Субота, 23.02.2019, 10:27 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2017 » Січень » 31 » Погіршення стану соціально-трудових відносин на ПАТ «Дніпрометробуд»
12:58
Погіршення стану соціально-трудових відносин на ПАТ «Дніпрометробуд»

За даними моніторингу засобів масової інформації було з’ясовано, що у січні 2017 року значно загострився стан соціально-трудових відносин на ПАТ «Дніпрометробуд» (м. Дніпро), працівники якого п’ять місяців не отримують заробітної плати. Підприємство було взято на облік Відділення з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту).

31 січня 2017 року у відділенні Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) відбулась узгоджувально-консультаційна зустріч за участю голови первинної профспілкової організації ПАТ «Дніпрометробуд» В.Мулика, голови ради трудового колективу підприємства О.Шадурського та фахівців Відділення.

Представники трудового колективу ПАТ «Дніпрометробуд» повідомили, що на підприємстві склалось тяжке фінансове положення в зв’язку з тим, що залишаються не прийнятими та не оплаченими замовником роботи, виконані у 2014-2016 роках на суму 40,6 млн. грн. У відповідності з постановою Кабінету Міністрів України від 18.11.2015 № 961, замовником будівництва метро є Дніпропетровська міська рада.

Незважаючи на підписаний керівництвом міста у 2016 році контракт на добудову метро з турецькою фірмою «Лімак» та запевнення у відновленні будівництва метро ще восени, реальні роботи так і не розпочались. Зараз працівники ПАТ «Дніпрометробуд» продовжують обслуговувати стовбури та тунелі метро, в тому числі постійно виконуючи гідроізоляційні роботи.

Відсутність фінансування ПАТ «Дніпрометробуд» та, як наслідок, утворення заборгованості із виплати заробітної плати створюють соціальне напруження у трудовому колективі.

Зі слів представників трудового колективу ПАТ «Дніпрометробуд», досвід попередніх років показав, що досягти бажаного (погашення заборгованості із виплати заробітної плати) можливо лише шляхом проведення акцій соціального протесту, тому наймані працівники підприємства готові, в разі відсутності реагування на їх звернення з боку керівництва міста та країни, вдатися до протестних дій.

Начальник Відділення І.Чуб надав представникам трудового колективу ПАТ «Дніпрометробуд» роз’яснення щодо негативних наслідків протестних дій поза межами діючого законодавства, проконсультував щодо можливостей урегулювання дестабілізаційних чинників шляхом застосування норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та запевнив у сприянні вирішенню проблемних питань підприємства в межах своїх повноважень.

За результатами зустрічі також були досягнуті домовленості щодо інформування Відділення з боку представників трудового колективу ПАТ «Дніпрометробуд» про подальші кроки найманих працівників та зміни у стані соціально-трудових відносин на підприємстві.

Переглядів: 157 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0