Понеділок, 24.09.2018, 15:10 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Акції соціального протесту, страйки

2018 рік

***

З 23:50 години вечора 01 серпня 2018 року по 09:20 годину ранку 02 серпня 2018 року близько 100 найманих працівників ТОВ «ПРОСКО» провели акцію соціального протесту у вигляді страйку на підприємстві.

Основна вимога учасників акції соціального протесту – чітке дотримання підписаної Угоди сторін від 22 березня 2018 року в частині проведення своєчасної виплати заборгованості із виплати заробітної плати та своєчасної виплати поточної заробітної плати.

01-02 серпня 2018 року Відділенням НСПП були проведені численні узгоджувальні зустрічі з головою органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників ТОВ «ПРОСКО», головою профспілкового комітету та головою страйкового комітету, які повідомили зупинку підприємства, початок та проведення страйку на підприємстві.

Так, під час проведення засідання примирної комісії 31.07.2018 роботодавець запевнив, що 01.08.2018 до кінця дня будуть проведені усі виплати заборгованість із виплати заробітної плати, у зв’язку з цим адміністрація підприємства висловила прохання продовжити виробничий процес не розпочинаючи страйку.

Голова профспілкового комітету повідомила, що 01.08.2018 до кінця робочого дня уся заборгованість із виплати заробітної плати не була погашена, не виплачена заборгованість трьом підрозділам: службі охорони, працівникам гуртожитку та управління, а також найманим працівникам ТОВ «ПРОСКО» не був виплачений єдиний соціальний внесок. Станом на 23:50  01.08.2018 наймані працівники так й не дочекалися звіту представників роботодавця про стан виплати заборгованості з заробітної плати, згідно Угоди сторін від 22 березня 2018 року.

Фахівці Відділення НСПП протягом ранку запевняли найманих працівників в необхідності надання можливості адміністрації підприємства погасити заборгованість із виплати заробітної плати та надали роз’яснення з приводу виплати єдиного соціального внеску.

Адміністрація підприємства запевнила, що в першій половині дня 02.08.2018 уся заборгованість з заробітної плати, яка передбачена Угодою сторін від 22.03.2018, буде погашена.

Після довгих вмовлянь та спільними зусиллями фахівцями Відділення НСПП, голови органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників ТОВ «ПРОСКО», голови профспілкового органу ТОВ «ПРОСКО» та голови органу, який очолює страйк, приблизно в 09:20 ранку, наймані працівники відновили роботу підприємства та перенесли страйк на невизначений термін.

Таким чином, стан соціально-трудових відносин на підприємстві залишається напруженим.

До Відділення НСПП надійшов лист (вих. від 02.08.2018 №45/15-02) за підписом голови органу, який очолює страйк на ТОВ «ПРОСКО», в якому повідомляється, що страйк призупинено з 9:20 02.08.2018 на невизначений термін.

Фахівці Відділення НСПП неодноразово надавали письмові та усні роз’яснення щодо процедури проведення страйку, проводили узгоджувальні зустрічі зі сторонами колективного трудового спору (конфлікту) та намагались налагодити конструктивний соціальний діалог, в межах діючого законодавства України.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде й надалі відслідковувати стан соціально-трудових відносин на товаристві з обмеженою відповідальністю «ПРОСКО» селища міського типу Просяна Дніпропетровської області та намагатися налагодити конструктивний соціальний діалог.

***

24 липня 2018 року наймані працівники акціонерного товариства «ДНІПРОАЗОТ» міста Кам’янське Дніпропетровської області провели акцію соціального протесту у формі мітингу під стінами Антимонопольного комітету України в місті Києві. В акції протесту прийняло участь близько 1000 працівників підприємства.

Основна вимога учасників акції соціального протесту – відновлення роботи АТ «ДНІПРОАЗОТ».

Мітингувальники пройшли колоною від Національного спортивного комплексу «Олімпійський», зупинилися під стінами Антимонопольного комітету України в місті Києві з транспарантами та гаслами: «Ганьба», «Надвеликі ціни на газ – смерть Україні», «Ми хочемо працювати, ми хочемо роботу!», «Ми хочемо жити й працювати тут!».

