Четверг, 15.11.2018, 20:39 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2018 » Січень » 23 » Підсумки роботи відділення НСПП в Дніпропетровській області у 2017 році
10:32
Підсумки роботи відділення НСПП в Дніпропетровській області у 2017 році

Упродовж 2017 року діяльність відділення НСПП в Дніпропетровській області (далі – Відділення НСПП), була спрямована на виконання завдань та функцій, визначених Законами України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та «Про соціальний діалог в Україні», нормативно-правовими актами НСПП, Положенням про Відділення НСПП, наказами та розпорядженнями Голови НСПП.

Упродовж 2017 року Відділення НСПП сприяло вирішенню 15 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(к)) на 11 підприємствах Дніпропетровської області. Відділення НСПП сприяло врегулюванню 70 вимог найманих працівників, з яких: 28 – з питань невиконання вимог законодавства про працю; 23 – з питань встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту; 18 – з питань виконання колективного договору, угоди або окремих їх положень та 1 – з питань укладення або зміни колективного договору, угоди. За сприяння Відділення НСПП у ході проведення примирних процедур, вирішено та знято з реєстрації 2 КТС(к) та 4 вимоги.

У 2017 році фахівцями Відділення НСПП з метою вирішення КТС(к) було проведено 166 узгоджувальних зустрічей зі сторонами КТС(к) та прийнято участь в 7 засіданнях примирної комісії по вирішенню КТС(к).

Крім того, упродовж 2017 року Відділення НСПП сприяло вирішенню 50 чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ), які були зафіксовані на 37 підприємствах Дніпропетровської області (у 42 випадках дестабілізації стану СТВ). За сприяння Відділення НСПП 26 випадків дестабілізації стану СТВ було врегульовано або знято з обліку Відділення, 7 випадків переросли у КТС(к).

З метою запобігання виникненню КТС(к), по всіх взятих на облік Відділення випадках дестабілізації стану СТВ розроблялись та виконувались відповідні плани заходів, направлялись листи-запити керівникам підприємств про причини виникнення чинників дестабілізації, шляхи їх вирішення, надавались рекомендації та пропозиції щодо вирішення проблемних питань. Так, упродовж 2017 року було проведено 110 узгоджувальних зустрічей зі сторонами соціально-трудових відносин.

Також, упродовж 2017 року до Бази даних підприємств Дніпропетровської області, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності, було внесено 37 підприємств, 28 (75,7%) з яких взято на облік з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Упродовж 2017 року, Відділенням НСПП, відповідно до компетенції, проводився моніторинг акцій соціального протесту та страйків, які відбувались на території області й були пов’язані з ускладненням стану СТВ. Загалом, у 2017 році в області відбулося 3 страйки та 13 акцій соціального протесту у вигляді пікетувань та мітингів. За сприяння Відділення було попереджено 2 акції соціального протесту. Представникам трудових колективів надавалися консультації, роз’яснення та рекомендації відповідно до норм Закону «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Упродовж 2017 року Відділення НСПП взаємодіяло з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілками, об’єднаннями роботодавців, сторонами СТВ та іншими соціальними партнерами за напрямками удосконалення підходів до вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та попередження їх виникнення, виявлення та попередження порушень законодавства про працю, сприяння налагодженню контактів між сторонами, отримання достовірної та об’єктивної інформації про стан справ на проблемних підприємствах.

У 2017 році проводилася робота по реалізації Закону України «Про соціальний діалог в Україні». Так, у 2017 році Відділенням НСПП було підтверджено репрезентативність 12 суб’єктів сторін профспілок, 2 організацій роботодавців та прийнято участь у 2 вибіркових перевірках.

Фахівці Відділення НСПП також провели 25 навчально-практичних семінарів-нарад, «круглих столів», тощо для представників влади та місцевого самоврядування, арбітрів, незалежних посередників НСПП, представників організацій профспілок та роботодавців, а також було прочитано 58 лекцій з питань трудового законодавства, в тому числі щодо порядку вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Підвищення рівня правової культури учасників СТВ здійснювалось, в тому числі, і через інформування громадськості про діяльність НСПП, здебільшого через висвітлення в мережі Інтернет на офіційному сайті НСПП (44 публікації), а також на WEB – сторінці Відділення (91 публікація), також інформація про діяльність Відділення НСПП розміщена у спеціальному регіональному інформаційно-ресурсному центрі при Дніпропетровській обласній державній адміністрації «Відкрита влада». Крім того опубліковано 3 статті в газеті «ДМК» та «Любимый город» міста Кам’янське Дніпропетровської області.

Відділення НСПП, в межах наданих повноважень, постійно проводить прийом громадян та систематично веде консультаційно-роз’яснювальну роботу, працює «гаряча» телефонна лінія. Звернення розглянуті та надані консультації та роз’яснення в межах повноважень НСПП. Також упродовж року консультації з трудового законодавства надавали завідуючи інформаційно-консультаційними центрами НСПП, арбітри і незалежні посередники НСПП.

Упродовж року Відділенням НСПП було підготовлено 2 Прогнози розвитку стану СТВ, виникнення КТС(к), комплексні аналізи в окремих галузях, інформаційні Бюлетені з підсумками роботи Відділення, методичний матеріал про порядок вирішення КТС(к). З підготовленими матеріалами ознайомлено органи місцевої влади та органи місцевого самоврядування, профспілки, обласні організації роботодавців, завідуючі інформаційно-консультаційними центрами НСПП, арбітри і незалежні посередники НСПП та ін.

Відділення НСПП й надалі буде здійснювати заходи, спрямовані на зниження соціальної напруженості в трудових колективах підприємств області, вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), врегулювання чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин, та надавати сторонам соціального діалогу рекомендації в межах своїх повноважень.

 

Переглядів: 91 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0