Четверг, 15.11.2018, 20:27 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2014 » Серпень » 4 » Підведені підсумки за результатами роботи комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати у місті Дніпропетровську
16:26
Підведені підсумки за результатами роботи комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати у місті Дніпропетровську

30 липня 2014 року в Дніпропетровській міській раді відбулося засідання тимчасової міської комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Міська комісія) під головуванням заступника міського голови Лозенко О.В. У заході брали участь члени Міської комісії, представники управлінь Державної фіскальної служби України, Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та керівники підприємств, на яких наявна заборгованість із виплати заробітної плати та зі сплати єдиного соціального внеску. В якості члена Міської комісії на засідання було запрошено в.о. начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – відділення НСПП) Гондзу В.В.

Присутнім була надана інформація, що станом на 01.07.2014, згідно статистичним даним, заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах міста Дніпропетровська дорівнювала 23191,7 тис. грн., що становить 43,4% у структурі заборгованості по Дніпропетровській області. В порівнянні з початком року заборгованість зросла у 7,9 разів, натомість в порівнянні з попереднім місяцем – зменшилася на 59,8%. 88,4% від вказаної суми складає заборгованість із виплати заробітної плати економічно активних підприємств.

На засіданні Міської комісії виступили представники керівництва 8 підприємств міста Дніпропетровська та надали пояснення щодо причин виникнення і перспектив погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Так, заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах виникла через тимчасову відсутність замовлень (ТОВ науково-виробниче підприємство «Укрремколіямаш», ДП з ІІ «Євро-Нафта»), дебіторську заборгованість населення (на комунальних підприємствах Дніпропетровської міської ради - КП «Експрес», КП «КЖЕП «Центральний», КП «Жилсервіс-5»), несвоєчасне отримання фінансування з бюджету та несвоєчасні розрахунки замовників за виконані роботи (КЗ «Південукргеологія»), проблеми з реалізацією виготовленої продукції (ПАТ «Дніпропетровський завод мостових залізобетонних конструкцій»).

При розгляді питання погашення боргів із виплати заробітної плати окрема увага була приділена філії «Дніпропетровський автодор» ДП «Дніпропетровський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», на якому відділення НСПП здійснює заходи щодо запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту). Заборгованість із виплати заробітної плати за квітень-травень 2014 року на даному підприємстві утворилася внаслідок дебіторської заборгованості з боку замовника робіт – Служби автомобільних доріг України. Станом на 28.07.2014 заборгованість із виплати заробітної плати у філії «Дніпропетровський автодор» вдалося зменшити в порівнянні з початком місяця на 17,3%.

Також на засіданні Міської комісії були розглянуті два підприємства, що мають лише заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску, а саме: ТОВ «Енерговодхоз» та ПП «Дніпро-Авто».

За результатами роботи Міської комісії керівниками підприємств, які мають заборгованість із виплати заробітної плати та зі сплати єдиного соціального внеску, було доручено скласти плани заходів щодо її ліквідації.

Отримана по закінченню роботи Міської комісії інформація була розглянута 01 серпня 2014 року на нараді з працівниками відділення НСПП та проаналізована на предмет здійснення подальших заходів на підприємстві, що перебуває на обліку відділення НСПП, а також визначення підприємств, на яких наявні чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин, що потребують дій з боку відділення НСПП.

Таким підприємством було визначено ТОВ науково-виробниче підприємство «Укрремколіямаш». Заборгованість із виплати заробітної плати на даному підприємстві виникла внаслідок відсутності тендерів на Придніпровській залізниці, внаслідок чого були не укладені договори на виконання робіт з ремонту і технічного обслуговування транспортних засобів, а також дебіторської заборгованості з боку замовників. На ТОВ НВП «Укрремколіямаш» складений графік погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

В зв’язку з тим, що стан соціально-трудових відносин на ТОВ НВП «Укрремколіямаш» нестабільний і потребує уваги з боку відділення НСПП, підприємство було внесено до Бази даних підприємств Дніпропетровської області, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності, а згодом – взято на обік відділення НСПП щодо запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту).

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області й наділі буде здійснювати моніторинг стану соціально-трудових відносин з метою своєчасного реагування на їх ускладнення.

Переглядів: 235 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0