Четверг, 24.05.2018, 20:46 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Акції соціального протесту, страйки

2018 рік

 

***

Станом на 21 травня 2018 року працівники Цеху експлуатації залізничного транспорту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», які приєднались з 14 травня 2018 року до безстрокової акції соціального протесту у формі «італійського страйку» (виконання роботи за правилами) приступили до виконання своїх обов’язків.

Це відбулось після того, як публічне акціонерне товариство «Укрзалізниця» погодила виділити 11 локомотивів на потреби ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Також існують усні домовленості про підвищення заробітної плати працівникам залізничного транспорту (машиністам - 18 000 грн., помічникам машиністів - 15 000 грн., іншому допоміжному персоналу - 12 000 грн.).

Що стосується працівників Управління залізничного транспорту Гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», які також приєднались до даної акції соціального протесту, то їх переведено у режим простою у зв’язку з призупиненням виробництва на підприємстві.

Оскільки примирні процедури по вирішенню колективного трудового  спору (конфлікту) ведуться, під час третьої частини першого засідання примирної комісії, яка відбулась з 14.00 18 травня 2018 року і закінчилась 6.10 ранку 19 травня 2018 року, було підписано Регламент роботи примирної комісії, визначено дату засідання примирної комісії на 23 травня 2018 року та визначено питання порядку денного примирної комісії (розгляд 1, 2, 3 вимог), наймані працівники підприємства мають надію на позитивне вирішення питання підняття рівня заробітної плати та забезпечення належних умов праці всім працівникам ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

         Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області тримає безперервний зв'язок з представниками всіх профспілок ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та представниками роботодавця, надає постійні консультування щодо можливостей урегулювання дестабілізаційних чинників шляхом застосування норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та, в межах своїх повноважень, відслідковує стан соціально-трудових відносин, сприяє поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах міста Кривого Рогу та Дніпропетровської області.

***

На підтримку Всеукраїнської акції протесту Вільної профспілки залізничників України з 14 травня 2018 року розпочали безстрокову акцію соціального протесту у формі «італійського страйку» (виконання роботи за правилами) машиністи відокремленого структурного підрозділу «Криворізьке локомотивне депо» в кількості 40 осіб.

До акцій соціального протесту працівників залізничних депо публічного акціонерного товариства «Укрзалізниця», приєдналися працівники публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» (далі – ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»): Цеху експлуатації залізничного транспорту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», Управління залізничного транспорту Гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та дільниця Кранового господарства Транспортного департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Основні вимоги найманих працівників 14-16 травня 2018 року були дотримання правил техніки безпеки, а з 17 травня 2018 року – підвищення заробітної плати до рівня 20 000 грн, як отримують машиністи ПАТ «Укрзалізниці».

Працівники ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» 16.05.2018 перекривали пішохідні переходи в заводі та не дозволяли вільно рухатися транспорту. Потім робітники перекрили два контрольно-пропускні пункти перед заводом та не дозволяли транспорту проїжджати на територію підприємства. Коли посадова особа адміністрації підприємства намагалася провести транспортний засіб на територію заводу, протестувальники витягли представника з транспортного засобу та порізали шини.

Усього протестуючих біля 100 осіб, але вони зовсім паралізували роботу підприємства: цех Блюмінг Прокатного департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» зупинився у зв’язку з відсутністю сировини, Доменних цех та Коксові батареї працюють в авральному режимі, наступний зупиняється Мартенівський цех.

16 травня 2018 року тимчасова комісія склала на кожний локомотив ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» акти не відповідності технічного стану локомотивів правилам техніки безпеки.

На даний час існує домовленість між представниками роботодавця та представниками профспілкового комітету первинної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» про термінову нараду приблизно об 11 годині за участю виконуючого обов’язки генерального директору ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

         Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області тримає безперервний зв'язок з представниками всіх профспілок ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та представниками роботодавця, надає постійні консультування щодо можливостей урегулювання дестабілізаційних чинників шляхом застосування норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та, в межах своїх повноважень, відслідковує стан соціально-трудових відносин, сприяє поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах міста Кривого Рогу та Дніпропетровської області.

***

На підтримку Всеукраїнської акції протесту Вільної профспілки залізничників України 14 травня 2018 року, починаючи з 05.00 години, машиністи відокремленого структурного підрозділу «Криворізьке локомотивне депо» в кількості 40 осіб розпочали безстрокову акцію соціального протесту у формі «італійського страйку» (виконання роботи за правилами).

