Неділя, 16.12.2018, 04:58 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2017 » Листопад » 14 » Круглий стіл з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах за участю німецьких партнерів
13:02
Круглий стіл з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах за участю німецьких партнерів

10 – 11 листопада 2017 року в приміщенні Дніпропетровської обласної ради в рамках українсько-німецького проекту партнерства з питань розвитку соціального діалогу в Дніпропетровській області було проведено круглий стіл на тему: «Вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) на підприємствах Дніпропетровської області».

Українсько-німецький проект має за мету розвиток соціального діалогу як важливої складової сталого економічного розвитку Дніпропетровської області, посилення впливу регіонального об’єднання роботодавців на конкурентоспроможність підприємств та установ Дніпропетровщини.

В заході, ініційованим німецькими партнерами, Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини та відділенням Національної служби посередництва і примирення (далі – відділення НСПП), приймали участь: голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини В. Сергєєв, від організації роботодавців Ю.Шевцов, представники Служби зайнятості населення Дніпропетровської області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Дніпропетровській області, підприємства ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», філія «Вільно гірський гірничо-металургійний комбінат державного підприємства «Об’єднана гірнично-хімічна компанія»», ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім.Ф.Е.Дзержинського», роботодавці від театрально-концертних закладів міста Дніпропетровська, Дніпропетровської обласної профспілкової організації працівників культури, Дніпропетровських профспілкових організацій.

З німецької сторони були присутні німецькі партнери: Г. Циммерманн – куратор проекту, Х. Фицке – експерт організації роботодавців «NORDMETALL».

Відділення НСПП представляли: І. Чуб – начальник Відділення НСПП, В.Гондза – заступник начальника відділення НСПП та К.Ладович – головний спеціаліст Відділення НСПП.

Під час круглого столу присутні ознайомилися з досвідом Німеччини та України щодо ведення соціального діалогу роботодавця з профспілками та на окремих прикладах було порівняно вирішення спірних питань в Німеччині та Україні.

Присутні роботодавці зазначили, що не завжди вдається найти діалог з профспілковим організаціями та знайти єдине прийнятне обома сторонами рішення.

Начальник Відділення НСПП розповів про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) в України та наведено багато позитивних та негативних моментів під час проведення примирних процедур.

Як позитивний приклад соціального діалогу та вирішення колективного трудового спору (конфлікту) було представлено ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім.Ф.Е.Дзержинського». Сторонами колективного трудового спору (конфлікту) було укладено спільну угоду про створення примирної комісії по вирішенню колективного трудового спору (конфлікту), незважаючи на важкий соціально-економічний стан підприємства (простой підприємства) майже 3 місяця, сторони знайшли компроміс і дійшли згоди по вирішенню зареєстрованих вимог найманих працівників підприємства, де одна з вимог була щодо підвищення заробітної плати найманим працівникам.

Також упродовж заходу було наголошено на важливості активізації діяльності Дніпропетровської обласної тристоронньої соціально-економічної ради з метою сприяння вирішенню проблем, що виникають у виробничій та соціально-економічній сфері.

Враховуючи досвід Німеччини щодо вагомої ролі організацій роботодавців в життєдіяльності регіонів, посилити діяльність організацій роботодавців на Україні, що призведе до сталого розвитку країни.

У зв’язку з недосконалістю законодавства України, необхідно посилити лобіювання інтересів роботодавців задля сталого розвитку економіки. Необхідно внесення змін до законодавства України, насамперед до Кодексу законів про працю України, який діє ще з 1968 року, а також до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Усі присутні дійшли згоди, що спільний проект з німецькими партнерами дозволить перебудувати систему тристоронніх відносин між владою, профспілками та роботодавцями максимально ефективно.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області, під час заходу обговорило стан вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та стан соціально-трудових відносин на підприємствах, які були присутні на круглому столі, узгодили свої наступні кроки та, у межах своїх повноважень, сприятиме налагодженню ефективної взаємодії сторін соціального діалогу в Дніпропетровському регіоні.

 

 

 

 

Переглядів: 64 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0