Неділя, 20.01.2019, 12:39 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2018 » Грудень » 12 » Хід вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) в театрально-культурних закладах міста Дніпра
16:32
Хід вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) в театрально-культурних закладах міста Дніпра

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення НСПП) сприяє вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), зареєстрованих у п’яти театрально-концертних закладах міста Дніпра, а саме:

- між найманими працівниками академічного симфонічного оркестру комунального підприємства «Дніпропетровська філармонія ім. Л.Б.Когана» Дніпропетровської обласної ради» міста Дніпра та комунальним підприємством «Дніпропетровська філармонія ім. Л.Б.Когана» Дніпропетровської обласної ради» міста Дніпра (далі – КП «Дніпропетровська філармонія ім. Л.Б.Когана») (реєстраційний номер 054-17/04-В);

- між найманими працівниками комунального підприємства культури «Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр» Дніпропетровської обласної ради» міста Дніпра та комунальним підприємством культури «Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр» Дніпропетровської обласної ради» міста Дніпра (далі – КПК «Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр») (реєстраційний номер 055-17/04-В);

- між найманими працівниками комунального підприємства культури «Дніпровський академічний театр драми та комедії» Дніпропетровської обласної ради міста Дніпра та комунальним підприємством культури «Дніпровський академічний театр драми та комедії» Дніпропетровської обласної ради міста Дніпра (далі – КПК «Дніпровський академічний театр драми та комедії») (реєстраційний номер 056-17/04-В);

- між найманими працівниками обласного комунального закладу культури «Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка» міста Дніпра та обласним комунальним закладом культури «Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка» міста Дніпра (далі – ОКЗК «Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка») (реєстраційний номер 059-17/04-В);

- між найманими працівниками обласного комунального підприємства культури «Дніпропетровський академічний театр опери та балету» міста Дніпра та обласним комунальним підприємством культури «Дніпропетровський академічний театр опери та балету» міста Дніпра (далі – ОКПК «Дніпропетровський академічний театр опери та балету») (реєстраційний номер 060-17/04-В).

 

10 грудня 2018 року відбулися п’ять засідань примирних комісій по вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) у п’яти театрально-концертних закладах м. Дніпра, а саме:

- КП «Дніпропетровська філармонія ім. Л.Б.Когана»;

- КПК «Дніпровський академічний театр драми та комедії»;

- ОКПК «Дніпропетровський академічний театр опери та балету»;

- КПК «Дніпропетровський академічний обласний український молодіжний театр»;

- ОКЗК «Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка».

На запрошення Відділення НСПП у роботі примирних комісій прийняли участь представники Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровської обласної ради:

- головний спеціаліст  департаменту фінансів Дніпропетровської обласної державної адміністрації;

- юрисконсульт управління культури, національностей та релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації;

- головний спеціаліст відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери управління Дніпропетровської обласної ради;

- головний спеціаліст відділу корпоративних прав та відносин власності управління правового забезпечення діяльності ради виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради.

На початку засідань примирних комісій, начальник Відділення НСПП доповів про отримані листи від Дніпропетровської обласної ради  та управління культури, національностей та релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації щодо встановлення театрально-концертним закладам міста Дніпра додаткового коефіцієнту підвищення посадових окладів в розмірі 2.

Під час обговорення додаткового коефіцієнту підвищення посадових окладів, представник Дніпропетровської обласної ради пояснила, що на сесії, яка відбулася 07 грудня 2018 року, на 2019 рік депутатами Дніпропетровської обласної ради було прийнято додатковий коефіцієнт підвищення посадових окладів у розмірі 1,6, а іншим працівникам 1,3. Разом з тим, за власні доходи театри можуть диференційовано встановлювати керівним працівникам, художньому та артистичному персоналу додатковий коефіцієнт підвищення посадових окладів максимального розміру, який не перевищує 2. 

Також представник Дніпропетровської обласної ради зазначила, що лише два театри звернулися до Дніпропетровської обласної ради, а саме: КПК «Дніпровський академічний театр драми та комедії» та ОКПК «Дніпропетровський академічний театр опери та балету» з проханням розглянути питання щодо підвищення коефіцієнту до розміру 2.

Депутати Дніпропетровської обласної ради мають намір розглянути це питання на наступній сесії, але позитивного рішення на даний час не можуть гарантувати.

Члени примирної комісії знову зверталися до представника управління культури, національностей та релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації з питанням, чому у проекті змін до Програми розвитку культури у Дніпропетровській області на 2017-2020 роки були пропозиції стосовно коефіцієнту підвищення посадових окладів у розмірі 1,6, а не 2, як того вимагали представники найманих працівників у театрально-концертних закладах міста Дніпра.

Представник управління культури, національностей та релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації не надав відповіді на поставлене питання, але зазначив, що затверджує бюджет та виділяє кошти на фінансування закладів культури м. Дніпра Дніпропетровська обласна рада, а вони лише виділені кошти розподіляють між закладами.

Після довготривалих переговорів, члени примирної комісії дійшли до висновків, що по цьому питанню не буде досягнуто домовленостей.

В свою чергу, начальник Відділення НСПП надав необхідні консультації та роз’яснення щодо вирішення зареєстрованих вимог через процедуру проведення трудового арбітражу та пояснив, що якщо сторони не можуть дійти згоди по якійсь із вимог, члени примирної комісії можуть прийняти рішення про закриття роботи примирної комісії та розпочинати трудовий арбітраж.

Члени примирної комісії обговорили питання створення трудового арбітражу і вирішили першочергово провести зустріч за участю представників найманих працівників театрально-концертних закладів міста Дніпра та представників Дніпропетровської обласної профспілкової організації працівників культури для обговорення подальших дій щодо вирішення зареєстрованих колективних трудових спорів (конфліктів).

Наступним питанням, члени примирної комісії розглянули виплату первинним профспілковим організаціям передбачені статтею 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та пунктами Колективних договорів, кошти на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірі 0,3% фонду оплати праці.

Так, на третьому засіданні примирних комісій, було досягнуто домовленості, що роботодавці театрально-концертних закладів повинні сплачувати на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірі 0,3% фонду оплати праці, у зв’язку з чим, директора закладів разом із профспілкою повинні були укласти додаткові угоди, в яких визначено як саме будуть переводитися ці кошти.

Вищезазначену додаткову угоду було підписано лише ОКПК «Дніпропетровський академічний театр опери та балету».

Таким чином, вищезазначена вимога виконується лише одним театром.

На завершення, члени примирної комісії одноголосно вирішили, що дату проведення наступного засідання примирної комісії буде визначено в робочому порядку, про що заздалегідь буде повідомлено всі зацікавлені сторони.

Таким чином, відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області й надалі налагоджуватиме соціальний діалог між сторонами колективних трудових спорів (конфліктів) та братиме участь у всіх засіданнях примирних комісій.

Переглядів: 13 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0