Неділя, 16.12.2018, 05:00 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2017 » Червень » 8 » Нарада щодо українсько-німецького проекту партнерства з питань розвитку соціального діалогу в Дніпропетровській області
12:54
Нарада щодо українсько-німецького проекту партнерства з питань розвитку соціального діалогу в Дніпропетровській області

07 червня 2017 року в приміщенні Дніпропетровської обласної ради відбулась нарада щодо українсько-німецького проекту партнерства з питань розвитку соціального діалогу в Дніпропетровській області (далі – Проект). В заході приймали участь голова Дніпропетровської обласної ради Г. Пригунов, голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини В. Сергєєв, заступник голови Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Ю. Чернов, німецькі партнери Проекту, а саме: депутат Бундестагу Ф. Тьоннес, генеральний консул ФНР В. Мьоссінгер, консультант Проекту від організації роботодавців «NORDMETALL» Х. Манцке. На нараду також було запрошено заступника начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області В. Гондзу.

Проект було ініційовано Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини та німецькою організацією роботодавців «NORDMETALL». Проект було підтримано та фінансується Міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини, одержав сприяння від депутата Бундестагу Ф. Тьоннеса.

Проект розрахований на три роки, з 01.05.2017 до 30.04.2020, з можливістю подальшого подовження ще на три роки. Він дозволяє вивчити та впровадити в нашій країні на регіональному рівні досвід Німеччини з розвитку соціального діалогу влади, профспілок та роботодавців.

Проект має за мету розвиток соціального діалогу як важливої складової сталого економічного розвитку Дніпропетровської області, посилення впливу регіонального об’єднання роботодавців на конкурентоспроможність підприємств та установ Дніпропетровщини з акцентом на малий та середній бізнес.

Німецькі фахівці, консультанти готові надати всій досвід, при цьому на особливу увагу заслуговують наступні напрямки роботи:

  • тарифні угоди роботодавців з профспілками;
  • підготовка професійних робітничих кадрів («дуальна система»);
  • заохочення роботодавців в створенні нових робочих місць;
  • налаштування результативного взаємоповажного діалогу роботодавців з профспілками та владою;
  • соціальна відповідальність бізнесу;
  • посилення лобіювання інтересів роботодавців задля сталого розвитку економіки.

Бажаними результатами Проекту є:

  • посилення організаційної структури об’єднань роботодавців, професіоналізму в роботі з промисловцями і підприємцями;
  • розвиток механізмів соціального діалогу на регіональному рівні як складової стратегій з децентралізації;
  • вибір найбільш актуальних напрямків роботи, поглиблення їх за досвідом Німеччини та доведення до практичного втілення на рівні підприємств – членів об’єднання роботодавців.

В своїй промові голова Дніпропетровської обласної ради Г. Пригунов вказав на сподівання, що спільний проект з німецькими партнерами дозволить перебудувати систему тристоронніх відносин між владою, профспілками та роботодавцями максимально ефективно.

Головою правління Дніпропетровської обласної організації роботодавців, Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини В. Сергєєвим та представником Освітнього центру економіки Мекленбург – Передньої Померанії, консультантом Проекту від організації роботодавців «NORDMETALL» Х. Манцке було підписано Протокол про реалізацію проекту партнерства об’єднань роботодавців від 07.06.2017.

До кінця 2017 року вже є конкретні плани реалізації спільного українсько-німецького проекту. До 01.09.2017 передбачається провести детальний аналіз стану соціального діалогу на Дніпропетровщині. Окрім того, планується провести спеціальний освітній курс для дніпровських роботодавців, який читатимуть найбільш кваліфіковані фахівці Німеччини.

Також упродовж заходу було наголошено на важливості активізації діяльності Дніпропетровської обласної тристоронньої соціально-економічної ради з метою сприяння вирішенню проблем, що виникають у виробничій та соціально-економічній сфері, стосуються прав та інтересів працівників і роботодавців. Проект нової Регіональної угоди, до підписання якої, крім Дніпропетровської обласної державної адміністрації, об’єднань (організацій) роботодавців області та Спільного представницького органу профспілкових організацій Дніпропетровської області, буде залучено Дніпропетровську обласну раду, надано для експертної оцінки німецьким партнерам.

За досвідом Німеччини, організації роботодавців на рівні регіонів, галузей економіки відіграють все більш вагому роль. Це притаманно сталому розвитку країн, тому повинно бути і на Україні.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області, у межах своїх повноважень, сприятиме налагодженню ефективної взаємодії сторін соціального діалогу.

Переглядів: 169 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0