П'ятница, 20.07.2018, 13:43 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Акції соціального протесту, страйки

2018 рік

***

05.07.2018 30 членів первинної профспілкової організації трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області (далі - ППО ПМГУ «АрселорМіттал» Кривий Ріг») з 15:30 до 20:00 провели акцію соціального протесту у вигляді пікетування біля Окружного адміністративного суду міста Києва у зв’язку з початком судового розгляду справи №826/6758/18 щодо скасування розпорядження НСПП від 06.04.2018 №118-р та рішення Відділення НСПП.

Члени ППО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» пікетували проти блокування через суд колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та ПАТ «АрселорМіттал».

На підтримку працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на судове засідання в черговий раз приїхав народний депутат С.Каплін, з метою підтримки вимог трудового колективу на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Народний депутат приймає участь в усіх засіданні Окружного адміністративного суду міста Києва по справі №826/6758/18.

Наступне судове засідання у цій справі відбудеться 27 серпня 2018 року о 11:00, у зв’язку зі здачею кваліфікаційних екзаменів суддями окружного адміністративного суду міста Києва.

Під час акції соціального протесту та у судовому засіданні були присутні представники засобів масової інформації: телеканалу «ИНТЕР».

З метою зменшення соціальної напруги та здійснення соціального діалогу зі сторонами соціально-трудових відносин, представники відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області надають необхідну правову допомогу та будуть й надалі, в межах своїх повноважень, сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин на публічному акціонерному товаристві «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

***

На підтримку Всеукраїнської акції протесту Вільної профспілки залізничників України з 14 травня 2018 року по теперішній час (21 червня 2018 року) машиністи відокремленого структурного підрозділу «Криворізьке локомотивне депо» розпочали безстрокову акцію соціального протесту у формі «італійського страйку» (виконання роботи за правилами).

Мета акції протесту: привернути увагу органів державної влади та адміністрації ПАТ «Укрзалізниця» до проблем працівників залізничного транспорту.

Основні вимоги найманих працівників: підвищення заробітної плати до європейського рівня, невдоволення пенсійною реформою, яка відмінила пільгову пенсію машиністам (12 років «гарячого стажу»), оновлення та організація належного ремонту рухомого складу.

 

21.06.2018 фахівці Відділення НСПП зв’язувались з головою профкому первинної профспілкової організації Вільної профспілки залізничників України локомотивного депо Кривий Ріг Федоренко В’ячеславом Григоровичем щодо з’ясування стану справ на підприємстві.

Під час телефонної розмови з головою профспілки стало відомо, що на даний час частина працівників локомотивного депо продовжують виконувати свої посадові обов’язки у відповідності з Правилами технічної експлуатації рухомого складу. Так, заступивши у зміну, при не відповідності локомотива нормам охорони праці, працівники складають акт з посиланням на ст. 6 Закону України «Про охорону праці», згідно якої працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я або для людей, які його оточують, або для виробничого середовища чи довкілля.

За період простою з причин, які виникли не з вини працівника, за ним зберігається середній заробіток.

Однак, за словами голови профспілки, адміністрація підприємства не виплачує учасникам акції заробітну плату передбачену абз. 3 ст. 6 Закону України «Про охорону праці».

Та частина працівників, яка приступила до виконання свої обов’язків і здійснює виїзди на локомотивах, за словами голови профспілки, була змушена це зробити через тиск з боку адміністрації.

Також існують непоодинокі випадки коли активісти Криворізького локомотивного депо отримують повістки з військкомату.

Під час розмови В.Г. Федоренко було повідомлено, що на підприємстві працює комісія з охорони праці ПАТ «Укрзалізниця», щоб перевірити стан рухомого складу і відповідність його Правилам технічної експлуатації. Під час перевірки було виявлено несправності та складені відповідні акти. Разом з тим, голова профспілки повідомив, що усунення даних несправностей майже не відбувається через малу кількість спеціалісті (значна частина слюсарів звільнилась через низький рівень оплати праці) та відсутність необхідних запчастин.

Під час розмови, Відділення НСПП повідомило, що 22.06.2018 фахівці Відділення НСПП будуть здійснювати відрядження до м. Кривий Ріг та було запропоновано провести узгоджувальну зустріч з метою надання необхідних консультацій та роз’яснень з питань пошуку шляхів врегулювання дестабілізаційних чинників на підприємстві шляхом застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде й надалі, в межах своїх повноважень, відслідковувати стан соціально-трудових відносин, сприяти поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на відокремленому структурному підрозділ «Криворізьке локомотивне депо» державного підприємства «Придніпровська залізниця» публічного акціонерного товариства «Укрзалізниця» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

***

19 червня 2018 року представниками Відділення НСПП було проведено узгоджувальні зустрічі з головою уповноваженого представницького органу найманих працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Маринюк Н.М. та головою первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» С.Г.Гапоном, які повідомляли про стан соціально-трудових відносин на підприємстві.

