Неділя, 18.02.2018, 06:00 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2014 » Жовтень » 28 » ДП «ВО «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова» очікує на зміни
14:01
ДП «ВО «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова» очікує на зміни

З метою запобігання виникнення колективного трудового спору (конфлікту) відділенням Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення НСПП) здійснюються заходи по запобіганню виникненню колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками державного підприємства «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова» міста Дніпропетровська та державним підприємством «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова» міста Дніпропетровська (наказ Відділення НСПП від 16.04.2014 № 30) з приводу чинника дестабілізації:  невиконання вимог законодавства про працю в частині заборгованості із виплати заробітної плати та своєчасної її виплати.

На державному підприємстві «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова» міста Дніпропетровська (далі – Південмаш) ще з 2009 року ускладнений стан соціально-трудових та соціально-економічних відносин.

Урядом була прийнята Державна програма розвитку Південмаша, яка констатувала наявність системної кризи і передбачала серйозне реформування усіх напрямів виробництва, його диверсифікацію, технічне переозброєння, впровадження заходів з вирішення кадрової проблеми.

Але для передбаченої програми за п’ять років Урядом так і не було виділено коштів. Більше того, припинено фінансування державного оборонного замовлення.

Завдяки власним зусиллям Південмаш за останні роки зміг самостійно отримати низку замовлень від закордонних замовників, що дозволило послабити кризу та розпочати поступовий вихід із неї.

У поточному році внаслідок погіршення стосунків з Росією, замовлення якої в окремі роки складали 80% від загального обсягу виробництва, Південмаш фактично збанкрутував. Заробітна плата виплачується по 7%, а заборгованість сягнула вже кілька місяців і надалі щомісячно збільшується.

Як показує досвід, виконання замовлень американських та європейських партнерів виконуються вчасно і якісно, а ракети-носії укомплектовані блоками і безаварійно запускаються в космічний простір.

Південмаш може працювати, але держава не покладає зусиль щодо просування виробників в світову кооперацію з виготовленням космічної техніки, залучення її до амбітних міжнародних космічних програм.

Так, наприклад, Україна досі не є членом Європейського космічного агентства, що гарантувало би участь на квотних засадах у розподілі підрядів під час реалізації різноманітних космічних проектів.

Керівництво Південмаша запевнило представників колективу, що відповідні проекти нормативних документів вже розроблено, з ними ознайомлені у Верховні Раді України, наразі триває їх опрацювання в Кабміні, але працівники не вірять та всіма зусиллями намагаються поворухнути Уряд для забезпечення стабільної праці.

Президент України Петро Порошенко 21 жовтня 2014 року під час робочої поїздки до Дніпропетровської області відвідав Південмаш.

Голова держави провів нараду, на якій обговорювалися стан, проблеми та перспективи розвитку космічної галузі. Генеральний директор Південмаша Олександр Дегтярьов представив проекти в аерокосмічній, оборонно-промисловій та транспортної сфері.

Також Президент підняв питання про перспективи співробітництва в космічній сфері з іншими зацікавленими державами, зокрема з Республікою Казахстан.

В нараді також взяли участь Віце-прем'єр-міністр Володимир Гройсман, Перший заступник Голови Адміністрації Президента України Геннадій Зубко, Радник Президента – директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін, голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігор Коломойський.

Президент України доручив включити в державне оборонне замовлення на наступний рік продукцію Державного підприємства «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова» та зазначив: «Ми повинні бути впевнені, що наша армія, Збройні Сили, їх оснащення відповідає кращим світовим зразкам», - сказав він. За словами Президента, під час відвідування підприємства він переконався в тому, що підстави для такої впевненості є.

Під час ознайомлення з виробничими потужностями Південмашу та спілкування з його працівниками Голова держави висловив упевненість у тому, що Україна має повернути собі статус космічної держави, адже "країні є чим пишатися і є досягнення, які зроблені саме Південмашем.

За словами Петра Порошенка, зараз Південмаш має спільні проекти з Бразилією, напрацювання з США, перспективним є напрям співпраці з Туреччиною.

22 жовтня 2014 року спеціалісти Відділення НСПП прийняли участь у засіданні тимчасової міської комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, в якій приймав участь представник державного підприємства «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова» та проінформував присутніх про наступне: «Станом на жовтень 2014 року на Південмаш проводяться переговори з компаніями «Енергія Люджистік», РФ та Міжнародні космічні послуги, РФ та ЦЕНКІ, РФ щодо подовження фінансування програми виготовлення РН «Зеніт». Також Південмаш отримало додаткове замовлення на виготовлення двигуна 4-ої ступені РН «Вега» Європейського космічного агентства, проводяться переговори з замовниками щодо збільшення ціни на виготовлення шасі для літаків АН-148/158».

З огляду на стан соціально-трудових відносин на державному підприємстві «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова», Відділення НСПП і надалі буде здійснювати заходи щодо запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) в межах, визначених нормативно-правовими актами України.

Переглядів: 604 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0