Неділя, 20.01.2019, 12:45 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2018 » Листопад » 2 » Про хід вирішення колективного трудового спору (конфлікту) у ТОВ "ПРОСКО" смт. Просяна Покровського району Дніпропетровської області
14:54
Про хід вирішення колективного трудового спору (конфлікту) у ТОВ "ПРОСКО" смт. Просяна Покровського району Дніпропетровської області

01 листопада 2018 року було проведено п’ятнадцяте засідання примирної комісії по вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) (далі – КТС(К)) між найманими працівниками товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОСКО» смт. Просяна Покровського району Дніпропетровської області та товариством з обмеженою відповідальністю «ПРОСКО» смт. Просяна Покровського району Дніпропетровської області, який було зареєстровано розпорядженням Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП) від 19.02.2018 №071-р.

На порядку денному було затверджено наступні питання:

- строки виплати поточної заробітної плати;

- сплата заборгованості з єдиного соціального внеску;

- підвищення заробітної плати з 01.10.2018;

- сплата заборгованості за роботу у вихідні та святкові дні за 2018 рік.

У роботі примирної комісії прийняли участь представники від відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення НСПП).

При розгляді першого питання, представники найманих працівників висловили своє невдоволення щодо порушення строків оплати праці, які були прописані в Угоді від 22.03.2018 (оплата до 07 та 22 числа). Так, зі слів представників, строки виплати поточної заробітної плати порушуються і виплати здійснюються із затримкою до 2-3 тижнів.

Представники від роботодавці повідомили, що здійснюються всі можливі заходи щоб забезпечити своєчасну виплату заробітної плати. Затримки можуть бути спричинені несвоєчасним надходженням коштів за вже відвантажену продукцію тощо.

За результатами переговорів, сторонами було досягнуто домовленості, що поточна заробітна плата буде виплачуватись не пізніше кінця місяця. Відповідне рішення було внесено до Протоколу засідання примирної комісії.

При розгляді питання по сплаті заборгованості з єдиного соціального внесу, представники від найманих працівників довели до відома адміністрації, що існують затримки із виплатою лікарняних, через несвоєчасну сплату податків (термін заборгованості з єдиного соціального внеску складає 6 місяців). Разом з тим, працівники які звертаються за субсидіями, не мають змоги отримати їх в належному обсязі оскільки в базі відсутні дані по сплаті єдиного соціального внеску.

Представники від адміністрації пояснили, що роботодавець здійснює виплату заборгованості, у жовтні було здійснено виплату за квітень 2018 року. Як тільки буде погашено заборгованості із виплати заробітної плати перед звільненими працівниками, погашення по єдиному соціальному внеску буде пришвидшуватись.

Разом з тим, наймані працівники планують підготувати лист до роботодавця, в якому буде запропоновано скласти та затвердити графік погашення заборгованості з єдиного соціального внесу.

Також наймані працівники попросили вирішити питання щодо видачі довідок про доходи для своєчасного оформлення субсидій. Представники від адміністрації запевнили, що дане питання буде вирішено.

Що стосується питання підвищення заробітної плати, то представники від адміністрації повідомили, що відповідний проект вже підготовлено і надано на розгляд роботодавцю. На даний час рішення ще не прийнято. Однак, на підприємстві вводиться практика виплати премій, що має за мету заохотити найманих працівників належним чином та якісно виконувати свою роботу.

Представники від роботодавця також повідомили, що найближчим часом буде видано новий спец одяг найманим працівникам, буде вирішуватись питання щодо обігріву приміщень в зимовий період, ремонт даху та техніки.

Все це потребує значних матеріальних затрат, у зв’язку з чим можуть виникати невеликі затримки із поточними виплатами.

Представники від найманих працівників зазначили, що у листі до роботодавця вони звернуться з проханням про визначення строків прийняття рішення щодо підвищення оплати праці.

При обговоренні питання оплати заборгованості за роботу в святкові дні, представники від найманих працівників наголосили на тому, що є всі законні підстави для витребування даних виплат і повторно ними буде підготовлено лист до роботодавця із посиланням на нормативні документи, що регламентують здійснення зазначеної виплати.

За результатами роботи примирної комісії, начальник Відділення НСПП довів до відома присутніх, що наймані працівники мають змогу звернутись до служби з листом в якому буде зазначено прохання про звернення до роботодавця з питань які потребують вирішення і по яким не досягнуто, на даний час згоди, при роботі примирної комісії.

Також начальник Відділення НСПП надав консультації щодо подальших шляхів вирішення колективного трудового спору (конфлікту), зокрема, через процедуру проведення трудового арбітражу.

Дата наступного засідання примирної комісії буде визначна в робочому порядку, про що буде заздалегідь повідомлено Відділення НСПП.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде й надалі відслідковувати стан соціально-трудових відносин на підприємстві, братиме участь у всіх засіданнях примирної комісії на товаристві з обмеженою відповідальністю «ПРОСКО» селища міського типу Просяна Покровського району Дніпропетровської області.

 

Переглядів: 41 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0