Так, наймані працівники ЦЕЗТ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» мали намір 16 червня 2018 року з 7 години ранку провести «італійський страйк» (виконання роботи за правилами).

Причина припинення роботи – несправність робочого парку локомотивів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Але прихована причина проведення цієї акції – невиконання адміністрацією домовленостей, які були досягнуті під час проведення акцій соціального протесту найманими працівниками залізничного транспорту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» з 16 по 21 травня 2018 року про підвищення заробітної плати працівникам залізничного транспорту : машиністам – 18 000 грн., помічникам машиністів – 15 000 грн., іншому допоміжному персоналу – 12 000 грн.

Голови вищезазначених профспілкових організацій поінформували, що у зв’язку з довготривалими переговорами з найманими працівниками, пояснень наслідків проведення запланованої акції та прямими загрозами з боку роботодавця щодо звільнень найманих праців6ників, 16 червня 2018 року запланована зупинка ЦЕЗТ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» не відбулась.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде й надалі, в межах своїх повноважень, відслідковувати стан соціально-трудових відносин, сприяти поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах міста Кривого Рогу та Дніпропетровської області.

***

30 травня 2018 року представники адміністрації «АрселорМіттал Кривий Ріг», які прийшли на примирну комісію в рамках вирішення колективного трудового спору (конфлікту) й дізналися від адміністрації підприємства, що процедуру переговорів призупинено згідно з рішенням Окружного адміністративного суду міста Києві від 23.05.2018 за номером справи №826/6758/18.

Згідно з постановою суду від 23.05.2018, Національній службі посередництва і примирення (далі – НСПП), Відділенню НСПП, іншим органам та особам забороняється вести переговори, здійснювати дії та приймати рішення в колективному трудовому спорі (конфлікті), зареєстрованому розпорядженням НСПП від 06.04.2018 №118-р «Про реєстрацію колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області та публічним акціонерним товариством «АрселорМіттал» Кривий Ріг».

19.06.2018 25 членів первинної профспілкової організації трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області (далі – ППО ПМГУ «АрселорМіттал» Кривий Ріг») з 16:00 до 17:30 провели акцію соціального протесту у вигляді пікетування біля Окружного адміністративного суду міста Києва у зв’язку з продовженням судового розгляду справи №826/6758/18 щодо скасування розпорядження НСПП від 06.04.2018 №118-р та рішення Відділення НСПП.

Під час акції соціального протесту та у судовому засіданні були присутні представники засобів масової інформації: телеканалу «ИНТЕР». Підтримати працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» прийшли представники партії «Справедливість і розвиток».

Члени ППО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» пікетували проти блокування через суд колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та ПАТ «АрселорМіттал».

На чергове судове засідання Окружного адміністративного суду міста Києва по справі №826/6758/18, приїхав народний депутат С.Каплін, з метою підтримки вимог трудового колективу на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

На думку працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», затягування переговорів тільки призведе до нового витку акцій соціального протесту та «італійських страйків», які вже призвели до серйозних наслідків у вигляді невиконання виробничих планів.

Наступне судове засідання у цій справі відбудеться 05 липня 2018 року о 16:00.

З метою зменшення соціальної напруги та здійснення соціального діалогу зі сторонами соціально-трудових відносин, представники відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області надають необхідну правову допомогу та будуть й надалі, в межах своїх повноважень, сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин на публічному акціонерному товаристві «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

***

14 червня 2018 року о 08.00 годині близько 100 найманих працівників товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОСКО» селища міського типу Просяна Покровського району Дніпропетровської області (далі – ТОВ «ПРОСКО») провели акцію соціального протесту у вигляді страйку на підприємстві.

14 червня 2018 року, на протязі дня, Відділенням НСПП проводилися узгоджувальні зустрічі з головою органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників ТОВ «ПРОСКО» Л.І.Михайлютою, яка повідомляла про стан соціально-трудових відносин на підприємстві.

