Четверг, 15.11.2018, 20:27 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2018 » Жовтень » 17 » Хід вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) в театрально-культурних закладах м. Дніпра
11:08
Хід вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) в театрально-культурних закладах м. Дніпра

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення НСПП) сприяє вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), зареєстрованих у п’яти театрально-концертних закладах міста Дніпра, а саме:

- між найманими працівниками академічного симфонічного оркестру комунального підприємства «Дніпропетровська філармонія ім. Л.Б.Когана» Дніпропетровської обласної ради» міста Дніпра та комунальним підприємством «Дніпропетровська філармонія ім. Л.Б.Когана» Дніпропетровської обласної ради» міста Дніпра (далі – КП «Дніпропетровська філармонія ім. Л.Б.Когана») (реєстраційний номер 054-17/04-В);

- між найманими працівниками комунального підприємства культури «Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр» Дніпропетровської обласної ради» міста Дніпра та комунальним підприємством культури «Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр» Дніпропетровської обласної ради» міста Дніпра (далі – КПК «Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр») (реєстраційний номер 055-17/04-В);

- між найманими працівниками комунального підприємства культури «Дніпровський академічний театр драми та комедії» Дніпропетровської обласної ради міста Дніпра та комунальним підприємством культури «Дніпровський академічний театр драми та комедії» Дніпропетровської обласної ради міста Дніпра (далі – КПК «Дніпровський академічний театр драми та комедії») (реєстраційний номер 056-17/04-В);

- між найманими працівниками обласного комунального закладу культури «Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка» міста Дніпра та обласним комунальним закладом культури «Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка» міста Дніпра (далі – ОКЗК «Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка») (реєстраційний номер 059-17/04-В);

- між найманими працівниками обласного комунального підприємства культури «Дніпропетровський академічний театр опери та балету» міста Дніпра та обласним комунальним підприємством культури «Дніпропетровський академічний театр опери та балету» міста Дніпра (далі – ОКПК «Дніпропетровський академічний театр опери та балету») (реєстраційний номер 060-17/04-В).

 

16 жовтня 2018 року відбулось чотири засідання примирних комісії по вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) у чотирьох театрально-концертних закладах м. Дніпра, а саме:

- КП «Дніпропетровська філармонія ім. Л.Б.Когана»;

- КПК «Дніпровський академічний театр драми та комедії»;

- ОКПК «Дніпропетровський академічний театр опери та балету»;

- КПК «Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр».

На засідання примирної комісії не з’явилися представники ОКЗК «Дніпровський академічний український музично-драматичний театр              ім. Т.Г.Шевченка».

Також, на запрошення Відділення НСПП, у роботі примирних комісій прийняли участь представники Дніпропетровської обласної державної адміністрації:

- заступник начальника управління – начальник відділу з питань праці та трудових відносин департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації Макаренко К.П.;

- юрисконсульт департаменту фінансів Дніпропетровської обласної державної адміністрації Лягенкова О.А.;

- головний спеціаліст департаменту фінансів Дніпропетровської обласної державної адміністрації Купченко В.Г.;

- юрисконсульт управління культури, національностей та релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації Барабаш А.О.

Представники Дніпропетровської обласної ради Дніпропетровської області на других засіданнях примирних комісій були відсутні.

На засіданнях примирних комісій головував Яловий А.В. – голова обласної профспілки працівників культури.

На засіданнях примирних комісій розглядались питання:

- встановлення театрально-концертним закладам міста Дніпра додаткового коефіцієнту підвищення посадових окладів в розмірі 2;

- виплата первинним профспілковим організаціям, передбачених статтею 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та пунктами Колективних договорів, коштів на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірі 0,3% фонду оплати праці.

Під час розгляду першого питання представники фінансового департаменту Дніпропетровської обласної державної адміністрації зазначили, що відповідно до обласної програми розвитку та культури на 2018 рік, передбачено коефіцієнт у розмірі 1,6 усім театрально-концертним закладам міста Дніпра. Разом з тим, коефіцієнт 1,6 виплачується тільки ОКПК «Дніпропетровському академічному театру опери та балету», іншим театрам даний коефіцієнт складає 1,5.

Директор ОКПК «Дніпропетровський академічний театр опери та балету» зазначив, що від департаменту управління культури, національностей та релігій Дніпропетровської обласної Дніпропетровської обласної державної адміністрації надійшли форми, в яких пропонується закласти на 2019 рік додатковий коефіцієнт підвищення посадових окладів в розмірі 1,6, що викликало обурення з боку представників театрально-концертних закладів, оскільки розмір коефіцієнту не обговорювався з ними.

Представники фінансового департаменту Дніпропетровської обласної державної адміністрації стверджують, що лише за поданням певних форм, які надсилає саме управління культури, національностей та релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації, приймається рішення стосовно додаткового коефіцієнту підвищення посадових окладів.

Після довготривалих дискусій сторони примирної комісії вирішили, що адміністрації та головним бухгалтерам театрально-концертних закладів міста Дніпра, необхідно провести спільну нараду із управлінням культури, національностей та релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації для заповнення вищезазначених форм із урахуванням фінансової можливості кожного театру й після чого направити ці форми до Дніпропетровської обласної ради та Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Оскільки бюджет на 2019 рік буде прийматися на початку грудня 2018 року, необхідно до кінця жовтня 2018 року підготувати обґрунтовані листи щодо встановлення театрально-концертним закладам міста Дніпра додаткового коефіцієнту підвищення посадових окладів в розмірі 2, а не 1,6.

Під час розгляду другого питання порядку денного, директора вищезазначених театрів зазначили, що раніше із бюджету Дніпропетровської обласної ради були передбачені виплати на культурну масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірі 0,3% фонду оплати праці, але з 2008 року виділення коштів на ці виплати не здійснюються.

Представники Дніпропетровської обласної державної адміністрації зазначили, що саме роботодавці повинні сплачувати кошти на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу, а не Дніпропетровська обласна рада чи Дніпропетровська обласна державна адміністрація.

В свою чергу, представники театрально-культурних закладів міста Дніпра зазначили, що не в змозі здійснювати зазначені виплати у зв’язку з відсутністю коштів на них.

Після довготривалих обговорень, сторони домовилися, що на наступному засіданні примирної комісії повернуться до цього питання.

На завершення, члени примирної комісії одноголосно прийняли рішення про проведення наступного засідання примирної комісії 30 жовтня 2018 року та визначилися з часом початку засідання – на 10 годину.

На наступних засіданнях примирних комісій знову розглядатимуть можливість підвищення додаткового коефіцієнту посадових окладів в розмірі 2 та з яких надходжень виплачувати первинним профспілковим організаціям кошти на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірі 0,3% фонду оплати праці.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде й надалі відслідковувати стан соціально-трудових відносин у театрально-концертних закладах міста Дніпра Дніпропетровської області та братиме участь у всіх засіданнях примирних комісій.

Переглядів: 12 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0