Неділя, 16.12.2018, 05:00 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2017 » Квітень » 21 » Надано правову допомогу з питань укладення колективного договору
10:28
Надано правову допомогу з питань укладення колективного договору

18 квітня 2017 року до відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) звернулись представники профспілкового комітету первинної профспілкової організації «Металургів» (далі – ППО «Металургів») з проханням надати пояснення з питань розробки, укладення та підписання колективного договору на публічному акціонерному товаристві «Дніпровський металургійний комбінат» міста Кам’янське Дніпропетровської області (далі – ПАТ «Дніпровський меткомбінат»).

20 квітня 2017 року представниками Відділення було проведено нараду-семінар за участю представників найманих працівників ПАТ «Дніпровський меткомбінат», профспілкового комітету ППО «Металургів» та адміністрації ПАТ «Дніпровський меткомбінат», під час якої було надано відповідну правову допомогу.

Фахівці Відділення проінформували, що згідно Закону України «Про колективні договори і угоди», право на ведення переговорів і укладення колективних договорів від імені найманих працівників надається професійним спілкам в особі їх виборних органів або іншим представницьким організаціям трудящих, наділеним трудовими колективами відповідними повноваженнями. При наявності на підприємстві кількох профспілок або інших уповноважених трудовими колективами на представництво органів, вони повинні сформувати спільний представницький орган для ведення переговорів і укладення колективного договору.

Порядок створення спільного представницького органу для ведення переговорів і укладення колективного договору, норми представництва різних профспілок, інші питання з діяльності вказаного органу встановлюються за домовленістю між органами, які мають право на ведення переговорів.

Після створення спільного представницького органу та закріплення його повноважень переговори ведуться ним від імені усіх найманих працівників підприємства.

Кількість делегатів до складу спільного представницького органу по веденню переговорів і укладенню колективного договору визначається пропорційно до чисельності членів профспілок, але не менше як по одному представнику від кожної профспілки.

На ПАТ «Дніпровський меткомбінат» існує дві первинні профспілкові організації: ППО «Металургів» та ППО «Металістів».

Для розробки проекту нового колективного договору на підприємстві був утворений спільний представницький орган з представників обох профспілок. Згідно пропорційного чисельного складу членів профспілок на підприємстві, спільний орган утворили представники ППО «Металургів» (4 особи) та ППО «Металістів» (2 особи).

В зв’язку з тим, що представники ППО «Металістів» не з’являються на засідання спільного представницького органу, спірні питання щодо колективного договору залишаються без розгляду.

Адміністрація ПАТ «Дніпровський меткомбінат» та ППО «Металургів» зацікавлені в скорішому підписанні нового колективного договору на підприємстві, особливо в світлі майбутньої зміни керівництва, тому питання переговорного процесу щодо підготовки й укладення нового колективного договору постало дуже гостро.

Фахівці Відділення надали пояснення щодо дій у разі недосягнення згоди у спільному представницькому органі. В такому випадку угода вважається укладеною, якщо її підписали представники профспілок чи їх об’єднань або інших уповноважених трудовим колективом на представництво органів, до яких входить більше половини найманих працівників підприємства.

У разі недосягнення згоди щодо колективного договору у спільному представницькому органі, загальні збори (конференція) трудового колективу приймають найбільш прийнятий проект колективного договору й доручають профспілці або іншому уповноваженому трудовим колективом органу, який розробив проект, на його основі провести переговори й укласти затверджений загальними зборами (конференцією) колективний договір з власником або уповноваженим ним органом від імені трудового колективу.

Учасники наради-семінару обговорили подальші кроки представників ППО «Металургів» та адміністрації ПАТ «Дніпровський меткомбінат» і розробили поетапний план дій.

Захід пройшов в дусі цивілізованого соціального діалогу, сторони роботодавця й профспілки прислухалися одна до одної, поважали думку та намагалися зрозуміти іншу сторону.

Учасники наради-семінару висловили Відділенню подяку за надання кваліфікованої правової допомоги.

Таким чином, Відділення і в подальшому сприятиме веденню соціального діалогу та вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) на ПАТ «Дніпровський меткомбінат».

Переглядів: 147 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0