П'ятница, 24.11.2017, 23:02 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Акції соціального протесту, страйки

2017 рік

***

02 серпня 2017 року близько 50 найманих працівників шахти «Артем-1», яка входить до складу Шахтоуправління з підземного видобутку руди (на правах шахт) Гірничого департаменту публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, та представники профспілок провели біля прохідної шахти «Артем-1» акцію соціального протесту у вигляді мітингу, причому одна людина об’явила про голодування.

Основні вимоги учасників акції протесту – підвищити заробітну плату працівникам ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» до рівня 1000 євро, а також утворити примирну комісію по вирішенню зареєстрованого колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками Шахтоуправління з підземного видобутку руди (на правах шахт) Гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Крім цього, гірники вимагали, щоб їм збільшили розміри страхових внесків з медичного страхування. Також шахтарі ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» невдоволені умовами праці на підприємстві та чинними санітарними нормами і вимагають, щоб їм виплачували гроші на оздоровлення під час відпустки.

Допомогти у відстоюванні своїх вимог гірники мають намір просити Президента України. Відповідне звернення підготували представники профспілки.

***

26 липня 2017 року близько 100 найманих працівників шахти «Артем-1», яка входить до складу Шахтоуправління Гірничого департаменту публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, та представники профспілок провели акцію соціального протесту у вигляді мітингу. Мітинг проходив біля прохідної шахти «Артем-1».

Основна вимога учасників акції протесту – підвищення заробітної плати працівникам ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» до рівня 1000 євро. Разом з цим, вони також вимагали від керівництва підприємства підвищити розмір страхових внесків медичного страхування, переглянути умови праці та діючі санітарні норми, виплачувати матеріальну допомогу на оздоровлення під час відпустки тощо.

Працівники шахти «Артем-1» запропонували колегам з інших підприємств приєднатися до акції соціального протесту. Також вони попередили керівництво про підготовку до страйку.

Адміністрація ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» вітає рішення працівників шахти «Артем-1» провести мітинг замість страйку і закликає протестувальників більше не брати участь у незаконно організованих акціях, не виходити за рамки правового поля і не піддаватися маніпуляціям з боку зацікавлених у дестабілізації роботи підприємства осіб. Про це йдеться в заяві ПАТ "АрселорМіттіл Кривий Ріг" від 26.07.2017 з приводу мітингу гірників.

Також керівництво компанії підкреслює, що в даний момент шахта «Артем-1» має низький рівень рентабельності, тому вимоги працівників щодо підвищення заробітної плати до 1000 євро на місяць є необґрунтованими і не аргументовані економічним розрахунком.

Відділення постійно підтримує зв’язок з представниками профспілкових комітетів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», відслідковує стан соціально-трудових відносин та намагається направити ситуацію в правове русло.

***

29 червня 2017 року близько 50 найманих працівників публічного акціонерного товариства «Дніпровський металургійний комбінат» міста Кам’янське Дніпропетровської області (далі – ПАТ «Дніпровський меткомбінат») провели біля будівлі заводоуправління мітинг, під час якого вимагали від керівництва відновити роботу комбінату та збільшити заробітну плату. Ініціаторами акції соціального протесту виступила ініціативна група працюючих.

Запрошення відвідати мітинг були направлені головам Камянської міської ради та Дніпропетровської обласної державної адміністрації, проте вони на акції соціального протесту не з’явились.

На зустріч з працівниками вийшли представники адміністрації ПАТ «Дніпровський меткомбінат», які повідомили, що на комбінаті підписано наказ про виплату соціальної допомоги для найбідніших працюючих. Керівники заявили, що міська влада розпочала переговори з ДТЕК, щоб людям не відключали електроенергію. Також вони пообіцяли домовитися про відстрочки платежів з комунальними підприємствами.

З метою зменшення соціального напруження, представники Відділення  надаватимуть правову допомогу та триматимуть на контролі стан соціально-трудових відносин на підприємстві.