Наймані працівники АТ «ДНІПРОАЗОТ» вимагали від Антимонопольного комітету України – встановити справедливу ціну на газ, на думку найманих працівників встановлена ціна на газ зависока та вбиває хімічну промисловість України.

Через години до мітингувальників вийшов заступник голови Антимонопольного комітету України А.Вовк й запросив представників найманих працівників АТ «ДНІПРОАЗОТ» до будівлі.

Заступник голови Антимонопольного комітету України прийняв резолюцію представників найманих працівників АТ «ДНІПРОАЗОТ», пообіцяв ретельно розглянути вимоги мітингувальників й прийняти усі передбачені законом дії для вирішення проблеми. Крім того, заступник голови Антимонопольного комітету України зазначив, що відповідь на резолюцію буде надана протягом десяти днів.

Представники найманих працівників АТ «ДНІПРОАЗОТ» пообіцяли, якщо Влада не займеться проблемами промисловості, то наступна акція протесту відбудеться біля стін Адміністрації Президента.

Фахівці відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області й надалі будуть в межах повноважень сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємстві та надавати необхідну правову допомогу акціонерному товариству «ДНІПРОАЗОТ» міста Кам’янське Дніпропетровської області.

***

18 липня 2018 року наймані працівники акціонерного товариства «ДНІПРОАЗОТ» міста Кам’янське Дніпропетровської області провели акцію соціального протесту у формі мітингу під стінами Дніпропетровської обласної ради. В акції протесту прийняло участь близько 500 працівників підприємства.  Форма акції соціального протесту –мітинг.

Кількість учасників акції соціального протесту: близько 500 осіб. Основна вимога учасників акції соціального протесту – відновлення роботи АТ «ДНІПРОАЗОТ».

Акція соціального протесту проводилась у межах правового поля.  Основна вимога учасників акції соціального протесту – відновлення роботи АТ «ДНІПРОАЗОТ».

Крім того наймані працівники АТ «ДНІПРОАЗОТ» вимагали:  -        встановити ціну на газ на рівні тарифів для виробництва теплової енергії для населення, щоб підприємство мало змогу відновити роботу;  -        розірвати договір з комунальним підприємством «Аульська хлоропереливна станція»;  -        підвищити ціни на продукцію, яка виробляється на підприємстві.

Під час акції соціального протесту виступав голова Дніпропетровської обласної профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості, голова первинної профспілкової організації працівників АТ «ДНІПРОАЗОТ», який зазначив, що наймані працівники АТ «ДНІПРОАЗОТ» вимагають розірвати договір з комунальним підприємством «Аульська хлоропереливна станція», яке є головним споживачем рідкого хлору, у зв’язку з тим, що комунальне підприємство «Аульська хлоропереливна станція» знаходиться в оренді у приватної особи, яка продає хлор по завищеним цінам.

Крім того під час акції протесту виступив екс-глава правління АТ «ДНІПРОАЗОТ», який зазначив, що зупинка підприємства призвела до появи імпортного хлору та інших продуктів хімічного виробництва на українському ринку. Імпортна продукція – російського, румунського, польського виробництва, вже зараз займає наше місце. Фактично держава дає роботу колегам за кордоном, а не нашим підприємствам.

На акції соціального протесту був присутній народний депутат України, який закликав зібрати екстрену сесію в Дніпропетровській обласній раді та вирішити проблеми АТ «ДНІПРОАЗОТ». Наймані працівники АТ «ДНІПРОАЗОТ» написали свої вимоги у листі, які були передані в Дніпропетровську обласну ради.

Фахівці відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області й надалі будуть надавати необхідну правову допомогу та, в межах повноважень, сприятимуть стабілізації стану соціально-трудових відносин на акціонерному товаристві «ДНІПРОАЗОТ» місті Кам’янське Дніпропетровської області.

***

11 липня 2018 року наймані працівники акціонерного товариства «ДНІПРОАЗОТ» міста Кам’янське Дніпропетровської області провели акцію соціального протесту у формі мітингу у місті Києві біля приміщення Кабінету Міністрів України. Це рішення було прийнято під час проведення акції соціального протесту біля заводоуправління АТ «ДНІПРОАЗОТ», яка проходила 09 липня 2018 року. Форма акції соціального протесту –мітинг. Кількість учасників акції соціального протесту: близько 1000 осіб. Основна вимога учасників акції соціального протесту – відновлення роботи АТ «ДНІПРОАЗОТ». Акція соціального протесту проводилась у межах правового поля. Заявлена кількість учасників 3000 осіб, від АТ «ДНІПРОАЗОТ» прийняло участь близько 1000 осіб.

