Четверг, 15.11.2018, 20:26 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2018 » Листопад » 1 » Хід вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) в театрально-культурних закладах міста Дніпра
09:45
Хід вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) в театрально-культурних закладах міста Дніпра

30 жовтня 2018 року відбулось чотири засідання примирних комісії по вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) у чотирьох театрально-концертних закладах міста Дніпра, а саме:

- КП «Дніпропетровська філармонія ім. Л.Б.Когана»;

- КПК «Дніпровський академічний театр драми та комедії»;

- ОКПК «Дніпропетровський академічний театр опери та балету»;

- КПК «Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр».

На засідання примірної комісії не з’явилися представники ОКЗК «Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр ім.Т.Г.Шевченка»).

На запрошення Відділення НСПП, у роботі примирних комісій прийняли участь представники Дніпропетровської обласної державної адміністрації:

- заступник начальника управління - начальник відділу з питань праці та трудових відносин департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації;

- юрисконсульт департаменту фінансів Дніпропетровської обласної державної адміністрації;

- головний спеціаліст  департаменту фінансів Дніпропетровської обласної державної адміністрації;

- юрисконсульт управління культури, національностей та релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації;

- головний спеціаліст відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери управління  Дніпропетровської обласної ради;

- головний спеціаліст відділу корпоративних прав та відносин власності управління правового забезпечення діяльності ради виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради.

Головувала на третіх засіданнях примирних комісій – заступник начальника управління-начальник відділу з питань праці та трудових відносин департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації, а секретар – голова профспілки КПК «Дніпровський академічний театр драми та комедії».

Голова примирних комісій запропонувала розглянути наступні питання:

  • встановити театрально-концертним закладам міста Дніпра додатковий коефіцієнт підвищення посадових окладів в розмірі 2;
  • виплачувати первинним профспілковим організаціям передбачені статтею 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та пунктами Колективних договорів кошти на культурну масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірі 0,3% фонду оплати праці.

Представники фінансового департаменту Дніпропетровської обласної державної адміністрації зазначили, що театрально-концертні заклади міста Дніпра не утримуються за бюджетні кошти, оскільки є комунальними підприємствами, тому їм надається лише фінансова підтримка. Отже, фінансова підтримка на 2018 рік була надана у розмірі 109 996 млн. грн., а як саме їх розподіляли, то це питання до управління культури, національностей та релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації, оскільки вони є розпорядниками цих коштів.

Юрисконсульт управління культури, національностей та релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації Барабаш А.О. зазначив, що всі кошти, які були надані фінансовим управлінням Дніпропетровської обласної державної адміністрацією, вони розподілили між театрально-концертними закладами міста Дніпра, але вважають, що якщо коштів театрам не вистачає, то вони мають самі заробити до потрібного їм коефіцієнту.

Представники найманих працівників звернулися до спеціалістів Дніпропетровської обласної ради з питанням, чому відповідно до обласної програми розвитку та культури на 2018 рік, передбачено коефіцієнт підвищення посадових окладів у розмірі 1,6 усім театрально-концертним закладам міста Дніпра, а по факту виплачується тільки ОКПК «Дніпропетровському академічному театру опери та балету», а іншим 1,5, але представники Дніпропетровської обласної ради не змогли надати відповідь, а запропонували звертатися письмово та вже починати направляти свої пропозиції щодо підвищення фінансування театрально-концертних закладів міста Дніпра вже на 2019 рік.

Після довготривалих переговорів, члени примирної комісії вирішили, що керівництво театрів, які є сторонами колективних трудових спорів (конфліктів), підготують розрахунок фонду заробітної плати з урахуванням коефіцієнту 2 й подадуть до управління культури, національностей та релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації для внесення до обласного бюджету на 2019 рік.

Потім розпочали розглядати друге питання: виплати первинним профспілковим організаціям, передбачені статтею 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та пунктами Колективних договорів, коштів на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірі 0,3% фонду оплати праці.

Представники від фінансового департаменту Дніпропетровської обласної державної адміністрації ще раз зазначили, що із бюджету Дніпропетровської обласної ради не передбачено виплат на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірі 0,3% фонду оплати праці, й тому, саме роботодавці, повинні сплачувати кошти на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу, а не Дніпропетровська обласна рада чи Дніпропетровська обласна державна адміністрація.

Після обміну своїми думками, члени примирної комісії вирішили, що сплачувати на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірі 0,3% фонду оплати праці повинні роботодавці театрально-концертних закладів, а саме директора театрів, тому вони разом із профспілкою працівників культури укладуть додаткові угоди, в яких будуть визначено як саме переводити ці кошти.

На завершення, члени примирної комісії одноголосно домовилися, що наступне засідання примирної комісії відбудеться після отримання відповідей від Дніпропетровської обласної ради та управління культури, національностей та релігій Дніпропетровської обласної державної щодо пропозицій наданих театрально-концертними закладами міста Дніпра про підвищення фонду заробітної плати з урахуванням коефіцієнту 2.

Таким чином, відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області й надалі налагоджуватиме соціальний діалог між сторонами колективних трудових спорів (конфліктів) та братиме участь у всіх засіданнях примирних комісій.

Переглядів: 10 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0