***

19 червня 2017 року близько 100 найманих працівників публічного акціонерного товариства «Дніпровський металургійний комбінат» міста Кам’янське (далі – ПАТ «Дніпровський меткомбінат») провели біля будівлі заводоуправління мітинг, під час якого вимагали від керівництва запустити в роботу основне виробництво комбінату, збільшити заробітну плату та відзвітуватися перед співробітниками – на які потреби було витрачено кошти, які на підприємство повернула держава, а саме - відшкодування ПДВ.

Також мітингуючі вимагали, щоб в ситуацію, яка склалась на ПАТ «Дніпровський меткомбінат», втрутились представники міської та обласної влади.

Працівники занепокоєні ситуацією на підприємстві: завод стоїть, виплачується 2/3 заробітної плати, майбутнє є невизначеним, висококваліфіковані робітники звільняються.

Об 11 годині людей було допущено в будівлю заводоуправління, де з ними зустрілось керівництво, проте вичерпних відповідей на свої запитання працівники не отримали.

Ініціативна група працюючих ПАТ «Дніпровський меткомбінат» планує продовжити свої дії з метою задоволення вимог, серед яких: підвищення заробітної плати на 15-17% на період простою та запуск комбінату.

***

30 травня 2017 року близько 200 працівників 5 театрально-концертних закладів міста Дніпра (обласного комунального підприємства культури «Дніпропетровський академічний театр опери та балету», обласного комунального підприємства культури «Дніпровський академічний театр драми і комедії», комунального підприємства «Дніпропетровська філармонія ім. Л.Б.Когана» Дніпропетровської обласної ради, комунального підприємства культури «Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр» Дніпропетровської обласної ради) провели акцію соціального протесту у вигляді мітингу біля будівель Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровської обласної ради.

Працівники театрів міста Дніпра вимагали достойну заробітну плату, принаймні не нижче рівня 2016 року.

Причиною акції соціального протесту стало недостатнє фінансування видатків на заробітну плату та зменшення заробітних плат акторів на 30-40%.  Всі звернення до обласної влади результатів не принесли. Для повернення заробітних плат працівників театрів на належний рівень необхідним є додаткове фінансування у розмірі 20 млн. грн. з обласного бюджету, але для розгляду цього питання депутати зберуться не раніше липня 2017 року.

На мітингу були присутні фахівці Відділення, голова Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників культури та представники профспілкового активу, а також представники ЗМІ (6-8 теле- і радіоканалів).

Під час мітингу начальник Відділення надав інтерв’ю Національному радіо України та іншим ЗМІ щодо зареєстрованих колективних трудових спорів (конфліктів) в театрально-концертних закладах міста Дніпра та розповів про процедуру проведення примирних процедур по їх вирішенню.

Відділення буде і надалі, в межах своїх повноважень, сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин в театрально-концертних закладах міста Дніпра.

***

19 травня 2017 року о 8 ранку біля стели ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" проходив мітинг працівників підприємства, які вимагали підвищення заробітної плати до рівня 1000 євро. Учасниками акції соціального протесту стали приблизно 1000 осіб.

Голова первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Гапон С.Г. проінформував присутніх співробітників підприємства про рішення щодо підвищення з 01.05.2017 заробітної плати до 70%, озвучене 18.05.2017 Генеральним директором ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг".

Мітингуючі відзначили, що це підвищення їх не задовольняє, тому продовжують наполягати на підвищенні заробітної плати в середньому по підприємству до суми, еквівалентної 1000 євро.

19.05.2017, по закінченню мітингу, відбулась узгоджувальна зустріч фахівців Відділення з головою первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Гапоном С.Г., який підтвердив, що стан соціально-трудових відносин на підприємстві залишається напруженим, в зв’язку з чим розпочато процедуру вступу у колективний трудовий спір (конфлікт).

