Неділя, 18.02.2018, 06:02 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2014 » Жовтень » 8 » На ДНВП «Цирконій» продовжуються примирні процедури
16:44
На ДНВП «Цирконій» продовжуються примирні процедури

29 вересня та 06 жовтня 2014 року відбулися чергові (друге та третє) засідання примирної комісії по вирішенню колективного трудового спору між найманими працівниками Державного науково-виробничого підприємства «Цирконій» міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області та Державним науково-виробничим підприємством «Цирконій» міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області (далі – ДНВП «Цирконій»), зареєстрованого розпорядженням НСПП від 27.06.2014 № 119-р.

В роботі примирної комісії прийняли участь її члени від сторін найманих працівників та адміністрації, а також запрошені особи: виконуючий обов’язки генерального директора ДНВП «Цирконій», голова профкому підприємства та представники відділення НСПП в Дніпропетровській області.

Слід відзначити, що за результатами першого засідання примирної комісії, що відбулося 17 вересня 2014 року, та відповідно до рішення профспілкової конференції ДНВП «Цирконій» від 24 вересня 2014 року працівниками відділенням НСПП були підготовлені подання:

  • щодо зняття з реєстрації другої та третьої вимог найманих працівників у вказаному колективному трудовому спорі (в зв’язку з відмовою найманих працівників чи профспілки від висунутих найманими працівниками, профспілкою вимог);
  • щодо зняття з реєстрації колективного трудового спору, зареєстрованого на ДНВП «Цирконій» у 2012 році (на підставі письмового звернення сторони колективного трудового спору (конфлікту), яка відповідно до статті 6 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» повідомила про виникнення колективного трудового спору (конфлікту), про зняття з реєстрації висунутих найманими працівниками, профспілкою вимог та колективного трудового спору (конфлікту)).

У ході роботи примирної комісії були заслухані сторони колективного трудового спору, але найбільш активною виявилася дискусія виконуючого обов’язки генерального директора ДНВП «Цирконій» з головою профкому підприємства, який вважає головним питанням вирішення першої вимоги найманих працівників, що стосується погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Під час другого засідання примирної комісії 29 вересня 2014 року з’ясувалося, що не всі працівники ДНВП «Цирконій» отримують частину заборгованої заробітної плати з коштів, що надходять підприємству, а саме – це працівники, які не пишуть заяв на звільнення за власним бажанням, та їх не планують переводити на новостворене підприємство. Таким чином, вони є кандидатами на скорочення.

Такий підхід викликав невдоволення членів примирної комісії з боку профспілки, проте керівник ДНВП «Цирконій» заявив, що і надалі буде розподіляти кошти в залежності від ситуації та в інтересах підприємства.

Третє засідання примирної комісії 06 жовтня 2014 року виявилося більш результативним, було досягнуто компромісу по окремим вимогам.

Так, виконуючий обов’язки генерального директора ДНВП «Цирконій» доповів, що здійснюється підготовка нових пропозиції до плану санації підприємства, в яких вже будуть враховані графіки погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам.

Разом з цим, керівник ДНВП «Цирконій» планує до кінця поточного року повністю розрахуватись з усіма працівниками підприємства – звільненими та штатними.

Також він погодився включити в план санації погашення заборгованості страховій компанії за надані медичні послуги (вимога 5).

Тривала дискусія відбулась по шостій вимозі щодо погашення заборгованості по профспілковим внескам.

Представник відділення НСПП нагадав, що рішення примирної комісії має обов’язків характер, тому, якщо члени примирної комісії зобов’яжуть виконуючого обов’язки генерального директора ДНВП «Цирконій» виплачувати поточні профспілкові внески, то він повинен виконувати це рішення.

За результатами роботи примирної комісії її члени вирішили на наступному засіданні 15 жовтня 2014 року детально обговорити проект рішення примирної комісії, який доручили розробити юридичному відділу ДНВП «Цирконій».

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде і надалі в рамках своєї компетенції сприяти стабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснювати правовий супровід примирних процедур по вирішенню колективного трудового спору на ДНВП «Цирконій».

Переглядів: 194 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0