Четверг, 18.10.2018, 13:24 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2016 » Лютий » 18 » Погіршення стану соціально-трудових відносин в підприємствах шляхового господарства Дніпропетровщини
13:33
Погіршення стану соціально-трудових відносин в підприємствах шляхового господарства Дніпропетровщини

В результаті співпраці з Дніпропетровською обласною організацією профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України відділенням Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) у лютому 2016 року було отримано інформацію щодо погіршення стану соціально-трудових відносин в підприємствах шляхового господарства Дніпропетровської області, а саме: в 20 філіях дочірнього підприємства «Дніпропетровський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (далі – ДчП «Дніпропетровський облавтодор»).

Найманим працівникам вказаних філій упродовж 3 місяців не виплачується заробітна плата, чим не виконується рішення трудового арбітражу по колективному трудовому спору (конфлікту) між Профспілкою працівників автомобільного  транспорту та шляхового господарства України та Кабінетом Міністрів України. Через складну фінансову ситуацію люди доведені до відчаю та налаштовані про проведення акцій соціального протесту.

17 лютого 2016 року в ДчП «Дніпропетровський облавтодор» було проведено нараду за участю тимчасово виконуючого обов’язки директора підприємства, голови Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України, голови об’єднаної профспілкової організації ДчП «Дніпропетровський облавтодор», заступника начальника з ремонту та експлуатаційного утримання Служби  автомобільних доріг у Дніпропетровській області, керівників та голів профкомів філій ДчП «Дніпропетровський облавтодор», начальника Відділення Чуба І.А.

Під час наради обговорювались причини виникнення і перспективи погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам філій ДчП «Дніпропетровський облавтодор», заходи, здійснені керівництвом та профспілкою з метою сприяння вирішенню цієї проблеми, а також подальші кроки.

Було з’ясовано, що станом на 15.02.2016 держава заборгувала Службі автомобільних доріг у Дніпропетровській області майже 67 млн. грн. за виконані упродовж 2013-2015 років обсяги робіт різними підрядними організаціями, в тому числі, ДчП «Дніпропетровський облавтодор» не було повернуто понад 23 млн. грн. Внаслідок цього на підприємстві з грудня 2015 року не виплачується заробітна плата. Також, Міністерством фінансів України не було підписано паспорт бюджетної програми по фінансуванню ДчП «Дніпропетровський облавтодор». Неодноразові звернення адміністрації ДчП «Дніпропетровський облавтодор» та представників органів профспілок з цього приводу до керівництва області та держави залишаються без належного реагування, а заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам ДчП «Дніпропетровський облавтодор» продовжує підвищувати соціальну напруженість.

Начальник Відділення Чуб І.А. надав рекомендації представникам філій ДчП «Дніпропетровський облавтодор» щодо можливостей вирішення проблемних питань шляхом вступу в колективні трудові спори (конфлікти) та запевнив у сприянні з боку Відділення стабілізації стану соціально-трудових відносин у межах своїх повноважень.

За результатами наради також були досягнуті домовленості щодо інформування Відділення з боку Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України і об’єднаної профспілкової організації ДчП «Дніпропетровський облавтодор» про подальші кроки найманих працівників та зміни у стані соціально-трудових відносин у філіях ДчП «Дніпропетровський облавтодор».

Під час оперативної наради працівниками відділенням Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області було прийняте рішення щодо взяття філій ДчП «Дніпропетровський облавтодор» на облік з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Переглядів: 98 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0