***

11 травня 2017 року начальник Відділення перебував на шахтах «Юбілейна» та «Фрунзе» ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» з метою попередження акції соціального протесту шахтарів.

800 шахтарів шахти «Юбілейна» та 200 шахтарів шахти «Фрунзе» ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» розташованих у Кривому Розі залишилися під землею та вимагали підвищення заробітної плати.

Начальник Відділення, директор з техніки безпеки, директор з персоналу та соціальних питань ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» Науменко І.С., юристом компанії, представник адміністрації та голова Криворізької Незалежної профспілки гірників України Самойлов Ю.П. спочатку спустились в шахту «Юбілейна» на глибину 1750 м, де провели переговори з шахтарями, які тривали близько 4 годин. Спільним зусиллям начальника Відділення та голови Криворізької Незалежної профспілки гірників України шахтарів шахти «Юбілейна» ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» вдалося о вивести на поверхню.

Потім начальник Відділення Чуб І.А. разом з представниками адміністрації ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» та головою Криворізької Незалежної профспілки гірників України Самойловим Ю.П. провів переговори з протестуючими працівниками залізничного цеху ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка», які перекрили під'їзні колії до підприємства. Після переговорів вдалося розблокувати під'їзні колії та переконати протестуючих розійтися по домівках.

Після цього начальник Відділення, представники адміністрації ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» та голова Криворізької Незалежної профспілки гірників України спустились на глибину 1350 м в шахту «Фрунзе», де знову намагалися переконати шахтарів проводити акції протесту в правовому полі, вирішувати свої вимоги правовими шляхами.

Начальник Відділення Чуб І.А. надав роз’яснення щодо негативних наслідків протестних дій поза межами діючого законодавства, в черговий раз проконсультував щодо можливостей урегулювання дестабілізаційних чинників шляхом застосування норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та запевнив у сприянні вирішенню проблемної ситуації на підприємстві у межах своїх повноважень.

Переговори на шахті тривали близько 2,5 години, спільним зусиллям начальника Відділення, голови Криворізької Незалежної профспілки гірників України та представників адміністрації ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» шахтарів вдалося переконати й вивести на поверхню. О третій годині ночі останніми шахту покинули начальник Відділення, голова Криворізької Незалежної профспілки гірників України та представники адміністрації ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка». О третій годині ночі усі шахти були закриті до урегулювання кризисної ситуації на ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка».

За результатами акції протесту було обрано представницький орган від найманих працівників для ведення переговорів з роботодавцем та власником підприємства та досягнуто домовленість про проведення 12 травня 2017 року о 8 годині ранку зустрічі шахтарів з представниками ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» з метою вирішення питань, що порушили наймані працівники й, в тому числі, підвищення заробітної плати шахтарям підприємства.

Відділення буде надалі, в межах своїх повноважень, відслідковувати стан соціально-трудових відносин, сприяти поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка».

***

10 травня 2017 року та 11 травня 2017 року 400 шахтарів шахти «Юбілейна» та 78 шахтарів  шахти «Фрунзе» публічного акціонерного товариства «ЄВРАЗ Суха Балка», розташованих у Кривому Розі, залишилися під землею вимагаючи підвищення заробітної плати.

Значна частина шахтарів перебуває під землею на глибині 1343 м півтори доби. Адміністрація ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» вчора близько 20:00 запропонували підняти заробітну плату шахтарям лише на 12% з 1 травня 2017 року. Гірники вимагають підвищити заробітну плату на 100 відсотків.

Дружини разом з дітьми протестуючих гірників та іншими родичами та близькими перекрили під'їзні колії до підприємств та шахт та зупинили цим відвантаження продукції.

У свою чергу начальник Відділення під час узгоджувальних зустрічей з головою профспілки ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» та директором ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» надав роз’яснення щодо негативних наслідків протестних дій поза межами діючого законодавства.

На даний час начальник Відділення знаходиться у відрядженні на шахтах ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» з метою сприяння вирішення проблемних питань.

