Неділя, 16.12.2018, 04:57 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2018 » Липень » 30 » Обговорено заходи щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Дніпропетровщини
13:42
Обговорено заходи щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Дніпропетровщини

27 липня 2018 року в приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації відбулось засідання Обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Обласна комісія) на підприємствах Дніпропетровської області під головуванням директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ю.Л.Петренко.

У роботі комісії прийняли участь заступник начальника управління з питань нотаріату та банкрутства Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління доходів з фізичних осіб у Дніпропетровській області, керівники комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати міст Дніпропетровської області, де наявні підприємства-боржники, керівники підприємств-боржників. До роботи комісії було також запрошено в. о. начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення НСПП) В.В.Гондзу, в якості члена Обласної комісії.

Спочатку головуючий повідомив про стан виконання доручень попереднього засідання Обласної комісії.

Потім, на засіданні розглядався стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах Апостолівського району, м. Жовті Води та м. Кам’янське.

Так, станом на 01.07.2018 існує заборгованість із виплати заробітної плати на 4 підприємствах міста Жовті Води у сумі 22,2 млн. грн., а саме:

  • комунальне підприємство «Виробниче житлово-ремонтно-експлуатаційне об’єднання» - сума боргу 1,3 млн. грн. Причиною заборгованості із виплати заробітної плати стало невідповідність затверджених тарифів з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій з фактичними витратами. Заборгованість населення за споживчі послуги складає більш ніж 23,0 млн. грн., на даний час проводиться претензійна позовна робота з боржниками за споживчі послуги. На комунальному підприємстві «Виробниче житлово-ремонтно-експлуатаційне об’єднання» наймані працівники переведені на 4 -х денний робочий тиждень, за винятком окремих підрозділів, в залежності від рівня завантаження обсягами робіт;
  • комунальне підприємство «Жовтоводськтепломережа» - сума боргу 400,1 тис. грн. Причиною заборгованості із виплати заробітної плати стало несвоєчасне виконання органами державної влади служби виконавчих листів щодо примусового стягнення заборгованості із виплати заробітної плати;
  • товариство з обмеженою відповідальністю «Восток-Руда» - сума боргу 19,8 млн. грн. Борги виникли з грудня 2014 року (з 14.02.2016 відкрито провадження по справі по банкрутство);
  • відкрите акціонерне товариство «Південний радіозавод» - сума боргу 655,8 тис. грн. Тривалий час заборгованості із виплати заробітної плати не змінюється (з листопад 2015 року).

Станом на 01.07.2018 існує заборгованість із виплати заробітної плати на 4 підприємствах міста Кам’янське у сумі 3,8 млн. грн., а саме:

  • державне підприємство «Бар’єр» - сума боргу 1,9 млн. грн. Причиною заборгованості із виплати заробітної плати стало не затверджений на 2018 – 2022 роки проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції Державної цільової екологічної програми приведення у забезпечений стан об’єктів і майданчиків колишнього уранового виробництва виробничого об’єднання «Придніпровський хімічний завод» та в подальшому програми, яка є основним та єдиним джерелом фінансування, строк дії якої закінчився у грудні 2017 року.

Державною виконавчою службою України арештований казначейський рахунок відкритий в ГУ Державній казначейській службі України у Дніпропетровській області. Державне підприємство «Бар’єр» оскаржило постанову від 21.11.2017 шляхом подачі до Верховного суду України касаційної скарги. Рішення по справі касаційною інстанцією до сих пір не прийняте. До теперішнього часу фінансування не відновлено й Державна цільова програма не затверджена.

  • Дніпродзержинська автошкола товариство сприяння обороні України сума боргу 22,2 тис. грн. Причиною заборгованості із виплати заробітної плати стало несвоєчасне надходження коштів за навчання пільгових категорій на розрахунковий рахунок підприємства;
  • публічне акціонерне товариство «Галещинський науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу - сума боргу 25,1 тис. грн.;
  • Український державний науково-дослідний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу - сума боргу 1,9 млн. грн. (з липня 2018 року відкрито провадження про банкрутство).

Станом на 01.07.2018 існує заборгованість із виплати заробітної плати на 2 підприємствах Апостолівського району у сумі 457,7 тис. грн., а саме:

  • державне підприємство «Токівський гранітний кар’єр» - сума боргу 329,0 тис. грн. Причиною заборгованості із виплати заробітної плати стало відсутність документів на землекористування та ліцензії на користування надрами;
  • товариство з обмеженою відповідальністю СП «Кам’янське» - сума боргу 128,7 тис. грн. Причиною заборгованості із виплати заробітної плати стало несвоєчасне надходження коштів на рахунки підприємства.

Під час засідання Обласної комісії були заслухані керівники міст (районів) та підприємств-боржників із виплати заробітної плати, розглянуті причини заборгованості та надані рекомендації щодо складання планів усунення заборгованості із виплати заробітної плати та вказані шляхи виходу з фінансової кризи підприємств.

Отримана під час засідання Обласної комісії інформація про підприємства була розглянута на нараді з працівниками відділення Національної служби посередництва примирення в Дніпропетровській області та проаналізована на предмет внесення до Бази даних підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності, а також на предмет здійснення подальших заходів з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

 

 

Переглядів: 38 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0