Неділя, 20.01.2019, 12:43 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2018 » Жовтень » 12 » Прийнято участь у «круглому столі» щодо українсько-німецького проекту партнерства з питань розвитку соціального діалогу в Дніпр. області
08:06
Прийнято участь у «круглому столі» щодо українсько-німецького проекту партнерства з питань розвитку соціального діалогу в Дніпр. області

09 жовтня 2018 року в приміщенні Дніпропетровської обласної ради відбувся Форум за форматом «круглий стіл» щодо ходу виконання українсько-німецького Проекту між Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини та німецькою організацією роботодавців NORDMETALL, що спрямований на розвиток соціального діалогу на регіональному рівні.

В заході приймали участь голова Дніпропетровської обласної ради Г. Пригунов, голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини В. Сергєєв, голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок В. Дубіль, німецькі партнери Проекту, а саме: депутат Бундестагу Ф. Тьоннес, координатор проекту Г. Циммерманн, керівник представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусії М. Рьотиг, генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина В. Мьоссінгер, Прийняти участь у роботі «круглого столу» також було запрошено начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області І.Чуба (далі – Відділення НСПП).

Проект було ініційовано Федерацією організацій роботодавців Дніпропетровщини й німецькою організацією роботодавців «NORDMETALL» та підтримано і фінансується Міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Проект розрахований на три роки, з 01.05.2017 до 30.04.2020, з можливістю подальшого подовження ще на три роки. Він дозволяє вивчити та впровадити в нашій країні на регіональному рівні досвід Німеччини з розвитку соціального діалогу влади, профспілок та роботодавців.

Проект має за мету розвиток соціального діалогу як важливої складової сталого економічного розвитку Дніпропетровської області, посилення впливу регіонального об’єднання роботодавців на конкурентоспроможність підприємств та установ Дніпропетровщини з акцентом на малий та середній бізнес.

На Форумі було розглянуто відповідальність сторін соціального діалогу з розвитку професійної освіти з впровадженням елементів «дуальної системи» та соціальний діалог в трудових відносинах на рівні підприємств – членів Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини.

У свої промові, голова Дніпропетровської обласної ради Г. Пригунов зазначив, що одним із важливих питань для України та Дніпропетровської області, зокрема, є недостача кваліфікованих технічних працівників, не вистачає затребуваних роботодавцями спеціальностей, а також існує проблема з відтоком кадрів.

Даний проект є пілотним для України та запроваджується вперше саме у Дніпропетровській області, використовуючи досвід іноземних колег.

Сьогодні на території Дніпропетровської області розробляється програма для покращення соціального діалогу, створення робочих місць, безпечних умов праці тощо.

Одним із способів забезпечення виконання всіх вище перелічених умов – є запровадження дуальної системи освіти, головний принцип якої, полягає у навчанні технічних спеціалістів на замовлення роботодавця.

У свої промові, начальник Відділення НСПП наголосив на важливості активізації спільних зусиль по вирішенню проблем, що виникають у виробничій та соціально-економічній сфері, стосуються прав та інтересів працівників і роботодавців, оскільки, на даний час, соціальний діалог досить складно налагодити. Так, наочним прикладом є процедура вирішення колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області та публічним акціонерним товариством «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області. Дану тезу підтримала й голова профспілки ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Н. Маринюк, яка теж була запрошена до участі у «круглому столі».

За результатами роботи «круглого столу» було підписано Декларацію партнерів про співробітництво у області професійної освіти.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області, у межах своїх повноважень, сприятиме налагодженню ефективної взаємодії сторін соціального діалогу.

Переглядів: 22 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0