***

11 травня 2017 року завершились збори трудового колективу шахт («Родіна», «Гвардійська», «Октябрська», «Тернівка») публічного акціонерного товариства «Криворізький залізорудний комбінат», які проходили з 4 травня 2017 року. Шахтарі ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» продовжують переговори з керівництвом ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» щодо підвищення заробітної плати.

Шахтарі відкинули раніше запропоновану пропозицію підвищити заробітної плати лише для деяких професій та поетапно (у травні на 20%, а в серпні ще на 30%) та висунули одну вимогу підвищення заробітної плати на 50% для всіх професій зайнятих на підземних та поверхневих роботах.

Станом на 12 годину після переговорів керівництво ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» погодилося підвищити заробітні плати всім гірникам на 20 відсотків. Переговори досі тривають.

Відділення буде надалі, в межах своїх повноважень, відслідковувати стан соціально-трудових відносин, сприяти поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат».

Відділення буде надалі, в межах своїх повноважень, відслідковувати стан соціально-трудових відносин, сприяти поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат».

***

11 травня 2017 року близько 1500 найманих працівників публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області о 8 годині ранку провели акцію соціального протесту біля будівлі управління ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» .

Основна вимога учасників акції протесту – підвищення розміру заробітної плати працівникам ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Окрім підвищення зарплати, вони також вимагають припинити виведення працівників і виробничих підрозділів в аутсорсинг, відновлення програми будівництва житла і забезпечення ним співробітників ПАТ«АрселорМіттал Кривий Ріг», щорічної виплати матеріальної допомоги на оздоровлення тощо.

Біля управління ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на мітингу було обрано делегацію із 12 представників, які від імені учасників акції протесту мали донести адміністрації висунуті вимоги й провести з нею переговори. Учасники акції протесту тричі намагалися зустрітися із керівництвом ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», після того, як ні генерального директора, ні інших керівних представників адміністрації переговорникам не вдалося знайти, вони повідомили про це мітингувальникам, ті зайшли до будівлі й зайняли чотири поверхи. Зараз в будівлі знаходяться близько 400 представників, перед будівлею мітингують 500 найманих працівників, а також протестуючих мітингувальники перекрили під'їзні колії до підприємств тим самим зупинили роботу залізничного цеху.

З протестуючими зустрічався директор по персоналу, в.о. головного бухгалтера ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». На даний час протестувальники чекають керівників підприємства аби вручити їм свої вимоги. Якщо адміністрація ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відмовиться зустрітися із мітингувальниками, деякі з них готові оголосити голодування.

Відділення постійно тримає зв’язок з представниками профспілкових комітеті ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», відслідковує стан соціально трудових відносин та намагається направити ситуацію в правове русло.

***

До акцій соціального протесту розпочатих 4 травня 2017 року шахтами («Родіна», «Гвардійська», «Октябрська», «Тернівка») публічного акціонерного товариства «Криворізький залізорудний комбінат», розташованих у Кривому Розі та місті Тернівка Дніпропетровської області, приєдналися гірники шахти "Артем - 1", а також шахтарі публічного акціонерного товариство «ЄВРАЗ Суха Балка» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

6 травня 2017 року 10 шахтарів шахти "Артем - 1" знаходилися під землею, і планували звідти не виходити, поки їх вимоги не будуть виконані. У свою чергу, адміністрація ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» не підтвердила інформацію про страйк на шахті ім. Артема.

Гірники відмовились підійматися на поверхню, вимагаючи підвищення розміру заробітної плати до економічно обґрунтованого рівня.

10 травня 2017 року близько 300 шахтарів ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» після завершення зміни залишилися під землею вимагаючи підвищення заробітньої плати.

Переговори між адміністраціями та протестуючими гірниками на даний час продовжуються.

За даними Криворізької міської ради до акції соціального протесту планують також приєднатися наймані працівники товариства з обмеженою відповідальністю «Метінвест».