З 15 червня 2018 року підприємство було вимушено зупинитись на невизначений термін. Причиною зупинки АТ «ДНІПРОАЗОТ» стало значне подорожчання ціни на природний газ.

12 липня 2018 року начальником Відділення НСПП було проведено узгоджувальну зустріч з головою Дніпропетровської обласної профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості, головою первинної профспілкової організації працівників АТ «ДНІПРОАЗОТ» Г.В.Потуремець.

Під час зустрічі, голова профспілки повідомив, що акція протесту пройшла мирно, учасникам акції вдалось надати Резолюцію акції протесту до Кабінету Міністрів України.

Упродовж 10 днів очікується отримання відповіді на вимоги найманих працівників і будуть вирішуватись питання  подальших дій щодо стабілізації стану соціально-трудових відносин на підприємстві. Голова профспілки також зазначив, що в резолюції було запропоновано створити спеціальну комісію по розгляду конфліктних питань, що склались на АТ «ДНІПРОАЗОТ».

Начальник Відділення НСПП, запевнив, що Відділення НСПП готове надати всі необхідні консультації та роз’яснення з питань вирішення конфліктних питань шляхом застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Фахівці відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області й надалі будуть надавати необхідну правову допомогу та, в межах повноважень, сприятимуть стабілізації стану соціально-трудових відносин на акціонерному товаристві «ДНІПРОАЗОТ» міста Кам’янське Дніпропетровської області.

***

На підтримку Всеукраїнської акції протесту Вільної профспілки залізничників України з 14 травня 2018 року машиністи відокремленого структурного підрозділу «Криворізьке локомотивне депо» розпочали безстрокову акцію соціального протесту у формі «італійського страйку» (виконання роботи за правилами).

Мета акції протесту: привернути увагу органів державної влади та адміністрації ПАТ «Укрзалізниця» до проблем працівників залізничного транспорту.

Основні вимоги найманих працівників: підвищення заробітної плати до європейського рівня, невдоволення пенсійною реформою, яка відмінила пільгову пенсію машиністам (12 років «гарячого стажу»), оновлення та організація належного ремонту рухомого складу.

12 липня 2018 року фахівці Відділення НСПП провели узгоджувальну зустріч з головою профкому первинної профспілкової організації Вільної профспілки залізничників України локомотивного депо Кривий Ріг щодо з’ясування стану справ на підприємстві.

Так, під час зустрічі зі слів голови профспілки стало відомо, що акцію протесту на сьогоднішній день можна вважати припиненою. Всі учасники акції соціального протесту приступили до виконання своїх обов’язків.

За словамиголови профспілки, стан справ на підприємстві погіршується. Так, під час роботи комісії по перевірці відремонтованих локомотивів, було фактично перевірено близько 50 локомотивів і лише 31 локомотив було перевірено з дотриманням норм чинного законодавства.

До перевірки 31 локомотива були залучені всі представники профспілкових організацій підприємства (всього їх 3), а решта були перевірені лише представниками від однієї профспілки, чим було порушено статтю 6 Закону України «Про охорону праці» та статтю 36 Конституції України.

Голова профспілки також наголосив, що невдоволеність найманих працівників росте через незадовільний рівень оплати праці. Так, існують непоодинокі випадки коли наймані працівники отримали заробітну плану нижчу за ту яка була отримана до оголошення з 14 травня 2018 року акції соціального протесту.

У зв’язку з вищенаведеним, голова профкому первинної профспілкової організації Вільної профспілки залізничників України локомотивного депо Кривий Ріг голови профспілкиповідомив, що наймані працівники планують відстоювати свої права застосувавши норми Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Фахівці Відділення НСПП, під час зустрічі надали всі необхідні консультації та роз’яснення. Також були досягнуті домовленості щодо направлення Відділенням НСПП рекомендацій щодо вступу у колективний трудовий спір (конфлікт) у письмовій формі.

