Неділя, 16.12.2018, 04:56 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2016 » Квітень » 15 » На засіданні обласної тристоронньої соціально-економічної ради обговорено підсумки соціально-економічного розвитку Дніпропетровської області
10:33
На засіданні обласної тристоронньої соціально-економічної ради обговорено підсумки соціально-економічного розвитку Дніпропетровської області

14 квітня 2016 року відбулось засідання Дніпропетровської обласної тристоронньої соціально-економічної ради з розгляду питання «Про підсумки соціально-економічного розвитку області за 2015 рік та січень-лютий 2016 року з урахуванням діючої тристоронньої регіональної угоди між обласною державною адміністрацією, об’єднаннями роботодавців та профспілок області». В заході приймали участь представники Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок, а також відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області.

Заслухавши та обговоривши інформацію Дніпропетровської обласної державної адміністрації, в особі Кужмана О.М., Спільного представницького органу профспілкових організацій області, в особі Дубіля В.П., Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, в особі Сергєєва В.В. (далі – Сторони), Дніпропетровська обласна тристороння соціально-економічна рада відзначила, що в 2015 році господарський комплекс області функціонував в умовах соціально-економічної і фінансової кризи. Підсумки діяльності індустрії регіону за минулий рік формувались під впливом скорочення, порівняно з 2014 роком, обсягів випуску продукції (товарів, послуг) на підприємствах усіх видів діяльності

В цих умовах, з метою зменшення негативного впливу кризових явищ на економіку і промисловість регіону, досягнення соціального балансу між органами місцевої влади, роботодавцями та найманими працівниками здійснювалась постійна співпраця і взаємодія Сторін у рамках діючої Регіональної угоди, що дало можливість започаткування процесів відновлення промисловості Дніпропетровщини. У січні-лютому 2016 року позитивні тенденції були закріплені, і вперше за останні чотири роки вдалося досягти зростання порівняно з аналогічним періодом 2015 року загальних обсягів промислового виробництва на 2,6%. Цьому сприяли й спільні дії Сторін, спрямовані на стабілізацію ситуації в економіці, підтримку підприємств області та захист вітчизняного товаровиробника.

Разом з тим, в області продовжує спостерігатися зменшення середньооблікової кількості штатних працівників по більшості видів економічної діяльності, що потребує невідкладних спільних заходів влади, роботодавців та профспілок.

Одним із пріоритетних напрямків роботи Сторін є забезпечення підвищення заробітної плати працівників та її своєчасна виплата. У цій роботі органи місцевої влади, роботодавці та профспілки керувались досягнутими в Регіональній угоді спільними домовленостями щодо підвищення рівня середньої заробітної плати в цілому по області не менше ніж на 20% щороку. По рівню середньомісячної заробітної плати у січні-грудні 2015 року досягнуто зростання номінальної заробітної плати на 19,9%, однак в умовах високого рівня інфляції рівень реальної заробітної плати по відношенню до 2014 року зменшився на 21,2%.

Упродовж 2015 року Сторони спрямовували свої зусилля на збереження функціонування бюджетної сфери в умовах розпочатої в країні децентралізації, зменшення негативних факторів стосовно питань зайнятості, заробітної плати, забезпечення охорони праці тощо.

Під час наступних виступів, переважно, голів Дніпропетровських обласних організацій профспілок були визначені основні проблеми фінансово-господарської діяльності підприємств та їх трудових колективів. Так, голова Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України Берчук А.В. доповів про складну ситуацію з фінансовим забезпеченням підприємств галузі, загострення стану соціально-трудових відносин на ДП «Дніпропетровський облавтодор» в зв’язку з заборгованістю із виплати заробітної плати та заходи, зроблені спільно зі сторонами соціального діалогу та відділенням Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області, з метою врегулювання проблемних питань та вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

За підсумками засідання Дніпропетровської обласної тристоронньої соціально-економічної ради було підготовлене відповідне рішення з внесенням до нього озвучених пропозицій.

Сторони та суб’єкти Регіональної угоди здійснюватимуть співпрацю та взаємодію для забезпечення належного функціонування господарського комплексу Дніпропетровської області у 2016 році, пом’якшення кризових явищ у реальному секторі економіки, стабілізації роботи підприємств, підвищення заробітної плати працівників.

По закінченню засідання Дніпропетровської обласної тристоронньої соціально-економічної ради відбулись зустрічі начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області Чуба І.А. з представниками сторін соціального діалогу та позаштатних інституцій Національної служби посередництва і примирення з питань налагодження ефективної взаємодії.

Переглядів: 148 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0