Відомо, що наймані працівники шахт Дніпропетровської області планують розпочати масові акції соціального протесту 12 травня 2017 року.

Відділення буде надалі, в межах своїх повноважень, відслідковувати стан соціально-трудових відносин, сприяти поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» та ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка».

***

З 28 квітня 2017 року по 05 травня 2017 року близько 300 найманих працівників товариства з обмеженою відповідальністю «Проско» селища міського типу Просяна Покровського району Дніпропетровської області (далі – ТОВ «Проско») проводять біля прохідної підприємства акцію соціального протесту у вигляді припинення роботи.

04 травня 2017 року була проведена нарада на підприємстві, на якій були присутні: начальник Відділення, голова Просянської сільської ради, представник Покровської районної державної адміністрації, представники адміністрації ТОВ «Проско», голова Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.

Наймані працівники ТОВ «Проско» кожен день з 28 квітня 2017 року по 05 травня 2017 року приходять на роботу, переодягаються, але не йдуть на робочі місця, а збираються біля будівлі адміністрації (тобто припиняють роботу) з вимогою від адміністрації ТОВ «Проско» погасити заборгованість із виплати заробітної плати, яка утворилась по різним структурам підприємства: у основних цехах з січня 2017 року, у допоміжних – з жовтня 2016 року.

Голова Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України запропонував підписати меморандум між адміністрацією та найманими працівниками ТОВ «Проско», згідно якого адміністрація підприємства зобов’язується до кінця травня 2017 року виплатити заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам ТОВ «Проско» по березень 2017 року, а до кінця червня 2017 року – повністю розрахуватися з всією заборгованістю по підприємству, але працівники підприємства негайно розпочнуть свою роботу. Наймані працівники ТОВ «Проско» не погодились підписати запропонований меморандум, бо не вірять обіцянкам адміністрації.

У свою чергу начальник Відділення надав роз’яснення щодо негативних наслідків протестних дій поза межами діючого законодавства, проконсультував щодо можливостей урегулювання дестабілізаційних чинників шляхом застосування норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та запевнив у сприянні вирішенню проблемних питань на ТОВ «Проско» в межах своїх повноважень. Після довготривалих переговорів, працівники відмовилися йти законними шляхами й прийняли рішення продовжувати незаконний страйк на ТОВ "Проско" доки роботодавець повністю не розрахується з заборгованістю з виплати заробітної плати.

***

4 травня 2017 року о 07 годині ранку близько 440 шахтарів п’яти шахт («Родіна», «Гвардійська», «Октябрськ», «Тернівка» та «Кривбасшахтоуправління») публічного акціонерного товариства «Криворізький залізорудний комбінат», розташованих у Кривому Розі та місті Тернівка Дніпропетровської області, після нічної зміни відмовилися підійматися на поверхню.

Шахтарі на робочих місцях провели збори трудових колективів й оприлюднили спільне звернення до акціонерів компанії, у якому вимагали підвищити заробітну плату для основних професій до рівня 2012 року, тобто еквівалентну 1000 доларів. На даний час заробітна плата шахтарів складає близько 10 тис. грн., а у допоміжних професій 3 тис. грн. Необхідність підвищення оплати праці працівники пояснили зростанням житлово-комунальних тарифів та дорожчанням товарів першої необхідності.

Генеральний директор ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» пообіцяв підвищити заробітну плату шахтарям на 20% на першому етапі і до кінця року в кілька етапів до 100%.

Адміністрація намагалась пояснити дії протестувальників політичними мотивами, бо вважає рівень заробітної плати й так високим і погрожувала учасникам акції різноманітними стягненнями, аж до закриття однієї з шахт та звільнення її працівників, щоб у такий спосіб підвищити заробітну плату працівникам інших трьох копалень.

За підсумками страйку 4 травня 2017 року усі гірники нічної зміни піднялися на поверхню, їх змінили шахтарі першої зміни, які продовжили роботу і паралельно оформлюють протоколи для проведення законного страйку.

