Неділя, 16.12.2018, 05:41 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2018 » Червень » 11 » Обговорено заходи щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Дніпропетровщини
13:53
Обговорено заходи щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Дніпропетровщини

08 червня 2018 року в приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації відбулось засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Обласна комісія) на підприємствах Дніпропетровської області під головуванням директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ю.Л.Петренко.

У роботі комісії прийняли участь голова комісії з питань надходження від податку на доходи фізичних осіб і легалізації трудових відносин Дніпропетровської міської ради, керівники комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати міст Дніпропетровської області, де наявні підприємства-боржники. До роботи комісії було також запрошено начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення НСПП) І.А.Чуба, в якості члена Обласної комісії.

Головуючий повідомив присутнім, що станом 01.05.2018 заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях Дніпропетровської області складає близько 129 млн. грн., що на 1,3% більше в порівнянні з попереднім місяцем, порівняно з початком року заборгованість збільшилась на 4,0% або 4,9 млн. грн.

На економічні активні підприємства Дніпропетровської області припадає 40,8 млн. грн. заборгованості із виплати заробітної плати. Понад 46% боргу по економічно активних підприємствах припадає на підприємства державної форми власності – 18,8 млн. грн. З початку року заборгованість збільшилася на 30,6% або на 4,4 млн. грн.

Найбільшими підприємствами боржниками є: державне підприємство «Дніпровський електровозобудівний завод», перебуває у сфері управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі України – 10,3 млн. грн. та казенне підприємство «Південукргеологія» (Державна служба геології та надр України) – 4,7 млн. грн.

Серед підприємств комунальної форми власності, заборгованість із виплати заробітної плати на станом на 01.05.2018 склала 738,1 тис. грн. З початку року заборгованість із виплати заробітної плати збільшилась майже в тричі або на 463,0 тис. грн. Заборгованість обліковується по КП «Виробничо житлово-ремонтне-експлуатоційне об’єднання» Жовтоводської міської ради – 738,1 тис. грн.

На підприємствах приватної форми власності станом на 01.05.2018 заборгованість із виплати заробітної плати склала 21,2 млн. грн. З початку року заборгованість збільшилась на 28,9% або на 4,8 млн. грн. У структурі боргу по економічно активних підприємствах на приватні підприємства припадає 52,1 %.

Найбільшими підприємствами боржниками приватної форми власності є:

- публічне акціонерне товариство «Криворіжіндустрбуд» (м. Кривий Ріг)– 8,2 млн. грн.;

 - публічне акціонерне товариство «Науково-дослідний та проектний інститут по збагаченню та агломерації руд чорних металів «Механобрчормет» (м. Кривий Ріг) – 5,8 млн. грн.;

- публічне акціонерне товариство «Дніпрометробуд» (м. Дніпро)– 3,5 млн. грн.;

- товариство з обмеженою відповідальністю «Криворізький завод «Універсал» (м. Кривий Ріг) – 1,4 млн. грн.

На підприємствах – банкрутах заборгованість із виплати заробітної плати станом на 01.05.2018 становить 88,1 млн. грн. З початку року заборгованість із виплати заробітної плати зменшилась на 5,0% або на 4,6 млн. грн. Найбільшими боржниками заборгованості із виплати заробітної плати є:

- публічне акціонерне товариство «Криворізький турбінний завод «Констар» (м. Кривий Ріг) – 31,4 млн. грн.;

- товариство з обмеженою відповідальністю «МІК» (м. Кривий Ріг) – 20,0 млн. грн.;

- товариство з обмеженою відповідальністю «Восток - Руда» (м. Жовті Води) – 19,5 млн. грн.;

- публічне акціонерне товариство «Дніпропетровський трубний завод» (м. Дніпро) – 10,8 млн. грн.;

- дочірне підприємство Державної акціонерної компанії «Хліб України» Павлоградського комбінату хлібпродукти (м. Павлоград) – 1,7 млн. грн.;

- товариство з обмеженою відповідальністю «Тагол» (Дніпровський район) – 1,2 млн. грн.;

- державне відкрите акціонерне товариство «Першотравенське шахтобудівельне товариство №4 «Дочірне підприємство державної холдингової компанії «Дніпрошахтобуд» (м. Першотравенськ) – 1,1 млн. грн.

По економічно неактивних підприємствах заборгованість із виплати заробітної плати на 01.05.2018 становить 49,6 тис. грн. З початку року заборгованість із виплати заробітної плати зменшилась на 72,5% або на 130,6 тис. грн. На економічно неактивних підприємствах найбільшу суму боргу має: приватне підприємство «Виробничо-комерційна компанія «Цезар» (м. Новомосковськ) – 32,5 тис. грн.

Серед регіонів найбільша питома вага боргу припадає на місто: Кривий Ріг – 52,3% , Дніпро – 24,2% та Жовті Води – 16,2%.

Під час засідання Обласної комісії начальник Відділення НСПП І.А. Чуб проінформував присутніх про хід вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) на товаристві з обмеженою відповідальністю «Восток-Руда» (м. Жовті Води), публічному акціонерному товаристві «Дніпрометробуд» (м. Дніпро) та про стан соціально-трудових відносин на підприємствах, які знаходяться на обліку Відділення НСПП з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Отримана під час засідання Обласної комісії інформація про підприємства була розглянута на нараді з працівниками Відділення Національної служби посередництва примирення та проаналізована на предмет внесення до Бази даних підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності, а також на предмет здійснення подальших заходів з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Переглядів: 51 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0