Четверг, 18.10.2018, 13:07 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2016 » Березень » 1 » Обговорено заходи щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати на державних підприємствах Дніпропетровщини
13:11
Обговорено заходи щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати на державних підприємствах Дніпропетровщини

26 лютого 2016 року в Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулось чергове засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Обласна комісія) на підприємствах державної форми власності Дніпропетровської області  під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Кужмана О.М. У заході брали участь представники органів місцевого самоврядування Дніпропетровської області, де наявні підприємства-боржники із виплати заробітної плати, керівники відповідних підприємств, представники обласних організацій, в тому числі, в якості члена Обласної комісії на засідання було запрошено начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) Чуба І.А. На засіданні Обласної комісії також були присутні представники засобів масової інформації.

Головуючий повідомив присутнім, що станом 01.02.2016 заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях Дніпропетровської області склала 139,0 млн. грн., що на 15,6% більше у порівнянні з попереднім місяцем.

Заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах державної форми власності (9 одиниць) становить 68,3 млн. грн., що на 26,4% більше в порівнянні з попереднім місяцем.

Під час засідання Обласної комісії була заслухана інформація щодо причин виникнення та перспектив погашення заборгованості із виплати заробітної плати на 16 підприємствах державної форми власності Дніпропетровської області, серед яких 7 підприємств є економічно активними, 7 – перебувають у стадіях банкрутства та 2 – економічно неактивні.

Голови відповідних міських рад, а також керівники підприємств проінформували про заходи, здійснені з метою погашення заборгованості із виплати заробітної плати на конкретних підприємствах. Так, керівник ДП «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова» міста Дніпропетровська повідомив, що з підприємством були укладені контракти на виготовлення продукції, які дозволять погасити заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам до 01 травня 2016 року.

Незабаром має відбутися погашення дебіторської заборгованості ДП «Український науково-дослідний та проектно-розвідувальний інститут промислової технології» міста Жовті Води, за рахунок чого буде виплачено заборговану заробітну плату найманим працівникам підприємства.

Керуючий санацією ДНВП «Цирконій» міста Дніпродзержинська повідомив, що заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємства планується частково погасити за рахунок продажу нерухомого майна.

Керівнику ДП «Хлібна база № 74» Державного комітету України з державного матеріального резерву (Нікопольський район), з огляду на незначну суму заборгованості із виплати заробітної плати, було доручено вишукати фінансові ресурси та погасити борг упродовж двох тижнів.

По казенному підприємству «Південукргеологія» (м. Дніпропетровськ) та по підприємствам-банкрутам плани подальших заходів уточнюються.

Начальник Відділення Чуб І.А. проінформував присутніх про хід вирішення колективного трудового спору (конфлікту) на ДНВП «Цирконій» та про стан соціально-трудових відносин на підприємствах, які знаходяться на обліку Відділення з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

За результатами роботи Обласної комісії, керівникам підприємств-боржників та головам органів місцевого самоврядування Дніпропетровської області було поставлено завдання забезпечити контроль за дотриманням графіків погашення заборгованості із виплати заробітної плати на відповідних підприємствах.

Отримана під час засідання Обласної комісії інформація про підприємства була розглянута на нараді з працівниками Відділення та проаналізована на предмет внесення до Бази даних підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності, а також на предмет здійснення подальших заходів з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Переглядів: 168 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0