Таким чином, відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде й надалі, в межах своїх повноважень, відслідковувати стан соціально-трудових відносин, сприяти поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на відокремленому структурному підрозділ «Криворізьке локомотивне депо» державного підприємства «Придніпровська залізниця» публічного акціонерного товариства «Укрзалізниця» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

***

09 липня 2018 року наймані працівники акціонерного товариства «ДНІПРОАЗОТ» міста Кам’янське Дніпропетровської області провели акцію соціального протесту у формі мітингу біля будівлі заводоуправління. В акції протесту прийняло участь близько 1000 працівників підприємства.

З 15 червня 2018 року підприємство було вимушено зупинитись на невизначений термін. На підприємстві нещодавно було проведено капітальний ремонт. Всі працівники переведені в режим простою з режимом оплати на рівні 2/3 тарифів і окладів з подальшою підготовкою підприємства до консервації, що в подальшому, призведе до звільнення персоналу підприємства.

Причиною зупинки АТ «ДНІПРОАЗОТ» стало значне подорожчання ціни на природний газ, доля якого у собівартості продукції складає від 40 до 90%. Ціна природного газу за останні 4 роки зросла з 5 379,24 грн. за 1000 м. куб. до 11 772,84 грн. за 1000 м. куб.

22 червня 2018 року на черговій сесії міської ради депутати підтримали звернення міського голови міста Кам’янське Дніпропетровської області до Прем’єр-міністра України, голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації  та голови Дніпропетровської обласної ради.

У своєму зверненні депутати наголошують на тому, що існуючий стан справ з питань регулювання цін і тарифів на енергоресурси для хімічних підприємств та падіння попиту на міндобрива в Україні та світі, призвів до зупинки вітчизняних хімічних виробництв, створив передумови для потенційного можливого знищення галузі, що матиме катастрофічні наслідки для України.

Найскладніша ситуація склалась на АТ «ДНІПРОАЗО» міста Каменське Дніпропетровської області. Підприємство є єдиним виробником рідкого хлору та гіпохлориду натрію, які постачаються водоканалам країни і використовуються для знезараження питної води та водовідведень стічних вод.

За інформацією обласних ЗМІ, на сьогоднішній день, по всій Україні залишився запас рідкого хлору для очисних станцій країни на 2-5 днів, після чого, подача води буде призупинена. Зокрема, буде призупинено подачу води у Дніпропетровській області.

10 липня 2018 року на узгоджувальній зустрічі начальника Відділення НСПП з головою Дніпропетровської обласної профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості, головою первинної профспілкової організації працівників АТ «ДНІПРОАЗОТ», стало відомо, що на 11 липня 2018 року запланована акція соціального протесту у формі мітингу, яка буде проходити у місті Києві біля будівлі  Кабінету Міністрів України.

Заявлена кількість учасників – 3000 осіб. В акції протесту прийматимуть участь близько 1000 працівників з АТ «ДНІПРОАЗОТ» та близько 2000 працівників з інших підприємств хімічної промисловості України, зокрема з підприємств, розташованих в Одеській та Сумській областях.

Основні вимоги учасників акції:

  • встановити ціну на газ на рівні тарифів для виробництва теплової енергії для населення, щоб підприємство мало змогу відновити роботу;
  • вжити заходи направлені на накладання акцизу на мінеральні добрива завезені з Російської Федерації;
  • відновити роботу профільного Міністерства промисловості України.

Акція проводитиметься в межах правового поля. Відділення НСПП надало всі необхідні консультації та роз’яснення щодо шляхів врегулювання конфліктних питань шляхом застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Фахівці відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області й надалі будуть надавати необхідну правову допомогу та, в межах повноважень, сприятимуть стабілізації стану соціально-трудових відносин на акціонерному товаристві «ДНІПРОАЗОТ» місті Кам’янське Дніпропетровської області.

***

05.07.2018 30 членів первинної профспілкової організації трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області (далі - ППО ПМГУ «АрселорМіттал» Кривий Ріг») з 15:30 до 20:00 провели акцію соціального протесту у вигляді пікетування біля Окружного адміністративного суду міста Києва у зв’язку з початком судового розгляду справи №826/6758/18 щодо скасування розпорядження НСПП від 06.04.2018 №118-р та рішення Відділення НСПП.

