Неділя, 16.12.2018, 05:00 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2018 » Жовтень » 4 » Хід вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) в театрально-культурних закладах м. Дніпра
09:54
Хід вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) в театрально-культурних закладах м. Дніпра

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі - Відділення НСПП) сприяє вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), зареєстрованих у п’яти театрально-концертних закладах міста Дніпра, а саме:

- між найманими працівниками академічного симфонічного оркестру комунального підприємства «Дніпропетровська філармонія ім. Л.Б.Когана» Дніпропетровської обласної ради» міста Дніпра та комунальним підприємством «Дніпропетровська філармонія ім. Л.Б.Когана» Дніпропетровської обласної ради» міста Дніпра (далі – КП «Дніпропетровська філармонія ім. Л.Б.Когана») (реєстраційний номер 054-17/04-В);

- між найманими працівниками комунального підприємства культури «Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр» Дніпропетровської обласної ради» міста Дніпра та комунальним підприємством культури «Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр» Дніпропетровської обласної ради» міста Дніпра (далі – КПК «Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр») (реєстраційний номер 055-17/04-В);

- між найманими працівниками комунального підприємства культури «Дніпровський академічний театр драми та комедії» Дніпропетровської обласної ради міста Дніпра та комунальним підприємством культури «Дніпровський академічний театр драми та комедії» Дніпропетровської обласної ради міста Дніпра (далі – КПК «Дніпровський академічний театр драми та комедії») (реєстраційний номер 056-17/04-В);

- між найманими працівниками обласного комунального закладу культури «Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка» міста Дніпра та обласним комунальним закладом культури «Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка» міста Дніпра (далі – ОКЗК «Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка») (реєстраційний номер 059-17/04-В);

- між найманими працівниками обласного комунального підприємства культури «Дніпропетровський академічний театр опери та балету» міста Дніпра та обласним комунальним підприємством культури «Дніпропетровський академічний театр опери та балету» міста Дніпра (далі – ОКПК «Дніпропетровський академічний театр опери та балету») (реєстраційний номер 060-17/04-В).

02 жовтня 2018 року відбулися три засідання примирних комісій у трьох театрально-концертних закладах, а саме: КП «Дніпропетровська філармонія ім. Л.Б.Когана», КПК «Дніпровський академічний театр драми та комедії», ОКПК «Дніпропетровський академічний театр опери та балету».

На засідання примірної комісії не з’явилися представники ОКЗК «Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка»).

А на засідання примирної комісії КПК «Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр» не з’явилися представники адміністрації театру.

Також у роботі примирних комісій прийняли участь представники:

- Дніпропетровської обласної ради: Чернова Анна Сергіївна – головний спеціаліст відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери управління з питань гуманітарної, соціально-культурної сфери та освіти виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради та Прохоренко Альона Василівна – головний спеціаліст відділу корпоративних прав та відносин власності управління правового забезпечення діяльності ради виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради;

- та представник Дніпропетровської обласної державної адміністрації: заступник начальника управління – начальник відділу з питань праці та трудових відносин департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації Макаренко Катерина Павлівна.

На початку засідань примирних комісій обрали голову та секретаря примирних комісій. Головувала на перших засіданнях примирних комісій – Макаренко К.П. – заступник начальника управління-начальник відділу з питань праці та трудових відносин департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації, а секретарем була – Плахтій О.В. – голова профспілки КПК «Дніпровський академічний театр драми та комедії».

Голова першого засідання примирної комісії Макаренко К.П. запропонувала розглянути наступні питання:

  • встановити театрально-концертним закладам міста Дніпра додатковий коефіцієнт підвищення посадових окладів в розмірі 2;
  • виплачувати первинним профспілковим організаціям передбачені статтею 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та пунктами Колективних договорів кошти на культурну масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірі 0,3% фонду оплати праці.

Члени примирної комісії вирішили спочатку розглядати перше питання, стосовно підвищення посадових окладів.

Спочатку виступали представники ОКПК «Дніпропетровський академічний театр опери та балету», які були дуже обурені тим, що на сесії Дніпропетровської обласної ради їм було встановлений коефіцієнт підвищення посадових окладів в розмірі 1,6, коли іншим театрам України встановлено набагато більший коефіцієнт, тому творчі працівники зазнали суттєвого погіршення свого матеріального становища, оскільки втратили від 2 до 3 тисяч гривень від заробітної плати.

Директор ОКПК «Дніпропетровський академічний театр опери та балету» зазначив, що необхідно обов’язково підвищувати заробітну плату працівникам театру, оскільки багато акторів звільняються. Також зазначив, що театр за свої кошти проводить ремонти, купує необхідні декорації та інші необхідні речі для роботи театру, причому з  обласного бюджету нічого не виділяється.  

Представники КП «Дніпропетровська філармонія ім. Л.Б.Когана»: голова профспілки та заступник директора театру зазначили, що також не виділяють кошти на поточні ремонти, а заробітна плата працівникам взагалі ще не виплачена повністю за серпень 2018 року, оскільки було встановлено коефіцієнт підвищення посадових окладів в розмірі 1,6, а філармонії фактично виплачують 1,5.

Директор та голова профспілкового комітету КПК «Дніпровський академічний театр драми та комедії» висловили своє обурення встановленим коефіцієнтом підвищення посадових окладів в розмірі 1,6, причому наймані працівники театру змушені купувати за власний кошт декорації та костюми для прем’єр. Багатьом працівникам театру необхідно знімати житло, але з таким рівнем заробітних плат наймані працівники звільняються та їдуть працювати в інші театри України, або виїжджають працювати за кордон.

Таким чином, представники вищезазначених театрів, вимагають встановити коефіцієнт підвищення посадових окладів в розмірі 2.

Вони не хочуть виходити до будинків Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровської обласної ради із акціями соціального протесту, а готові до конструктивних переговорів із представниками державної влади в рамках проведення примирних комісії.

Головуючий засідань примирних комісій Макаренко К.П. запропонувала на наступні засідання примирних комісій запросити представника від департаменту фінансового управління Дніпропетровської обласної державної адміністрації та директора департаменту культури, туризму, національностей та релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації для обговорення та прийняття рішень стосовно підвищення посадових окладів працівників театрально-концертних закладів міста Дніпра Дніпропетровської області, так як без їх участі неможливо вирішити питання підвищення коефіцієнту посадових окладів для працівників театрально-концертних закладах міста Дніпра Дніпропетровської області.

На завершення засідань примирних комісій члени примирних комісій одноголосно прийняли рішення про проведення наступних засідань примирних комісій на 16 жовтня 2018 року та визначилися з часом початку першого засідання – на 10 годину. Засідання примирних комісій проводити по всім зареєстрованим колективним трудовим спорам (конфліктам).

На наступних засіданнях примирних комісіях знов розглядатимуть можливість підвищення додаткового коефіцієнту посадових окладів для працівників театрально-концертних закладах міста Дніпра Дніпропетровської області до розміру 2.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде й надалі відслідковувати стан соціально-трудових відносин у театрально-концертних закладах міста Дніпра Дніпропетровської області та братиме участь у всіх засіданнях примирних комісій.

Переглядів: 19 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0