Субота, 23.02.2019, 10:30 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2017 » Березень » 29 » Обговорення стану соціально-трудових відносин у театрально-концертних організаціях міста Дніпра
10:18
Обговорення стану соціально-трудових відносин у театрально-концертних організаціях міста Дніпра

В результаті здійснення моніторингу відділенням Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) було виявлено загострення стану соціально-трудових відносин у трудових колективах театрально-концертних організацій міста Дніпра, яке 24 березня 2017 року втілилось в пікетуванні Дніпропетровської обласної ради. Учасники акції протестували проти скорочення фінансування театрально-концертних організацій міста та зменшення розміру заробітної плати.

28 березня 2017 року відбулась узгоджувально-консультаційна зустріч начальника Відділення І. Чуба з головою Дніпропетровської обласної профспілкової організації працівників культури України А. Яловим, який проінформував, що причиною акції соціального протесту стало недостатнє фінансування видатків на заробітну плату. В деяких концертних колективах не вистачає коштів навіть на виплату посадових окладів, всі інші театральні організації вимушені зменшувати заробітну плату працівників. Вже за березень 2017 року актори театрів і артисти концертних організацій отримають заробітну плату на 30-40% менше, ніж раніше. Причина такої катастрофи — перерозподіл коштів в обласному бюджеті. На 2017 рік обсяг фінансової допомоги театрально-концертним організаціям порівняно з минулим роком збільшився на 10%. В той же час збільшення фінансування інших бюджетних закладів склало 40-45%. В результаті театри виявились не забезпечені коштами для виплати заробітної плати відповідно до нових стандартів оплати праці.

Така незадовільна ситуація торкнулась працівників 7 театрально-концертних організацій міста Дніпра, які фінансуються з обласного бюджету, а саме:

  • Дніпропетровського академічного театру опери та балету;
  • Дніпровського академічного театру драми і комедії;
  • Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка;
  • Дніпропетровського академічного обласного українського молодіжного театру;
  • Дніпропетровської філармонії ім. Л.Б. Когана;
  • Дніпропетровського Будинку органної та камерної музики;
  • Академічного фольклорно-хореографічного ансамблю «Славутич».

Начальник Відділення І.Чуб надав голові Дніпропетровської обласної профспілкової організації працівників культури України роз’яснення щодо негативних наслідків протестних дій поза межами діючого законодавства, проконсультував щодо можливостей урегулювання дестабілізаційних чинників шляхом застосування норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та запевнив у сприянні вирішенню проблемних питань закладів в межах своїх повноважень.

За підсумками зустрічі, головою Дніпропетровської обласної профспілкової організації працівників культури України було прийняте рішення щодо проведення у квітні 2016 року Пленуму облпрофспілки, на якому будуть затверджені вимоги найманих працівників вказаних вище театрально-концертних організацій для подальшого вступу трудових колективів у колективні трудові спори (конфлікти).

Також була досягнута домовленість щодо проведення наради за участю начальника Відділення І. Чуба, голови Дніпропетровської обласної профспілкової організації працівників культури України А. Ялового та голів профкомів театрально-концертних організацій.

Переглядів: 111 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0