Відділення буде надалі, в межах своїх повноважень, відслідковувати стан соціально-трудових відносин, сприяти поглибленню соціального діалогу для стабілізації стану соціально-трудових відносин на ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат».

***

27 квітня 2017 року близько 200 найманих працівників публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області о 8 годині ранку провели акцію соціального протесту у вигляді мітингу біля мосту, що веде до підприємства ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», з переходом до будівлі управління ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Основна вимога учасників мітингу – підвищення розміру заробітної плати працівникам ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

На мітингу були присутні голова Дніпропетровського обласної організації профспілки гірників і металургів України, головний юрисконсульт ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», фінансовий директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», заступник генерального директора з охорони праці та промислової безпеки , голова первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», представники профспілкового активу, а також представники засобів масової інформації, зокрема телеканал «Время Кривбасса».

Під час заходу до активістів вийшли представники адміністрації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», які повідомили, що переговорний процес щодо нового колективного договору та зміни системи оплати праці розпочато ще в лютому 2017 року. Спеціальна комісія та робоча група, у складі яких – представники адміністрації та усіх первинних профспілкових організацій, працюють над розробкою нової системи оплати праці. Вона передбачає диференційоване підвищення зарплати залежно від складності та інтенсивності праці. Крім того представники від адміністрації зазначили, що у травні 2017 року запланована конференція трудового колективу, на якій буде розглянутий новий колективний договір, система оплати праці та рівень підвищення заробітної плати.

Під час мітингу мітингувальники зачитали резолюцію, в якій були сформульовані конкретні вимоги до керівництва підприємства: з першого червня підвищити зарплату у півтора рази, а з грудня цього року довести її до рівня мінімальної європейської. Крім того, перерахувати профспілкам кошти на оплату санаторно-курортних путівок та збільшити внески на медичне страхування. Учасники акції передали резолюцію мітингу керівництву підприємства.

Працівники ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» мають побоювання, що обіцяне підвищення розміру заробітної плати може не відбутися, тому, якщо ситуація не зміниться до 19.04.2017, вони налаштовані на проведення масштабного страйку, а також до проведення нових акцій соціального протесту з перекриттям доріг.

З метою зменшення соціальної напруги та здійснення соціального діалогу зі сторонами соціально-трудових відносин, представники відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області надають необхідну правову допомогу щодо проведення незаконного страйку та будуть й надалі, в межах своїх повноважень, сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин на публічному акціонерному товаристві «АрселорМіттал Кривий Ріг».

***

28 квітня 2017 року близько 300 найманих працівників товариства з обмеженою відповідальністю «Проско» селища міського типу Просяна Покровського району Дніпропетровської області (далі – ТОВ «Проско») провели біля прохідної підприємства акцію соціального протесту у вигляді пікетування.

Основна вимога учасників акції соціального протесту стосувалась погашення заборгованості із виплати заробітної плати, яка утворилась з січня 2017 року.

Наймані працівники ТОВ «Проско» мають намір кожен день припиняти роботу доки адміністрація підприємства не погасить заборгованість із виплати заробітної плати.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області взяло під нагляд стан соціально-трудових відносин, що виник у ТОВ «Проско ресурси», та надало роз’яснення щодо врегулювання чинників дестабілізації шляхом застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

***

24 березня 2017 року близько 50 найманих працівників публічного акціонерного товариства «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е.Дзержинського» міста Кам’янське Дніпропетровської області (далі – ПАТ «Дніпровський меткомбінат») провели мітинг з вимогами щодо своєчасної виплати заробітної плати та погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

27 березня 2017 року було проведено аналогічний мітинг найманими працівниками у кількості близько 200 осіб.

Мітинги проходили на Призаводській площі біля магазину «АТБ» з переходом до заводоуправління ПАТ «Дніпровський ме