Неділя, 18.02.2018, 06:01 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2014 » Червень » 11 » Підприємства-боржники з виплати заробітної плати – під пильним наглядом місцевих органів державної влади
16:00
Підприємства-боржники з виплати заробітної плати – під пильним наглядом місцевих органів державної влади

05 червня 2014 року в Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Обласна комісія) під головуванням радника голови облдержадміністрації Сергєєва В.В. У заході брали участь члени Обласної комісії, представники обласних організацій, представники міських і районних комісій з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат міст Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Жовті Води, Кривого Рогу, Верхньодніпровського району та керівники підприємств, на яких наявна заборгованість із виплати заробітної плати. В якості члена Обласної комісії на засіданні був присутній начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення НСПП) Чуб І.А.

Головуючий повідомив присутнім, що станом на 01 травня 2014 року заборгованість із заробітної плати по Дніпропетровській області становить 81,4 млн. грн., що більше в порівнянні з початком року в 11,6 разів, а в порівнянні з попереднім місяцем сума боргу зросла на 31,8%. В структурі боргу по Україні заборгованість із виплати заробітної плати по області займає четверте місце з показником 8,1%.

81,4% заборгованості утворилася на економічно активних підприємствах (27 підприємств). На засіданні Обласної комісії виступили представники керівництва 13 таких підприємств та надали пояснення щодо причин виникнення заборгованості із виплати заробітної плати.

Так, на багатьох підприємствах заборгованість із виплати заробітної плати виникла через несвоєчасні розрахунки замовників за виготовлену продукцію, надані послуги та виконані роботи (ДП «Смоли» (м.Дніпродзержинськ), ДП «Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу» (м.Дніпродзержинськ), ПАТ «Верхньодніпровський ливарно-механічний завод імені 1-го травня» (Верхньодніпровський район) тощо), а також через тимчасову відсутність замовлень (ПАТ «Криворізький турбінний завод «Констар» (м. Кривий Ріг), ПАТ «Дніпропетровський завод мостових залізобетонних конструкцій» (м. Дніпропетровськ) тощо). Через значну кредиторську заборгованість виникла заборгованість із заробітної плати та утворився напружений стан соціально-трудових відносин на ДП «Дніпропетровський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» (м. Дніпропетровськ) та у його філіях в усіх районах області.

За результатами роботи Обласної комісії керівникам міських та районних комісій з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат спільно з керівниками підприємств, що мають заборгованість із виплати заробітної плати, було доручено скласти план заходів щодо її ліквідації.

На 4 підприємствах з тих, що розглядалися на засіданні Обласної комісії, Відділенням НСПП здійснюються заходи з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) – ДП «Дніпропетровський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», ДП «Смоли», ДП «Науково-виробничий комплекс «Автоматика та машинобудування», ПАТ «Криворізький турбінний завод «Констар», а на ДНВП «Цирконій» вже є зареєстрований колективний трудовий спір.

По закінченню роботи Обласної комісії отримана інформація була розглянута на нараді з працівниками Відділення НСПП та проаналізована на предмет здійснення подальших заходів на підприємствах, що перебувають на обліку Відділення НСПП, а також визначення підприємств, на яких наявні чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин, що потребують дій з боку відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області.

Переглядів: 215 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0