Четверг, 22.03.2018, 05:19 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2014 » Січень » 14 » Продовжено роботу примирної комісії по розгляду колективного трудового спору на МКП «Дніпропетровський електротранспорт» Депо № 3
15:15
Продовжено роботу примирної комісії по розгляду колективного трудового спору на МКП «Дніпропетровський електротранспорт» Депо № 3

09 січня 2014 року за координацією відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – відділення НСПП) відбулося третє засідання примирної комісії по вирішенню колективного трудового спору між найманими працівниками міського комунального підприємства «Дніпропетровський електротранспорт» Депо № 3 міста Дніпропетровська та міським комунальним підприємством «Дніпропетровський електротранспорт» (далі – МКП «Дніпропетровський електротранспорт») міста Дніпропетровська (реєстраційний номер спору 069-13/04-В, розпорядження Національної служби посередництва і примирення від 08.08.2013 № 196-р).

В роботі примирної комісії прийняли участь представники сторін колективного трудового спору, відділення НСПП в Дніпропетровській області, первинної профспілкової організації МКП «Дніпропетровський електротранспорт», первинної профспілкової організації Депо № 3 МКП «Дніпропетровський електротранспорт», департаменту транспорту і зв’язку Дніпропетровської міської ради, департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Кворум членів примирної комісії сторонами колективного трудового спору був забезпечений.

На початку засідання присутні коротко розглянули підсумки акції соціального протесту у вигляді припинення надання послуг з перевезення пасажирів міським електричним транспортом, що відбулася 19 грудня 2013 року з 05 до 17 години з причини невиплати заробітної плати за жовтень-листопад 2013 року. Адміністрація МКП «Дніпропетровський електротранспорт» погодилася не зараховувати цей час за прогул, натомість працівники, що брали участь в акції, написали заяви щодо надання їм відпусток без збереження заробітної плати.

Начальник відділення НСПП в Дніпропетровській області дав оцінку проведеній акції соціального протесту з точки зору дотримання норм чинного законодавства. Стаття 18 Закону України «Про транспорт» стверджує: «Припинення роботи (страйк) на підприємствах транспорту може бути у разі невиконання адміністрацією підприємства умов тарифних угод, крім випадків, пов’язаних з перевезенням пасажирів, обслуговуванням безперервно діючих виробництв, а також, коли страйк становить загрозу життю і здоров’ю людини». Проте незаконним страйк можна вважати тільки після відповідного рішення суду (стаття 23 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)»).

Адміністрація МКП «Дніпропетровський електротранспорт» висловила свою зацікавленість в своєчасній виплаті заробітної плати на підприємстві і недопущенні виходу колективного трудового спору за межі правового поля. Вона має сподівання, що орган, уповноважений представляти інтереси найманих працівників у колективному трудовому спорі, зможе вплинути на трудовий колектив, і люди не будуть прагнути вирішувати всі свої проблеми шляхом проведення акцій протесту.

Станом на 09.01.2013 заборгованість із заробітної плати на МКП «Дніпропетровський електротранспорт» погашена, проте за грудень 2013 року заробітна плата ще не виплачена.

Далі члени примирної комісії обговорили стан виконання семи зареєстрованих вимог.

У результаті конструктивного діалогу сторони знайшли компроміс і прийняли спільне рішення щодо зняття з реєстрації вимог №№ 2, 3, 5 у зв’язку з їх вирішенням.

Друга вимога: «Погасити заборгованість із заробітної плати» - виконана, тому що на даний час заборгованість дійсно погашена. Соціальна напруга в трудовому колективі МКП «Дніпропетровський електротранспорт» зменшилася.

Третя вимога: «Виплатити компенсацію за несвоєчасну виплату заробітної плати, допущеної з 01 січня 2013 року» - теж виконана, бо найманих працівників задовольнила обіцянка представників адміністрації підприємства щодо нарахування компенсації у термін до 08 лютого 2014 року. Виконання даної вимоги буде відслідковуватися відділенням НСПП. 