Мета акції протесту: привернути увагу органів державної влади та адміністрації ПАТ «Укрзалізниця» до проблем працівників залізничного транспорту.

Основні вимоги найманих працівників: підвищення заробітної плати до європейського рівня, невдоволення пенсійною реформою, яка відмінила пільгову пенсію машиністам (12 років «гарячого стажу»), оновлення та організація належного ремонту рухомого складу, відставка керівництва ПАТ «Укрзалізниця».

У локомотивному депо станції Кривий Ріг–Головний незалежна профспілка залізничників Криворізького локомотивного депо, оголосила тиждень охорони праці, таким чином машиністи працюють у строгій відповідності з вимогами основного документа, а саме: «Правил технічної експлуатації залізничних доріг України й діючих наказів». За результатами огляду локомотивів, машиністи відокремленого структурного підрозділу «Криворізьке локомотивне депо» склали акти про неналежний стан 20 локомотивів й таким чином жоден локомотив не виїхав з депо. Акти щодо несправності локомотивів передані керівництву.

У відповідь на дані дії криворізьких залізничників, керівництво Придніпровської залізничної дороги направило машиністів з міста Дніпра з метою виведення локомотивів з депо, незважаючи на складені акти.

У зв’язку з ситуацією, що склалася на відокремленому структурному підрозділі «Криворізьке локомотивне депо», на підприємство прибув начальник державного підприємства «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», який провів планову селекторну нараду з керівництвом усіх підрозділів, на якій було розглянуто питання стосовно стану локомотивів. 

 

До Всеукраїнської акції соціального протесту розпочатої 14 травня 2018 року працівниками залізничних депо публічного акціонерного товариства «Укрзалізниця», приєдналися працівники: Цеху експлуатації залізничного транспорту публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» (далі – ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»), Управління залізничного транспорту Гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», Цеху Блюмінг Прокатного департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

16 травня 2018 року з сьомої години ранку працівники ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відмовились працювати на несправній техніці, жоден локомотив не виїхав з депо, це призвело до виникнення складної ситуації на підприємстві.

 

16.05.2018 начальником відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області було проведено ряд узгоджувальних зустрічей з: головою Криворізької Незалежної профспілки гірників України Самойловим Ю.П., головою профспілкового комітету первинної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Маринюк Н.М., а також з головним інженером державного підприємства «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця». Також відбулася розмова й з представником роботодавця ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Сторони підтвердили зупинку залізничного транспорту та висловили своє занепокоєння стихійними припиненнями роботи підприємства, які можуть призвести до катастрофічних наслідків.

У свою чергу начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області надав роз’яснення щодо негативних наслідків протестних дій поза межами діючого законодавства, в черговий раз проконсультував щодо можливостей урегулювання дестабілізаційних чинників шляхом застосування норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та запевнив у сприянні вирішенню проблемної ситуації на підприємстві у межах своїх повноважень.

 

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде й надалі, в межах своїх повноважень, відслідковувати стан соціально-трудових відносин, сприяти поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємствах міста Кривого Рогу та Дніпропетровської області.

***

До Відділення НСПП 11 квітня 2018 року надійшов лист за підписом голови страйкового комітету ТОВ «ПРОСКО», в якому повідомляється, що у зв’язку з невиконанням власником другої вимоги («Проводити виплати заробітної плати згідно законодавства України») колективного трудового спору (конфлікту), зареєстрованого на підприємстві та затвердженої сторонами примирної комісії Угодою від 22 березня 2018 року (з питань дотримання роботодавцем графіку виплати заборгованості із заробітної плати та проведення своєчасної виплати поточної заробітної плати до 07 та 22 числа кожного місяця), у порядку виконання рішення загальних зборів трудового колективу ТОВ «ПРОСКО» та керуючись статтею 44 Конституції України, статями 18, 19 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», трудовий колектив підприємства оголосив страйк з 27 квітня 2018 року.

Фахівцями Відділення НСПП, в свою чергу, було направлено лист з рекомендаціями щодо проведення страйку та проведено ряд узгоджувальних зустрічей з метою зменшення соціальної напруги у трудовому колективі ТОВ «ПРОСКО» та надання консультацій і роз’яснень в межах своїх повноважень.

