим Ю.П. провів переговори з протестуючими працівниками залізничного цеху ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка», які перекрили під'їзні колії до підприємства. Після переговорів вдалося розблокувати під'їзні колії та переконати протестуючих розійтися по домівках.

Після цього начальник Відділення, представники адміністрації ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» та голова Криворізької Незалежної профспілки гірників України спустились на глибину 1350 м в шахту «Фрунзе», де знову намагалися переконати шахтарів проводити акції протесту в правовому полі, вирішувати свої вимоги правовими шляхами.

Начальник Відділення Чуб І.А. надав роз’яснення щодо негативних наслідків протестних дій поза межами діючого законодавства, в черговий раз проконсультував щодо можливостей урегулювання дестабілізаційних чинників шляхом застосування норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та запевнив у сприянні вирішенню проблемної ситуації на підприємстві у межах своїх повноважень.

Переговори на шахті тривали близько 2,5 години, спільним зусиллям начальника Відділення, голови Криворізької Незалежної профспілки гірників України та представників адміністрації ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» шахтарів вдалося переконати й вивести на поверхню. О третій годині ночі останніми шахту покинули начальник Відділення, голова Криворізької Незалежної профспілки гірників України та представники адміністрації ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка». О третій годині ночі усі шахти були закриті до урегулювання кризисної ситуації на ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка».

За результатами акції протесту було обрано представницький орган від найманих працівників для ведення переговорів з роботодавцем та власником підприємства та досягнуто домовленість про проведення 12 травня 2017 року о 8 годині ранку зустрічі шахтарів з представниками ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» з метою вирішення питань, що порушили наймані працівники й, в тому числі, підвищення заробітної плати шахтарям підприємства.

Відділення буде надалі, в межах своїх повноважень, відслідковувати стан соціально-трудових відносин, сприяти поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка».

***

10 травня 2017 року та 11 травня 2017 року 400 шахтарів шахти «Юбілейна» та 78 шахтарів  шахти «Фрунзе» публічного акціонерного товариства «ЄВРАЗ Суха Балка», розташованих у Кривому Розі, залишилися під землею вимагаючи підвищення заробітної плати.

Значна частина шахтарів перебуває під землею на глибині 1343 м півтори доби. Адміністрація ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» вчора близько 20:00 запропонували підняти заробітну плату шахтарям лише на 12% з 1 травня 2017 року. Гірники вимагають підвищити заробітну плату на 100 відсотків.

Дружини разом з дітьми протестуючих гірників та іншими родичами та близькими перекрили під'їзні колії до підприємств та шахт та зупинили цим відвантаження продукції.

У свою чергу начальник Відділення під час узгоджувальних зустрічей з головою профспілки ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» та директором ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» надав роз’яснення щодо негативних наслідків протестних дій поза межами діючого законодавства.

На даний час начальник Відділення знаходиться у відрядженні на шахтах ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» з метою сприяння вирішення проблемних питань.

***

11 травня 2017 року завершились збори трудового колективу шахт («Родіна», «Гвардійська», «Октябрська», «Тернівка») публічного акціонерного товариства «Криворізький залізорудний комбінат», які проходили з 4 травня 2017 року. Шахтарі ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» продовжують переговори з керівництвом ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» щодо підвищення заробітної плати.

Шахтарі відкинули раніше запропоновану пропозицію підвищити заробітної плати лише для деяких професій та поетапно (у травні на 20%, а в серпні ще на 30%) та висунули одну вимогу підвищення заробітної плати на 50% для всіх професій зайнятих на підземних та поверхневих роботах.

Станом на 12 годину після переговорів керівництво ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» погодилося підвищити заробітні плати всім гірникам на 20 відсотків. Переговори досі тривають.

Відділення буде надалі, в межах своїх повноважень, відслідковувати стан соціально-трудових відносин, сприяти поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат».

Відділення буде надалі, в межах своїх повноважень, відслідковувати стан соціально-трудових відносин, сприяти поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат».&l