Крім того, фахівці Відділення НСПП протягом дня, намагалися переконати найманих працівників в тому, що страйк – це крайній засіб й запевняли найманих працівників в необхідності надання можливості адміністрації підприємства погасити заборгованість із виплати заробітної плати.

Адміністрація підприємства ТОВ «ПРОСКО» запевняла, що робить все можливо, щоб розрахуватися з найманими працівникам своєчасно, але так дійсно є затримки в один-два дні, але це не ухилення адміністрації від виконання взятих на себе зобов’язань, виплати заборгованості із заробітної плати, згідно графіку виплати заборгованості, та виплата поточної заробітної плати будуть проведені до кінця дня.

Приблизно о 19 годині вечора, наймані працівники відновили роботу підприємства та припинили страйк, оскільки всім найманим працівникам ТОВ «ПРОСКО» було виплачено заробітну плату за травень 2018 року та заборгованість із виплати заробітної плати, яка була передбачена Угодою від 22.03.2018.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде й надалі відслідковувати стан соціально-трудових відносин на товаристві з обмеженою відповідальністю «ПРОСКО» селища міського типу Просяна Дніпропетровської області й прийматиме участь у всіх засіданнях примирної комісії.

***

З 8 години ранку 14 червня 2018 року наймані працівники ТОВ «ПРОСКО» розпочали страйк, про який було повідомлено всі зацікавлені сторони 30 травня 2018 року. Основні вимоги страйкуючих:

-  виплатити першу частину заробітної плати найманим працівникам підприємства за травень 2018 року;

          - виконати домовленості, які були передбачені та підписані Угодою від 22.03.2018, в частині погашення заборгованість із виплати заробітної плати за квітень 2018 року.

14 червня 2018 року було заплановане проведення чергового засідання примирної комісії по вирішенню зареєстрованого колективного трудового спору (конфлікту) на підприємстві.

На зустрічі з головою органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників ТОВ «ПРОСКО», Л.І.Михайлюта, яка була проведена 13.06.2018, стало відомо, що засідання примирної комісії переноситься у зв’язку з початком проведення найманими працівниками страйку.

14 червня 2018 року Відділенням НСПП було проведено узгоджувальну зустріч з головою органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників ТОВ «ПРОСКО» Л.І.Михайлютою, яка повідомила, що підприємство не працює, оскільки наймані працівники страйкують.

Разом з тим, Л.І.Михайлюта повідомила, що як тільки будуть проведені необхідні виплати, страйк буде припинено.

Л.І.Михайлюта розповіла, що основним цехам ТОВ «ПРОСКО» була виплачена заробітна плата, але незважаючи на це, наймані працівники цих цехів також страйкують. Люди обурені не тільки не виплатою заробітної плати, а й тим, що не виконуються деякі пункти діючого Колективного договору.

Так, до цього часу адміністрація підприємства виплачувала найманим працівникам доплату за ювілейні дати до дня народження, що було передбачено Колективним договором, але з травня 2018 року цей пункт Колективного договору не виконується.

Таким чином, стан соціально-трудових відносин на підприємстві залишається напруженим.

Фахівці Відділення НСПП неодноразово надавали письмові та усні роз’яснення щодо процедури проведення страйку, проводили узгоджувальні зустрічі зі сторонами колективного трудового спору (конфлікту) та намагались налагодити конструктивний соціальний діалог, в межах діючого законодавства України.

Таким чином, відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області й надалі відслідковуватиме стан соціально-трудових відносин на товаристві з обмеженою відповідальністю «ПРОСКО» селища міського типу Просяна Дніпропетровської області та, в межах своїх повноважень, сприяти його стабілізації.

***

05 червня 2018 року, близько 100 найманих працівників комунального закладу «Криворізької міської лікарні №1» Дніпропетровської обласної ради» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області о 15:00 провели акцію соціального протесту у вигляді мітингу біля Криворізької міської ради (пл. Молодіжна, 1).

Основна вимога учасників акції протесту - виплатити заробітну плату з початку 2018 року.

На даний час 105 найманих працівників КЗ «Криворізької міської лікарні №1» звільнені й отримали розрахунки, наймані працівники, які залишилися працювати заробітну плату не отримали. Крім того, наймані працівники не вдоволені тим, що керівництво КЗ «Криворізької міської лікарні №1» самостійно, без згоди з управлінням охорони здоров’я міста Кривого Рогу, прийняло рішення щодо скорочення найманих працівників КЗ «Криворізької міської лікарні №1».