Таким чином, 27 квітня 2018 року о 19:00 близько 100 найманих працівників товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОСКО» смт. Просяна Покровського району Дніпропетровської області планують розпочати страйк.

Основна вимога учасників страйку – погасити заборгованість із виплати заробітної плати.

Відділення НСПП буде надалі, в межах своїх повноважень, сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин на ТОВ «ПРОСКО».

***

17 квітня 2018 року близько 70 найманих працівників ПП «СТІЛ СЕРВІС» провели акцію соціального протесту у вигляді мітингу біля «КОВША» недалеко від прохідної публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» (далі – ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»).

Основна вимога учасників акції протесту – підвищення розміру заробітної плати найманим працівникам ПП «СТІЛ СЕРВІС».

Крім того наймані працівники ПП «СТІЛ СЕРВІС» висловили невдоволеність щодо порушення конституційних прав працівників. Найманим працівникам ПП «СТІЛ СЕРВІС» виплачується низька заробітна плата, додаткові роботи працівників не оплачуються, вводяться необґрунтовані штрафи, в той же час організація виробництва знаходиться вкрай низькому рівні, що веде до порушення технологічного процесу. На робочих місцях порушуються вимоги державних санітарних правил та норми чисельності працівників. Керівництво підприємства необґрунтовано звільнює працівників, що призводить до втомлюваності робітників, великим фізіологічним навантаженням, що негативно позначається на продуктивності праці.

Під час акції соціального протесту, були оголошені вимоги найманих працівників ПП «СТІЛ СЕРВІС» до керівництва, а саме:

«1. Виражаємо повну підтримку вимог трудового колективу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»

2. Вимагаємо підвищення заробітної плати найманим працівникам ПП «СТІЛ СЕРВІС» до рівня заробітної плати найманих працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»;

3. Вимагаємо безпечних умов праці;

4. Вимагаємо таких самих умов для оздоровлення, як і для працівників комбінату;

4. Вимагаємо укласти колективний договір на ПП «СТІЛ СЕРВІС»;

5. Вимагаємо від керівництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» розторгнути договір з директором ПП «СТІЛ СЕРВІС» Футрук І.Ю.».

З метою зменшення соціальної напруги та здійснення соціального діалогу зі сторонами соціально-трудових відносин, представники відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області надають необхідну правову допомогу та будуть й надалі, в межах своїх повноважень, сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин в приватному підприємстві «СТІЛ СЕРВІС».

 

***

 

14 березня 2018 року близько 1500 найманих працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області з 08 годині до 10 години ранку провели акцію соціального протесту у вигляді мітингу біля «КОВША» на Червоній.

Основна вимога учасників акції протесту – підвищення заробітної плати та покращення умов праці.

На мітингу були присутні голова Металургійної районної у місті Кривому Розі ради, депутат Криворізької міської ради, майже усі профспілкові організації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», правоохоронні органи міста Кривого Рогу, а також представники ЗМІ.

Під час мітингу було оголошено результати збору підписів (майже 12 тисяч підписів найманих працівників) в підписних листах під вимогами до роботодавця з метою вступу в колективний трудовий спір (конфлікт) з ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та в подальшому реалізації найманими працівниками права на проведення страйку.

Мітингуючими було вирішено продовжити акцію соціального протесту з переходом до центральної прохідної ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (вул. Орджонікідзе, 1) з метою зустрічі з генеральним директором ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», який у свою чергу не вийшов до мітингуючих у зв’язку з відсутністю у місті.

Крім того, під час акції соціального протесту, було оголошено про передачу сформульованих та затверджених вимог до керівництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». У разі не виконання адміністрацією підприємства вимог, мітингувальники планують провести акції протесту .

14 березня 2018 року представниками Відділення НСПП було проведено узгоджувальну зустріч з головою первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (далі – ППО ВПП НВФ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг») Гапоном С.Г., який є представником найманих працівників в зареєстрованих трьох колективних трудових спорах (конфліктах).

Голова ППО ВПП НВФ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» проінформував Відділення НСПП, що на акції соціального протесту були присутні майже всі профспілкові організації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (крім первинної профспілкової організації Всеукраїнської професійної спілки «Свободи Праці» ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», голова профспілки Є.Ю.Алістранський), загальна кількість учасників мітингу склала 1500 осіб.

