Четверг, 22.03.2018, 05:20 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2014 » Жовтень » 9 » Примирна комісія на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» прийняла остаточне рішення
14:59
Примирна комісія на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» прийняла остаточне рішення

06 жовтня 2014 року закінчила роботу примирна комісія по вирішенню колективного трудового спору між найманими працівниками публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області та публічним акціонерним товариством «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області (далі – ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»), зареєстрованого розпорядженням Національної служби посередництва і примирення від 27.06.2014 № 119-р.

Примирна комісія по вирішенню вказаного колективного трудового спору була утворена на виконання рекомендацій відділення НСПП в Дніпропетровській області і розпочала свою роботу з 15 липня 2014 року.

Всього за період з 15 липня 2014 року по 06 жовтня 2014 року на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відбулося 20 засідань примирної комісії.

В засіданнях примирної комісії приймали участь представники сторін колективного трудового спору (по 11 осіб від кожної сторони), також обов’язково були присутніми представники відділення НСПП. Засідання примирної комісії проводилися в закритому режимі.

Спеціалісти Відділення НСПП під час проведення засідань примирної комісії ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» надавали сторонам пояснення норм чинного законодавства про колективні трудові спори (конфлікти).

За результатами роботи примирної комісії по всім 14 вимогам найманих працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» сторони знайшли компроміс та прийняли виважені рішення. Вимоги стосувалися підвищення заробітної плати, розробки та впровадження норм праці, недопущення безпідставного скорочення робочих місць, виконання колективного договору тощо.

03 жовтня 2014 року відбулася конференція трудового колективу підприємства, на яку також був запрошений начальник відділення НСПП Чуб І.А. На конференції до найманих працівників були доведені рішення примирної комісії по кожній вимозі та винесені на голосування. Більшість присутніх членів трудового колективу підтримали ініціативи примирної комісії.

Начальник відділення НСПП Чуб І.А. дав інтерв’ю криворізькій ТРК «Рудана» та газеті «Вместе ПРОФИНФО», підсумувавши результати роботи примирної комісії по вирішенню колективного трудового спору на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

06 жовтня 2014 року на останньому засіданні примирної комісії її членами була підписана угода про врегулювання колективного трудового спору на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Слід відзначити, що найвагоміша вимога найманих працівників щодо підвищення заробітної плати на 20% була врегульована з врахуванням недостатньо позитивних результатів фінансово-господарської діяльності підприємства та того факту, що з 01 травня 2014 року збільшення заробітної плати на 6% вже відбулося. Тож було прийняте рішення, що з 01 жовтня 2014 року посадові оклади всім працівникам підвищуються на 7%. Ті працівники, які отримують заробітну плату меншу за 3 тис. грн. (таких на підприємстві 2,5 тисячі осіб) найближчі 6 місяців будуть отримувати надбавку до заробітної плати у розмірі 500 грн. для часткової компенсації комунальних платежів. Роботодавець та представники виборних органів первинних профспілкових організацій, діючих на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», продовжуватимуть переговори стосовно підвищення рівня заробітної плати працівникам.

Сторони примирної комісії зобов’язалися виконувати рішення примирної комісії в порядку, обсязі та в строки, встановлені вказаним документом.

Наразі відділенням НСПП готується проект подання щодо зняття колективного трудового спору на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» з реєстрації.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде і надалі в рамках своєї компетенції сприяти врегулюванню колективних трудових спорів, здійснювати правовий супровід примирних процедур та надавати сторонам соціального діалогу рекомендації у межах своїх повноважень.

                       

Переглядів: 194 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0