Четверг, 15.11.2018, 20:26 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2014 » Жовтень » 24 » Комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати у місті Дніпропетровську продовжила свою роботу
14:40
Комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати у місті Дніпропетровську продовжила свою роботу

22 жовтня 2014 року в Дніпропетровській міській раді відбулося чергове засідання тимчасової міської комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Міська комісія) під головуванням заступника міського голови Лозенко О.В. У заході брали участь члени Міської комісії, представники управління Державної фіскальної служби України, Головного управління юстиції, управління Пенсійного фонду України, виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – відділення НСПП) та керівники підприємств, на яких наявна заборгованість із виплати заробітної плати та зі сплати єдиного соціального внеску.

На початку роботи Міської комісії заступник міського голови зазначила, що по місту Дніпропетровську заборгованість із виплати заробітної плати та інших соціальних виплат складає 45 млн. грн.

Далі була заслухана інформація щодо причин виникнення та перспектив погашення заборгованості із виплати заробітної плати по 12 підприємствам міста Дніпропетровська.

При розгляді питання погашення боргів із виплати заробітної плати особлива увага була приділена ДП «Виробниче об’єднання «південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова» (далі – ДП «ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова»), яке є найбільшим боржником із виплати заробітної плати. Станом на 01.10.2014 заборгованість зросла на 18,1% в порівнянні з попереднім місяцем. Вона утворилася внаслідок відсутності фінансування державних програм. Через проблеми ДП «ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова» перейшло на триденний режим роботи. Керівництвом підприємства проводяться переговори з метою отримання нових замовлень. Президент України доручив включити продукцію ДП «ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова» в державне оборонне замовлення на наступний рік.

Під час засідання заступник голови міста Дніпропетровська зазначила, що надалі проблеми підприємства будуть перебували під особливим наглядом керівництва міста, яке прикладе усіх зусиль для їх вирішення.

Також був розглянутий складний фінансовий стан ПАТ «Дніпрометробуд» та ДП «Дніпропетровська дирекція будівництва метрополітену», який утворився через відсутність фінансування будівництва метрополітену у 2013-2014 роках.

До кінця поточного року та на наступний 2015 рік фінансування будівництва Дніпропетровського метрополітену не передбачено жодним бюджетом. Таким чином, визначити термін погашення заборгованості із виплати заробітної плати неможливо. В зв’язку з цим вказані підприємства також взяті під нагляд Дніпропетровської міської ради.

ДП «ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова» та ПАТ «Дніпрометробуд» перебувають на обліку відділення НСПП з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту).

На Міські комісії також було заслухано керівників наступних підприємств-боржників: ТОВ «НДІАЧормет», Навчального закладу об’єднання громадян Дніпропетровська обласна автомобільна школа Всеукраїнської спілки автомобілістів (ці підприємства є економічно активними), ДП Міністерства оборони України «Дніпррембудсервіс», Державного Дніпропетровського ливарно-механічного заводу (знаходяться в різних стадіях ліквідації, банкрутства). По всім підприємствам була надана інформація щодо періоду та причин виникнення заборгованості із виплати заробітної плати, заходів щодо її погашення.

На порядку денному роботи комісії також стояв розгляд стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати на комунальних підприємствах міста. Інформацію по підприємствам-боржникам КП «Житлово-експлуатаційне підприємство № 21», КП «Жилсервіс-5», КЖЕП «Південне», КЖРЕВП Бабушкінського району, КП «ЖЕП 19» надав представник управління житлового господарства Дніпропетровської міської ради, яка є їх власником. Питання фінансового забезпечення вказаних підприємств будуть розглядатися на черговій сесії міської ради.

За результатами роботи Міської комісії керівниками підприємств, які мають заборгованість із виплати заробітної плати та зі сплати єдиного соціального внеску, було доручено скласти плани заходів щодо її ліквідації.

Отримана по закінченню роботи Міської комісії інформація була розглянута на нараді з працівниками відділення НСПП та проаналізована на предмет здійснення подальших заходів на підприємствах, що перебувають на обліку відділення НСПП, а також визначення підприємств, на яких наявні чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин, для включення їх до Бази даних конфліктогенних підприємств та здійснення інших дій з боку відділення НСПП.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області й надалі буде здійснювати моніторинг стану соціально-трудових відносин з метою своєчасного реагування на їх ускладнення.

Переглядів: 312 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0