Члени ППО ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» пікетували проти блокування через суд колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та ПАТ «АрселорМіттал». На підтримку працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на судове засідання в черговий раз приїхав народний депутат С.Каплін, з метою підтримки вимог трудового колективу на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Народний депутат приймає участь в усіх засіданні Окружного адміністративного суду міста Києва по справі №826/6758/18. Наступне судове засідання у цій справі відбудеться 27 серпня 2018 року о 11:00, у зв’язку зі здачею кваліфікаційних екзаменів суддями окружного адміністративного суду міста Києва. Під час акції соціального протесту та у судовому засіданні були присутні представники засобів масової інформації: телеканалу «ИНТЕР».

З метою зменшення соціальної напруги та здійснення соціального діалогу зі сторонами соціально-трудових відносин, представники відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області надають необхідну правову допомогу та будуть й надалі, в межах своїх повноважень, сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин на публічному акціонерному товаристві «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

***

На підтримку Всеукраїнської акції протесту Вільної профспілки залізничників України з 14 травня 2018 року по теперішній час (04 липня 2018 року) машиністи відокремленого структурного підрозділу «Криворізьке локомотивне депо» розпочали безстрокову акцію соціального протесту у формі «італійського страйку» (виконання роботи за правилами).

Мета акції протесту: привернути увагу органів державної влади та адміністрації ПАТ «Укрзалізниця» до проблем працівників залізничного транспорту.

Основні вимоги найманих працівників: підвищення заробітної плати до європейського рівня, невдоволення пенсійною реформою, яка відмінила пільгову пенсію машиністам (12 років «гарячого стажу»), оновлення та організація належного ремонту рухомого складу.

04.07.2018 фахівці Відділення НСПП зв’язувались з головою профкому первинної профспілкової організації Вільної профспілки залізничників України локомотивного депо Кривий Ріг  щодо з’ясування стану справ на підприємстві. Під час телефонної розмови з головою профспілки стало відомо, що на даний час 3 працівника локомотивного депо продовжують виконувати свої посадові обов’язки у відповідності з Правилами технічної експлуатації рухомого складу, інші учасники акції соціального протесту приступили до роботи.

Та частина працівників, яка приступила до виконання своїх обов’язків і здійснює виїзди на локомотивах, за словами голови профспілки, це зробили після запевнення адміністрації підприємства, що рухомий склад буде відремонтовано у відповідності з Правилами технічної експлуатації рухомого складу.  Разом з тим, голова профспілки повідомив, що адміністраціє підприємства обіцяне не виконує, у зв’язку з цим стан соціально трудових відносин на підприємстві залишається напруженим.

Крім того, головf профспілки зазначив, що на підприємстві продовжує працювати комісія з охорони праці ПАТ «Укрзалізниця», до складу якої входить голова профспілки, щоб перевірити стан наявного рухомого складу та тих, локомотивів, які вже поступили після ремонту. Під час перевірки, при виявленні несправності, складаються відповідні акти. Фахівці Відділення НСПП проінформували головe профспілки про акцію соціального протесту залізничників, яка проходить 04.07.2018 біля Кабінету Міністрів України у місті Києві.

У свою чергу, голова профспілки, зазначив, що працівники локомотивного депо Кривий Ріг мали намір прийняти участь у зазначеній акції соціального протесту, але адміністрація підприємства не звільнили працівників, які бажали прийняти участь у акції, від виконання своїх обов’язків, у зв’язку з цим працівники не мали можливість здійснити виїзд до міста Києва. Під час розмови, фахівці Відділення НСПП ще раз надали консультацій та роз’яснень з питань пошуку шляхів врегулювання дестабілізаційних чинників на підприємстві шляхом застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». У свою чергу, головf профспілки зазначив, що машиністи відокремленого структурного підрозділу «Криворізьке локомотивне депо» мають намір вступати в  колективних трудових спорів (конфліктів).