До протестуючих вийшов начальник управління охорони здоров’я міста Кривого Рогу К.Мурашко. Він зазначив, що на даний час медицина працює з дефіцитом фінансування, ніде не має фінансування в повному обсязі. За словами К.Мурашко на сьогоднішній момент склалася ситуація, яка не залежить від міста Кривого Рогу, у зв’язку з тим, що КЗ «Криворізької міської лікарні №1» підпорядковується Дніпропетровській обласній раді.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде надалі, в межах своїх повноважень, відслідковувати стан соціально-трудових відносин в комунальному закладі «Криворізької міської лікарні №1» Дніпропетровської обласної ради» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

***

05.06.2018  40 членів первинної профспілкової організації трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області (далі - ППО ПМГУ «АрселорМіттал» Кривий Ріг») з 12 до 14 години провели акцію соціального протесту у вигляді пікетування біля Окружного адміністративного суду міста Києва у зв’язку з початком судового розгляду справи №826/6758/18 щодо скасування розпорядження НСПП від 06.04.2018 №118-р та рішення Відділення НСПП.

Члени ППО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» пікетували проти блокування через суд колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та ПАТ «АрселорМіттал».

На підтримку працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на судове засідання приїхав народний депутат С.Каплін, який звернувся до пікетувальників та всіх жителів Кривого Рогу з словами підтримки вимог трудового колективу на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» й запевнив, що цю справу вони доведуть до кінця. Також народний депутат прийняв участь у першому засіданні  Окружного адміністративного суду міста Києва по справі №826/6758/18.

Наступне судове засідання у цій справі відбудеться 19 червня 2018 року о 16:30.

Під час акції соціального протесту та у судовому засіданні були присутні представники засобів масової інформації: телеканалу «ИНТЕР».

Після закінчення судового засідання пікетувальники направилися до будівлі Верховної Ради України та будівлі Кабінету Міністрів України.

З метою зменшення соціальної напруги та здійснення соціального діалогу зі сторонами соціально-трудових відносин, представники відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області надають необхідну правову допомогу та будуть й надалі, в межах своїх повноважень, сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин на публічному акціонерному товаристві «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

 

***

Станом на 21 травня 2018 року працівники Цеху експлуатації залізничного транспорту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», які приєднались з 14 травня 2018 року до безстрокової акції соціального протесту у формі «італійського страйку» (виконання роботи за правилами) приступили до виконання своїх обов’язків.

Це відбулось після того, як публічне акціонерне товариство «Укрзалізниця» погодила виділити 11 локомотивів на потреби ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Також існують усні домовленості про підвищення заробітної плати працівникам залізничного транспорту (машиністам - 18 000 грн., помічникам машиністів - 15 000 грн., іншому допоміжному персоналу - 12 000 грн.).

Що стосується працівників Управління залізничного транспорту Гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», які також приєднались до даної акції соціального протесту, то їх переведено у режим простою у зв’язку з призупиненням виробництва на підприємстві.

Оскільки примирні процедури по вирішенню колективного трудового  спору (конфлікту) ведуться, під час третьої частини першого засідання примирної комісії, яка відбулась з 14.00 18 травня 2018 року і закінчилась 6.10 ранку 19 травня 2018 року, було підписано Регламент роботи примирної комісії, визначено дату засідання примирної комісії на 23 травня 2018 року та визначено питання порядку денного примирної комісії (розгляд 1, 2, 3 вимог), наймані працівники підприємства мають надію на позитивне вирішення питання підняття рівня заробітної плати та забезпечення належних умов праці всім працівникам ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

         Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області тримає безперервний зв'язок з представниками всіх профспілок ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та представниками роботодавця, надає постійні консультування щодо можливостей урегулювання дестабілізаційних чинників шляхом застосування норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та, в межах своїх повноважень, відслідковує стан соціально-трудових відносин, сприяє поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах міста Кривого Рогу та Дніпропетровської області.

***

На підтримку Всеукраїнської акції протесту Вільної профспілки залізничників України з 14 травня 2018 року розпочали безстрокову акцію соціального протесту у формі «італійського страйку» (виконання роботи за правилами) машиністи відокремленого структурного підрозділу «Криворізьке локомотивне депо» в кількості 40 осіб.

До акцій соціального протесту працівників залізничних депо публічного акціонерного товариства «Укрзалізниця», приєдналися працівники публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» (далі – ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»): Цеху експлуатації залізничного транспорту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», Управління залізничного транспорту Гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та дільниця Кранового господарства Транспортного департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Основні вимоги найманих працівників 14-16 травня 2018 року були дотримання правил техніки безпеки, а з 17 травня 2018 року – підвищення заробітної плати до рівня 20 000 грн, як отримують машиністи ПАТ «Укрзалізниці».

