Неділя, 16.12.2018, 04:59 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2017 » Червень » 27 » Напруження стану соціально-трудових відносин у ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат»
12:32
Напруження стану соціально-трудових відносин у ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат»

29 вересня 2016 року було зареєстровано колективний трудовий спір (конфлікт) між найманими працівниками ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е. Дзержинського» міста Кам'янське Дніпропетровської області та ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е. Дзержинського» міста Кам'янське Дніпропетровської області (далі – ПАТ «Дніпровський меткомбінат») з вимогами щодо підвищення розміру оплати праці та своєчасної виплати заробітної плати.

26 червня 2017 року фахівцями відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) було проведено узгоджувальну зустріч з представниками органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників у колективному трудовому спорі (конфлікті) на ПАТ «Дніпровський меткомбінат», які повідомили, що зупинка підприємства наприкінці березня 2017 року продовжує спричиняти напруження стану соціально-трудових відносин у його трудовому колективі та викликала складну ситуацію з коштами в бюджеті міста Кам’янського, яка загрожує призупиненням виплат заробітної плати працівникам бюджетних установ.

Близько 80 % найманих працівників ПАТ «Дніпровський меткомбінат» перебувають у простої з виплатою 2/3 заробітної плати. Вони не задоволені низькими доходами та невизначеністю перспектив запуску виробництва.

Заробітна плата на підприємстві виплачується за рахунок коштів, отриманих від повернутого державою ПДВ, в зв’язку з чим заборгованості із її виплати немає.

Також під час зустрічі було зазначено, що 26 червня 2017 року відбулась спільна нарада адміністрації ПАТ «Дніпровський меткомбінат» та профспілкового активу підприємства. Були присутні на нараді і представники міської влади. Під час заходу генеральний директор комбінату надав інформацію щодо фінансового стану підприємства і розмірів інвестицій, необхідних для запуску виробництва. Зараз вирішенням цієї проблеми займаються акціонери ПАТ «Дніпровський меткомбінат». Остаточна дата запуску виробництва невідома, тому на сьогодні головними є збереження кадрів, обладнання та готовність до запуску.

 

Разом з цим, представники органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників у колективному трудовому спорі (конфлікті) на ПАТ «Дніпровський меткомбінат», повідомили, що 29 червня 2017 року ініціативна група працюючих підприємства планує провести черговий мітинг, в ході якого вони мають намір зустрітися з представниками власника комбінату та вимагати запуску виробництва.

З огляду на вищезазначене, представники найманих працівників внесли пропозицію про необхідність призупинення роботи примирної комісії по вирішенню зареєстрованого на ПАТ «Дніпровський меткомбінат» колективного трудового спору (конфлікту).

За результатами зустрічі, сторони домовились про подальшу співпрацю, спрямовану на стабілізацію стану соціально-трудових відносин на ПАТ «Дніпровський меткомбінат». Зі свого боку, Відділення сприятиме вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) на підприємстві, здійснюватиме правовий супровід примирних процедур та надаватиме сторонам соціально-трудових відносин рекомендації у межах своїх повноважень.

Переглядів: 49 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0