Субота, 23.02.2019, 10:31 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2016 » Грудень » 23 » Профспілки Дніпропетровщини відзначають 110-річчя своєї діяльності
13:41
Профспілки Дніпропетровщини відзначають 110-річчя своєї діяльності

22 грудня 2016 року в Будинку Профспілок відбулись урочисті збори, присвячені 110-річчю профспілкового руху Придніпров’я, під головуванням голови Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок В.Дубіля. У заході брали участь голова Дніпропетровської обласної ради Г.Пригунов, перший заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації О.Кужман, голова Федерації профспілок України Г.Осовий, голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, голова Дніпропетровської обласної тристоронньої соціально-економічної ради В.Сергєєв, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області І.Чуб, голови членських організацій Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок, ветерани профспілкового руху.

На початку урочистих зборів начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області І.Чуб вручив голові Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок В.Дубілю Свідоцтво від 15.11.2016 № 001-16/04-Т про підтвердження репрезентативності Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок.

Під час урочистого заходу голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок В.Дубіль надав інформацію щодо розвитку профспілкового руху на Дніпропетровщині, підвів підсумки роботи профспілкових діячів у 2016 році та намітив нові орієнтири на майбутнє.

Політична нестабільність та фінансово-економічна криза в країні спричинюють скорочення виробництва, зайнятості, падіння життєвого рівня трудящих та масові порушення законодавства про працю. В цій складній обстановці президія та рада обласного профоб’єднання, його членські організації зосередили свої зусилля на стабілізації виробництва та недопущенні масового безробіття, підвищенні заробітної плати працюючих, збереженні їх соціальних гарантій.

Беруть профспілки області активну участь і в діяльності Федерації профспілок України. Зокрема, одними з найчисельніших були делегації профспілкових активістів під час цьогорічних всеукраїнських акцій протесту у Києві, за що В.Дубіль висловив окрему подяку, зазначивши, що згуртованість та активна позиція профспілок дозволили відновити соціальний діалог на національному рівні, підписати Генеральну угоду та розгорнути на її основі підготовку галузевих угод та колективних договорів, розпочати, нарешті, реформу системи оплати праці.

Викладена у виступі В.Дубіля позиція була підтримана наступними виступаючим. Так, голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, голова Дніпропетровської обласної тристоронньої соціально-економічної ради В.Сергєєв наголосив, що соціальний діалог на Дніпропетровщині ведеться на високому рівні, зокрема, зараз йде підготовка до укладення нової Територіальної угоди. Було наведено приклади, коли нові профспілкові організації виявляють наміри стати членами Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок, проходять процедуру підтвердження репрезентативності у відділенні Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області для того, щоб стати повноправними учасниками соціального діалогу.

Наприкінці урочистих зборів голова Федерації профспілок України Г.Осовий підкреслив важливість здійснення на рівні країни реформування системи оплати праці по шляху зростання доходів працюючих, повернення працівникам робітничих спеціальностей права на пільги за Списками № 1 та № 2, відновлення часткового фінансування оздоровлення за рахунок коштів соціального страхування. Повинні залишатися під прицільним наглядом профспілок питання дотримання трудового законодавства, охорони праці.

У складних умовах сьогодення значно активізуються завдання по укріпленню профспілкового руху, підвищенню згуртованості працівників, розвитку соціального діалогу на всіх рівнях.

Переглядів: 80 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0