Працівники ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» 16.05.2018 перекривали пішохідні переходи в заводі та не дозволяли вільно рухатися транспорту. Потім робітники перекрили два контрольно-пропускні пункти перед заводом та не дозволяли транспорту проїжджати на територію підприємства. Коли посадова особа адміністрації підприємства намагалася провести транспортний засіб на територію заводу, протестувальники витягли представника з транспортного засобу та порізали шини.

Усього протестуючих біля 100 осіб, але вони зовсім паралізували роботу підприємства: цех Блюмінг Прокатного департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» зупинився у зв’язку з відсутністю сировини, Доменних цех та Коксові батареї працюють в авральному режимі, наступний зупиняється Мартенівський цех.

16 травня 2018 року тимчасова комісія склала на кожний локомотив ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» акти не відповідності технічного стану локомотивів правилам техніки безпеки.

На даний час існує домовленість між представниками роботодавця та представниками профспілкового комітету первинної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» про термінову нараду приблизно об 11 годині за участю виконуючого обов’язки генерального директору ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

         Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області тримає безперервний зв'язок з представниками всіх профспілок ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та представниками роботодавця, надає постійні консультування щодо можливостей урегулювання дестабілізаційних чинників шляхом застосування норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та, в межах своїх повноважень, відслідковує стан соціально-трудових відносин, сприяє поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах міста Кривого Рогу та Дніпропетровської області.

***

На підтримку Всеукраїнської акції протесту Вільної профспілки залізничників України 14 травня 2018 року, починаючи з 05.00 години, машиністи відокремленого структурного підрозділу «Криворізьке локомотивне депо» в кількості 40 осіб розпочали безстрокову акцію соціального протесту у формі «італійського страйку» (виконання роботи за правилами).

Мета акції протесту: привернути увагу органів державної влади та адміністрації ПАТ «Укрзалізниця» до проблем працівників залізничного транспорту.

Основні вимоги найманих працівників: підвищення заробітної плати до європейського рівня, невдоволення пенсійною реформою, яка відмінила пільгову пенсію машиністам (12 років «гарячого стажу»), оновлення та організація належного ремонту рухомого складу, відставка керівництва ПАТ «Укрзалізниця».

У локомотивному депо станції Кривий Ріг–Головний незалежна профспілка залізничників Криворізького локомотивного депо, оголосила тиждень охорони праці, таким чином машиністи працюють у строгій відповідності з вимогами основного документа, а саме: «Правил технічної експлуатації залізничних доріг України й діючих наказів». За результатами огляду локомотивів, машиністи відокремленого структурного підрозділу «Криворізьке локомотивне депо» склали акти про неналежний стан 20 локомотивів й таким чином жоден локомотив не виїхав з депо. Акти щодо несправності локомотивів передані керівництву.

У відповідь на дані дії криворізьких залізничників, керівництво Придніпровської залізничної дороги направило машиністів з міста Дніпра з метою виведення локомотивів з депо, незважаючи на складені акти.

У зв’язку з ситуацією, що склалася на відокремленому структурному підрозділі «Криворізьке локомотивне депо», на підприємство прибув начальник державного підприємства «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», який провів планову селекторну нараду з керівництвом усіх підрозділів, на якій було розглянуто питання стосовно стану локомотивів. 

 

До Всеукраїнської акції соціального протесту розпочатої 14 травня 2018 року працівниками залізничних депо публічного акціонерного товариства «Укрзалізниця», приєдналися працівники: Цеху експлуатації залізничного транспорту публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» (далі – ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»), Управління залізничного транспорту Гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», Цеху Блюмінг Прокатного департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

16 травня 2018 року з сьомої години ранку працівники ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відмовились працювати на несправній техніці, жоден локомотив не виїхав з депо, це призвело до виникнення складної ситуації на підприємстві.

 

16.05.2018 начальником відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області було проведено ряд узгоджувальних зустрічей з: головою Криворізької Незалежної профспілки гірників України Самойловим Ю.П., головою профспілкового комітету первинної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Маринюк Н.М., а також з головним інженером державного підприємства «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця». Також відбулася розмова й з представником роботодавця ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Сторони підтвердили зупинку залізничного транспорту та висловили своє занепокоєння стихійними припиненнями роботи підприємства, які можуть призвести до катастрофічних наслідків.

У свою чергу начальник відділення Нац