Неділя, 16.12.2018, 05:10 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2016 » Червень » 7 » Достатня та легальна оплата праці забезпечує працівникам необхідні соціальні гарантії
13:03
Достатня та легальна оплата праці забезпечує працівникам необхідні соціальні гарантії

06 червня 2016 року заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області – начальник відділу правового забезпечення В. Гондза прийняла участь в засіданні міської робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення (далі – Робоча група), яке відбулось в Дніпропетровській міській раді під головуванням заступника міського голови С. Єпіфанцевої. У заході брали участь представники районних у місті Дніпропетровську рад, керівники підприємств, представники обласних організацій, а саме: Головного управління Державної фіскальної служби України у Дніпропетровській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Головного управління Державної служби України з питань праці у Дніпропетровській області, Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Дніпропетровського обласного центру зайнятості.

Заступник голови Дніпропетровської міської ради повідомила присутнім, що за підсумками першого кварталу 2016 року середньомісячна заробітна плата штатних працівників міста Дніпропетровська складала 4500,68 грн., що становить 98,0% до середнього рівня по області, що є незадовільно низьким показником. Разом з цим, наголосила С. Єпіфанцева, середній рівень оплати штатного працівника на окремих підприємствах приватної форми власності не досягає навіть мінімально встановленого. Така ситуація негативно впливає на стан забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів найманих працівників.

На засідання Робочої групи були запрошені керівники 18 підприємств міста Дніпропетровська, на яких середньомісячна заробітна плата за квітень 2016 року виплачувалась у найменшому коефіцієнті по відношенню до законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати (становила від 1255,00 грн. до 1800,00 грн.). Свою ситуацію керівники підприємств пояснювали тим, що більшість працівників є сумісниками або інвалідами, в зв’язку з чим працюють неповний робочий день.

Представники районних у місті Дніпропетровську рад прозвітували щодо своєї роботи з підприємствами під час проведення засідань районних робочих груп з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення та певних досягнень щодо підвищення на них заробітної плати.

Представники обласних організацій зазначили, що виплата заробітної плати у розмірі меншому встановленого мінімального рівня, низька середня заробітна плата та нелегальна оплата праці справляють негативний вплив на рівень наповнення місцевих бюджетів, пенсійного фонду та пенсійне забезпечення громадян. Одним зі шляхів виправлення ситуації є проведення перевірок державних контролюючих органів з питань дотримання законодавства.

Заступник начальника – начальник відділу правового забезпечення В. Гондза проінформувала присутніх, що влаштовані на роботу шляхом укладення цивільно-правових договорів працівники або «нелегально» працевлаштовані втрачають можливість відстоювати свої трудові права та гарантії шляхом вступу у колективні трудові спори (конфлікти).

За підсумками засідання Робочої групи, керівникам запрошених підприємств, представникам районних у місті Дніпропетровську рад та обласних організацій було встановлено термін до кінця червня 2016 року, коли вони звітуватимуть про проведену роботу.

Інформація, отримана під час роботи міської робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення, була розглянута на нараді з працівниками Відділення з метою використання її в подальшій роботі.

Переглядів: 104 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0