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде й надалі, в межах своїх повноважень, відслідковувати стан соціально-трудових відносин, сприяти поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на відокремленому структурному підрозділ «Криворізьке локомотивне депо» державного підприємства «Придніпровська залізниця» публічного акціонерного товариства «Укрзалізниця» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

***

На підтримку Всеукраїнської акції протесту Вільної профспілки залізничників України з 14 травня 2018 року по теперішній час (21 червня 2018 року) машиністи відокремленого структурного підрозділу «Криворізьке локомотивне депо» розпочали безстрокову акцію соціального протесту у формі «італійського страйку» (виконання роботи за правилами). Мета акції протесту: привернути увагу органів державної влади та адміністрації ПАТ «Укрзалізниця» до проблем працівників залізничного транспорту. Основні вимоги найманих працівників: підвищення заробітної плати до європейського рівня, невдоволення пенсійною реформою, яка відмінила пільгову пенсію машиністам (12 років «гарячого стажу»), оновлення та організація належного ремонту рухомого складу.

21.06.2018 фахівці Відділення НСПП зв’язувались з головою профкому первинної профспілкової організації Вільної профспілки залізничників України локомотивного депо Кривий Ріг Федоренко В’ячеславом Григоровичем щодо з’ясування стану справ на підприємстві. Під час телефонної розмови з головою профспілки стало відомо, що на даний час частина працівників локомотивного депо продовжують виконувати свої посадові обов’язки у відповідності з Правилами технічної експлуатації рухомого складу. Так, заступивши у зміну, при не відповідності локомотива нормам охорони праці, працівники складають акт з посиланням на ст. 6 Закону України «Про охорону праці», згідно якої працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я або для людей, які його оточують, або для виробничого середовища чи довкілля.  За період простою з причин, які виникли не з вини працівника, за ним зберігається середній заробіток. Однак, за словами голови профспілки, адміністрація підприємства не виплачує учасникам акції заробітну плату передбачену абз. 3 ст. 6 Закону України «Про охорону праці». Та частина працівників, яка приступила до виконання свої обов’язків і здійснює виїзди на локомотивах, за словами голови профспілки, була змушена це зробити через тиск з боку адміністрації. Також існують непоодинокі випадки коли активісти Криворізького локомотивного депо отримують повістки з військкомату.

Під час розмови головj. профспілки було повідомлено, що на підприємстві працює комісія з охорони праці ПАТ «Укрзалізниця», щоб перевірити стан рухомого складу і відповідність його Правилам технічної експлуатації. Під час перевірки було виявлено несправності та складені відповідні акти. Разом з тим, голова профспілки повідомив, що усунення даних несправностей майже не відбувається через малу кількість спеціалісті (значна частина слюсарів звільнилась через низький рівень оплати праці) та відсутність необхідних запчастин. Під час розмови, Відділення НСПП повідомило, що 22.06.2018 фахівці Відділення НСПП будуть здійснювати відрядження до м. Кривий Ріг та було запропоновано провести узгоджувальну зустріч з метою надання необхідних консультацій та роз’яснень з питань пошуку шляхів врегулювання дестабілізаційних чинників на підприємстві шляхом застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде й надалі, в межах своїх повноважень, відслідковувати стан соціально-трудових відносин, сприяти поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на відокремленому структурному підрозділ «Криворізьке локомотивне депо» державного підприємства «Придніпровська залізниця» публічного акціонерного товариства «Укрзалізниця» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

***

19 червня 2018 року представниками Відділення НСПП було проведено узгоджувальні зустрічі з головою уповноваженого представницького органу найманих працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Маринюк Н.М. та головою первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» С.Г.Гапоном, які повідомляли про стан соціально-трудових відносин на підприємстві.

Так, наймані працівники ЦЕЗТ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» мали намір 16 червня 2018 року з 7 години ранку провести «італійський страйк» (виконання роботи за правилами).

Причина припинення роботи – несправність робочого парку локомотивів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Але прихована причина проведення цієї акції – невиконання адміністрацією домовленостей, які були досягнуті під час проведення акцій соціального протесту найманими працівниками залізничного транспорту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» з 16 по 21 травня 2018 року про підвищення заробітної плати працівникам залізничного транспорту : машиністам – 18 000 грн., помічникам машиністів – 15 000 грн., іншому допоміжному персоналу – 12 000 грн.

Голови вищезазначених профспілкових організацій поінформували, що у зв’язку з довготривалими переговорами з найманими працівниками, пояснень наслідків проведення запланованої акції та прямими загрозами з боку роботодавця щодо звільнень найманих праців6ників, 16 червня 2018 року запланована зупинка ЦЕЗТ ПАТ «А