По п’ятій вимозі: «Не допускати поділу щорічної відпустки на частини без згоди працівника – стаття 12 Закону України «Про відпустки»» - сторони знайшли порозуміння, і в подальшому адміністрація МКП «Дніпропетровський електротранспорт» буде дотримуватись норм трудового законодавства України в частині поділу щорічної основної відпустки.

Стосовно вимог «1. Своєчасно виплачувати заробітну плату відповідно до статті 15 Кодексу законів про працю в Україні» та «4. Своєчасно виплачувати відпускні відповідно до статті 115 Кодексу законів про працю в Україні» - наймані працівники погодилися на протязі першого півріччя 2014 року здійснювати відстеження стану їх виконання.

Обговорення порядку вирішення вимоги «7. Розмір заробітної плати привести у відповідність до норм Галузевої та Регіональної угод» буде можливим тільки після прийняття бюджету міста на 2014 рік, тому сторони домовилися зустрітися через 2 тижні після цього.

Разом з цим, до уваги присутніх була представлена наступна корисна інформація.

Зокрема зазначено, що за 2013 рік загальний пробіг електротранспорту збільшився у порівнянні з минулим роком на 600-700 км, але коштів за надання послуг з перевезення пасажирів було отримано на 4 млн. грн. менше. Не збільшилися прибутки МКП «Дніпропетровський електротранспорт» і після введення нової маршрутної мережі у місті Дніпропетровську, при якій кількість автобусних маршрутів, що дублюють маршрути електротранспорту, була зменшена. В зв’язку з цим планується введення обладнання, яке буде підраховувати пасажирів, які користуються послугами електротранспорту, та їх плату за проїзд. Існуюча система оплати проїзду також потребує невідкладного реформування на законодавчому рівні.

В 2012 році Дніпропетровською міською радою було профінансовано МКП «Дніпропетровський електротранспорт» на суму 48,590 млн. грн., а в 2013 – 74,888 млн. грн. (на 54,1% більше). Проте цих коштів підприємству недостатньо, а борг Державного бюджету по фінансуванню субвенцій на перевезення пільгових категорій пасажирів становить близько 16 млн. грн. В зв’язку з цим можливе виникнення нових ускладнень з виплатою заробітної плати трудовому колективу. 

У 2014 році Дніпропетровською міською радою планується закупівля нових тролейбусів, проте коштів на ремонт парку наявного електротранспорту катастрофічно не вистачає.

Для збільшення надходжень МКП «Дніпропетровський електротранспорт» отримано дозвіл на збільшення плати за проїзд на електротранспорті з 1,50 грн. до 1,75 грн., проте впроваджувати такий захід адміністрація підприємства найближчим часом не збирається, а лише після того як у 2 рази збільшиться оплата за проїзд у міських автобусах (маршрутних таксі). Разом такі введення скоріше за все викличуть значне невдоволення з боку міської спільноти.

Таким чином, за результатами третього засідання примирної комісії по вирішенню колективного трудового спору між найманими працівниками міського комунального підприємства «Дніпропетровський електротранспорт» Депо № 3 міста Дніпропетровська та міським комунальним підприємством «Дніпропетровський електротранспорт» міста Дніпропетровська, сторони колективного трудового спору прийняли рішення про вирішення 2, 3 та 5 вимог найманих працівників.

Відділення НСПП в Дніпропетровській області відповідно до норм чинного законодавства підготує подання про зняття з реєстрації вирішених вимог після отримання всіх необхідних документів.

Дата чергового засідання примирної комісії буде погоджено сторонами колективного трудового спору, про що буде проінформовано відділення НСПП в Дніпропетровській області.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області й надалі сприятиме вирішенню колективного трудового спору на міському комунальному підприємстві «Дніпропетровський електротранспорт» Депо № 3 міста Дніпропетровська та здійснюватиме правовий супровід.

Переглядів: 210 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0