Четверг, 15.11.2018, 20:28 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2016 » Липень » 8 » Ефективність ведення соціального діалогу обговорено під час зустрічі з представниками Асоціації роботодавців Німеччини
12:44
Ефективність ведення соціального діалогу обговорено під час зустрічі з представниками Асоціації роботодавців Німеччини

05-06 липня 2016 року в приміщенні Дніпропетровської обласної ради, в рамках реалізації проекту «Підвищення ефективності ведення соціального діалогу», проходила зустріч з представниками Асоціації роботодавців NORDMETALL (Німеччина).

Українську сторону представляли члени президії Дніпропетровської обласної тристоронньої соціально-економічної ради від роботодавців (голова ради, голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини В. Сергєєв), від профспілок (співголова, голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок В. Дубіль) та від обласної влади (співголова, перший заступник голови Дніпропетровської обласної адміністрації О. Кужман). Також, за запрошенням Дніпропетровської обласної ради та Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, у заході приймав участь начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області І. Чуб.

Німецька делегація складалась з представників Асоціації роботодавців NORDMETALL та представника сторони профспілок.

 NORDMETALL є спілкою роботодавців 250 підприємств ключових галузей промисловості Північної Німеччини та разом з ще 17-ю регіональними спілками роботодавців входить до складу федерального галузевого об’єднання GESAMTMETALL.

 Зустріч мала формат дискусії з головним акцентом на проблематиці ведення соціального діалогу на місцевому рівні, зокрема, обговорювались предмет та цілі, реальні результати та спроможність сторін соціального діалогу реалізувати взяті на себе зобов’язання, готовність і спроможність місцевої влади брати участь у соціальному діалозі на місцевому рівні.

Представники Асоціації роботодавців NORDMETALL повідомили, що соціальний діалог в Німеччині ведуть дві сторони – роботодавці та профспілки. Влада, будучи гарантом законності та порядку, встановлює мінімальні норми. Щорічний діалог роботодавців та профспілок завершується основним документом – тарифною угодою на наступний рік, де мінімальні норми можуть бути переглянуті у бік збільшення (оплачувана відпустка, погодинна оплата праці тощо).

Жодне рішення на федеральному рівні Німеччини, яке зачіпає інтереси бізнесу, не приймається без попередніх консультацій влади з об’єднаннями роботодавців. Стратегія соціально-економічного розвитку регіону вибудовується, щорічно уточнюється та наповнюється конкретними бізнес-проектами.

Під час заходу сторони обмінялися думками та досвідом щодо національних особливостей ролі соціального діалогу, в тому числі, в частині регулювання колективно-договірних відносин та при укладанні тарифних угод.

Під час свого виступу начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області І. Чуб наголосив на важливості активізації діяльності Дніпропетровської обласної тристоронньої соціально-економічної ради з метою сприяння вирішенню проблем, що виникають у виробничій та соціально-економічній сфері, стосуються прав та інтересів працівників і роботодавців.

Учасниками зустрічі також було відвідано електросталеплавильний комплекс «ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ», де вивчалось ведення соціального діалогу.

 За підсумками зустрічі, сторони прийшли до висновку, що соціальний діалог в Україні підлягає модернізації як на національному, так і на галузевих та регіональних рівнях. Також була досягнута домовленість, що Дніпропетровщина стане пілотним проектом для імплементації німецького досвіду соціального діалогу.

Переглядів: 138 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0