Голова ППО ВПП НВФ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Гапон С.Г. зазначив, що допомоги у відстоюванні своїх вимог наймані працівники ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» мають намір просити у Верховної Ради України, Кабінету міністрів України та у засобів масової інформації. Звернення представники профспілок підготують та направлять відповідним адресатам.

Крім того, представник ППО ВПП НВФ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» зазначив, що 27.03.2018 відбудеться конференція ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», де будуть затверджені вимоги та обрано орган, уповноважений представляти інтереси найманих працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» для вступу в колективний трудовий спір (конфлікт). Наймані працівники вирішили відстоювати свої інтереси усі разом законними правовими шляхами.

З метою зменшення соціальної напруги та здійснення соціального діалогу зі сторонами соціально-трудових відносин, представники відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області надають необхідну правову допомогу та будуть й надалі, в межах своїх повноважень, сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин на публічному акціонерному товаристві «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

***

06.09.2018 начальником Відділення було проведено узгоджувальну зустріч із заступником директора по персоналу із зв’язків з зацікавленими особами ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Під час узгоджувальної зустрічі представник роботодавця повідомив, що до них звернувся голова Первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Гапон С.Г., який повідомив, що має намір провести страйк разом з Незалежною первинною профспілковою організацією ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Основна вимога учасників акції соціального протесту – підвищення заробітної плати працівникам підприємства.

Розпочнеться страйк 14 березня 2018 року о 8-й годині біля будівлі управління ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Криворіжсталь, 1. Планується близько 1000 учасників акції соціального протесту.

Відділення НСПП буде надалі, в межах своїх повноважень, сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»

 

***

 З моніторингу засобів масової інформації стало відомо про можливі сплески соціальної напруги найманих працівників цеху Блюмінг ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Основні вимоги учасників акції протесту – встановити розмір мінімального посадового окладу для найманих працівників цеху Блюмінг ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в розмірі 30 000 гривень, зменшення норми робочого часу до 30 годин на тиждень, надання працівникам цеху 5% акцій підприємства, збільшення відпустки на 6 днів, виплату до відпустки матеріальної допомоги у розмірі 2 середніх заробітних плат, приведення в норму умов праці, забезпечення працівникам безкоштовного гарячого харчування та інше.

19 лютого 2018 року первинна профспілкова організація Всеукраїнської професійної спілки «Свобода праці» ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (далі – ППО ВПС «Свобода праці») оголосила про вступ в колективний трудовий спір (конфлікт) між найманими працівниками цеху Блюмінг ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області та ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області. Так, 363 наймані працівники цеху Блюмінг ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» поставили підписи під вищезазначеними вимогами.

Крім того, з засобів масової інформації стало відомо, що ППО ВПС «Свобода праці», як орган уповноважений представляти інтереси найманих працівників цеху Блюмінг ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» ініціював засідання примирної комісії з 22 лютого 2018 року о 9:00 по 26 лютого 2018 року за адресою: вулиця Бородіча 2а, 2 поверх місто Кривий Ріг Дніпропетровська область. На засідання примирної комісії запрошені всі наймані працівники ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», яким не байдужий стан на підприємстві. У разі ухилення адміністрації від створення та участі в роботі примирної комісії працівники підприємства налаштовані на рішучі дії, зокрема до проведення страйку.

У свою чергу, Відділення НСПП повідомляє, що документи щодо реєстрації колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками цеху Блюмінг ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області та ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області не отримувало й такий колективний трудовий спір (конфлікт) Національною службою посередництва і примирення не зареєстровано.

З узгоджувальних зустрічей з представниками адміністрації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», відомо, що 19.01.2018 ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» отримав лист, керівника первинної профспілкової організації Всеукраїнської професійної спілки «Свобода праці» ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» від 19.01.2018 № 41 «Щодо вимог найманих працівників цеху Блюмінг ПАТ «АМКР»», в якому були висунуті вимоги до ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

На цей лист ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відповів листом від 22.02.2018 № 05-104, де зазначив, що 363 підписи в підписних листах найманих працівників цеху Блюмінг ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», менше ніж 50% облікової чисельності працівників, тому повноваження Виконавчого комітету ППО ВПС «Свобода праці» ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» представляти інтереси найманих працівників цеху Блюмінг ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в колективному трудовому спорі (конфлікті) належним чином не підтверджені, тому ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» вимушений повідомити про залишення без розгляду листа від 19.01.2018 № 41.

