Четверг, 15.11.2018, 20:28 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Жовтень » 2 » Обговорення проблем підприємств на робочій нараді в Дніпропетровській обласній державній адміністрації
13:41
Обговорення проблем підприємств на робочій нараді в Дніпропетровській обласній державній адміністрації

01 жовтня 2015 року в Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулась робоча нарада по обговоренню шляхів врегулювання проблемних питань на державному підприємстві «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова» (далі – ДП «ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова»), відкритому акціонерному товаристві «Завод «Дніпропрес» (далі – ВАТ «Завод «Дніпропрес») та міському комунальному підприємстві «Дніпропетровський електротранспорт» Депо № 3 (далі – МКП «Дніпропетровський електротранспорт» Депо № 3) міста Дніпропетровська під головуванням радника голови облдержадміністрації Сергєєва В.В.

У заході брали участь голова первинної профспілкової організації Всеукраїнської незалежної профспілки «Захист праці» ДП «ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова», голова первинної профспілкової організації Профспілки працівників космічного і загального машинобудування України ДП «ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова», голова первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України ВАТ «Завод «Дніпропрес», директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, заступник директора департаменту промисловості облдержадміністрації – начальник управління промисловості, начальник Дніпропетровського міського управління юстиції, заступник начальника відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, а також начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) Чуб І.А.

Основною метою проведення робочої наради був розгляд питань, що були причиною акції соціального протесту у вигляді мітингу, яка відбулась 17 вересня 2015 року біля Дніпропетровської обласної державної адміністрації.  В даній акції приймали участь наймані працівники ДП «ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова» за підтримки представників ВАТ «Завод «Дніпропрес» та МКП «Дніпропетровський електротранспорт» Депо № 3.

Після виступу всіх учасників наради сторони погодилися, що кризова ситуація на ДП «ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова» продовжує мати місце, підприємство є найбільшим боржником із виплати заробітної плати у Дніпропетровській області.

Дії керівництва ДП «ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова» ще не ще не дали бажаного результату з одержання замовлення на ракетно-космічну техніку, достатнього для стабілізації фінансового стану підприємства. Реформування підприємства відбувається незадовільними темпами.

Керівництво підприємства разом з профкомом первинної профспілкової організації Профспілки працівників космічного і загального машинобудування України ДП «ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова» запровадило постійні зустрічі з працівниками підприємства в цехах і службах для роз’яснення ситуації, яка склалася на виробництві, та шляхів її подолання.

Первинна профспілкова організація Всеукраїнської незалежної профспілки «Захист праці» ДП «ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова» на теперішній час не легалізована в Дніпропетровському міському управлінні юстиції згідно відповідних судових рішень за позовом керівництва підприємства на підставі використання без дозволу в найменуванні первинної профспілкової організації назви підприємства. Було рекомендовано внести необхідні зміни в найменування первинної профспілкової організації, тоді вона буде легалізована в передбачений законодавством термін.

До моменту офіційної легалізації первинної профспілкової організації Всеукраїнської незалежної профспілки «Захист праці» її керівник не має законних підстав робити будь-які заяви як представник колективу ДП «ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова», лише від себе особисто як працівник підприємства.

Начальником відділення Чубом І.А. була надана консультація щодо повноважень представників трудового колективу та проінформовано щодо можливостей врегулювання конфліктної ситуації правовим шляхом відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

ВАТ «Завод «Дніпропрес» перебуває у стадії ліквідації, проте заборгованість із виплати заробітної плати залишається непогашеною. Тому, відносно невиконання судового рішення ліквідатором ВАТ «Завод «Дніпропрес» стосовно поновлення трудових відносин було рекомендовано направити звернення до відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, як підставу для проведення позапланової перевірки арбітражного керуючого, яку буде здійснено Міністерством юстиції України або його територіальним органом за дорученням.

Питання щодо звільнення членів первинної профспілкової організації Всеукраїнської незалежної профспілки «Захист праці» МКП «Дніпропетровський електротранспорт» Депо № 3 буде розглянуто окремо за участю представників міської влади та підприємства.        

Таким чином, в результаті проведення робочої наради її учасниками були отримані відповіді щодо вирішення нагальних проблем та окреслено коло питань, які будуть розглядатися під час наступного заходу.

Переглядів: 91 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0