Четверг, 15.11.2018, 20:26 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2017 » Серпень » 15 » Нарада щодо стабілізації ситуації та зменшення соціальної напруги серед працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу
07:40
Нарада щодо стабілізації ситуації та зменшення соціальної напруги серед працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу

11.08.2017 відбулась нарада у Департаменті соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації з питання виконання доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України від 28.07.2017 №30139/1/1-17 щодо стабілізації ситуації та зменшення соціальної напруги серед працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». На нараді були присутні представники Департаменту соціального захисту населення та Департаменту економічного розвитку Дніпропетровської обласної державної адміністрації, управління Служби безпеки України в Дніпропетровській області, міської ради міста Кривого Рогу, первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (далі – ППО ВПП НВФ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»), адміністрації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», Федерації роботодавців Дніпропетровщини, відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) та інші.

Нарада розпочалася з ознайомленням з дорученням Секретаріату Кабінету Міністрів України від 28.07.2017 №30139/1/1-17 щодо стабілізації ситуації та зменшення соціальної напруги серед працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Про ситуацію на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» доповів начальник Відділення, який повідомив про 4 зареєстровані колективні трудові спори (конфлікти) у період 2016-2017 років й 4 зняті з реєстрації колективні трудові спори (конфлікти), що означає напружений стан соціально-трудових відносин на підприємстві. При цьому всі зареєстровані колективні трудові спори (конфлікти) на даний час перебувають на розгляді у судах, тому що адміністрація підприємства вибрала таку тактику й не йде на переговори з представниками найманих працівників, а звертається спочатку до суду. Саме така стратегія адміністрації ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" й не знаходить розуміння у профспілках, які діють на підприємстві (існує 8 профспілкових організацій) й тим самим призводить до значної соціальної напруги в трудовому колективі.

На нараді виступили й представники адміністрації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», які намагалися довести до відома, що вони спілкуються з представниками профспілок й ведуть соціальний діалог. Й, як приклад, з лютого місяця на підприємстві працює спільний орган щодо розроблення нового колективного договору. В спільний орган входять представники всіх профспілок, які діють на підприємстві. Переговорний процес щодо розробки нового колективного договору триває.

Адміністрація ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» доповіла й про підвищення заробітної плати на своєму підприємстві до 70%: якщо заробітна плата складала 5-7 тис.грн. – підвищення пройшло до 70%, якщо – більше 15 тис. – на 15%. У середньому заробітні плати по підприємству піднялися на 36,6%.

Також, адміністрація підприємства після спроби найманих працівників провести страйк, організувала переговорний процес з усіма представниками профспілок по структурному підрозділу Шахтоуправління з підземного видобутку руди (на правах шахт) Гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», де зареєстрований колективний трудовий спір (конфлікт) з 12.06.2017, й розглядає всі шість зареєстрованих вимог найманих працівників Шахтоуправління.

Але представники ППО ВПП НВФ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», які також виступили на нараді, невдоволені переговорним процесом. Вони не розуміють, чому вимоги розглядають усі представники профспілок, а не обраний представницький орган Шахтоуправління, чому до переговорного процесу не допускають представників Національної служби посередництва і примирення. За усі роки у представників ППО ВПП НВФ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» накопичилося багато докорів в сторону адміністрації, але вони не знають, як їх вирішити, адміністрація їх не чує.

На нараді були обговорені моменти вирішення спірних питань, які виникають на підприємстві, не шляхом вступу в колективні трудові спори (конфлікти), а через процедуру внесення змін до Колективного договору. Усі вимоги, які висунуті найманими працівниками структурного підрозділу Шахтоуправління з підземного видобутку руди (на правах шахт) Гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», можуть бути обговорені в рамках внесення змін до Колективного договору, як запропонував Департамент соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Було обговорено й рівень заробітних плат на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», по місту Кривий Ріг та по області в цілому.

Під час наради були висловлені думки, що обидві сторони повинні домовлятися, а не сперечатися, не повинні наймані працівники бути заручниками спору між адміністрацією та профспілками.

На останок вирішили, що адміністрація повинна йти на контакт з найманими працівниками, більш проводити роз’яснювальних бесід та отримувати зауваження та пропозиції від самих найманих працівників й оперативно на них реагувати.

Також домовились, що у структурному підрозділу Шахтоуправління з підземного видобутку руди (на правах шахт) Гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» повинні відбутися збори трудового колективу, на які будуть запрошені учасники наради, й заступник директора Департаменту соціального захисту населення – начальник управління трудових відносин, зайнятості населення та умов праці Дніпропетровської обласної державної адміністрації виступить перед найманими працівниками

Таким чином, Відділення відслідковує стан соціально-трудових відносин та намагається налагодити соціальний діалог на ПАТ«АрселорМіттал Кривий Ріг», сприяє врегулюванню колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками структурного підрозділу Шахтоуправління з підземного видобутку руди (на правах шахт) Гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" законними правовими шляхами.

 

 

Переглядів: 47 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0