На цей час, ні ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» ні Відділення НСПП ніяких документів від представників Всеукраїнської професійної спілки «Свобода праці» ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» не отримували й спроб ведення переговорів не надходило.

Тому, утворення примирної комісії ППО ВПС «Свобода праці», як органом уповноваженим представляти інтереси найманих працівників цеху Блюмінг ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», поки що передчасне.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде й надалі, в межах своїх повноважень, сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин на публічному акціонерному товаристві «АрселорМіттал Кривий Ріг».

*** 

З 27 грудня 2017 року двоє гірничих майстрів приватного акціонерного товариства «ДТЕК Павлоградвугілля» міста Павлограда Дніпропетровської області (далі – ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля») оголосили акцію соціального протесту у вигляді голодування.

Основна вимога учасників акції соціального протесту – припинити тиск на членів незалежної первинної профспілкової організації «ДТЕК Павлоградвугілля».

Один з голодувальників на 15-й день голодування через погіршення стану здоров’я був шпиталізований.

24 січня 2018 року після 27-денного перебування в будівлі Павлоградської міської ради голодуючий шахтар оголосив про закінчення безстрокової акції соціального протесту.

Безстрокова акція соціального протесту для голодувальника ніяких результатів не дала. Голодуючий шахтар дійшов висновку, що питання щодо незаконного звільнення гірняків, повинно вирішуватися правовим шляхом, тобто в судовому порядку. На даний час голодуючому шахтарю знадобиться час для відновлення здоров’я.

***

22 січня 2017 року близько 30 найманих працівників Цеху блюмінгу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області о 9 годині ранку провели акцію соціального протесту у вигляді мітингу біля центральної прохідної ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (вул. Орджонікідзе, 1).

Основна вимога учасників акції протесту – встановити розмір мінімального посадового окладу для найманих працівників Цеху блюмінгу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в розмірі 30000 гривень.

Крім цього, мітингувальники вимагали, встановлення розміру мінімальної погодинної тарифної ставки в розмірі 180 гривень за годину, збільшити тривалість щорічної основної відпустки для всіх працівників Цеху блюмінгу на 6 календарних днів, а також забезпечити безкоштовними путівками та безкоштовним гарячим харчуванням тощо.

Під час мітингу було оголошено результати збору підписів в підписних листах під вимогами до роботодавця з метою вступу в колективний трудовий спір (конфлікт) з ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та в подальшому реалізації найманими працівниками права на проведення страйку.

Крім того, було оголошено про передачу 19.01.2018 сформульованих та затверджених вимог до керівництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». У разі не виконання адміністрацією підприємства вимог, мітингувальники планують провести масові страйки та зупинити виробничий процес.

З метою зменшення соціальної напруги та здійснення соціального діалогу зі сторонами соціально-трудових відносин, представники відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області надають необхідну правову допомогу та будуть й надалі, в межах своїх повноважень, сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин в Цеху блюмінгу публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

 

***

З 27 грудня 2017 року і на даний час двоє гірничих майстрів приватного акціонерного товариства «ДТЕК Павлоградвугілля» міста Павлограда Дніпропетровської області (далі – ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля») оголосили акцію соціального протесту у вигляді голодування.

Основна вимога учасників акції соціального протесту – припинити тиск на членів незалежної первинної профспілкової організації «ДТЕК Павлоградвугілля».

У Павлограді Дніпропетровської області під будівлею мерії 14 січня відбувся мітинг на підтримку шахтарів, один з яких 17-ту добу поспіль голодує в будівлі мерії, а інший на 15-й день голодування через погіршення стану здоров’я був шпиталізований.

За словами голови незалежної первинної профспілкової організації “ДТЕК Павлоградвугілля” шпиталізований шахтар почувається слабко, йому роблять крапельниці. Другий шахтар на самопочуття не скаржиться, але 14 січня минув вже 17-й день його голодування.

Водночас адміністрація ПрАТ «ДТЕК – Павлоградвугілля» вважає, що заяви про незаконність звільнення працівників не відповідають дійсності, а звільнені працівники допускали невиконання своїх трудових обов’язків та порушення