Четверг, 15.11.2018, 20:28 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2014 » Вересень » 8 » Проведено чергове засідання комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати у місті Дніпропетровську
11:51
Проведено чергове засідання комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати у місті Дніпропетровську

04 вересня 2014 року в Дніпропетровській міській раді відбулося чергове засідання тимчасової міської комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (далі – Міська комісія) під головуванням заступника міського голови Лозенко О.В. У заході брали участь члени Міської комісії, представники управління Державної фіскальної служби України, Головного управління юстиції, управління Пенсійного фонду України, виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та керівники підприємств, на яких наявна заборгованість із виплати заробітної плати та зі сплати єдиного соціального внеску. В якості члена Міської комісії на засідання було запрошено заступника начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – відділення НСПП) - начальника відділу правового забезпечення Гондзу В.В.

Присутнім була надана інформація, що станом на 01.08.2014, згідно статистичним даним, заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах міста Дніпропетровська дорівнювала 35740,8 тис. грн., що становить 55,3% у структурі заборгованості по Дніпропетровській області. В порівнянні з початком року заборгованість зросла у 12,2 рази, в порівнянні з попереднім місяцем – на 54,1%. 92,4% від вказаної суми складає заборгованість із виплати заробітної плати економічно активних підприємств.

На засіданні Міської комісії виступили представники керівництва 10 підприємств міста Дніпропетровська та надали пояснення щодо причин виникнення і перспектив погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

При розгляді питання погашення боргів із виплати заробітної плати окрема увага була приділена ДП «Дніпропетровський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» та двом його філіям «Дніпропетровський автодор» та «Дніпропетровська дорожньо-експлуатаційна дільниця», які знаходяться у місті Дніпропетровську. Заборгованість із виплати заробітної плати на даних підприємствах утворилася внаслідок дебіторської заборгованості з боку замовника робіт – Служби автомобільних доріг України.

За результатами роботи Міської комісії було вирішено направити листа від імені голови Дніпропетровської міської ради до Міністерства інфраструктури України з метою сприяння у вирішенні питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати на ДП «Дніпропетровський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» та його філіях, а також звернутися за відповідною допомогою до Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Складний стан соціально-трудових відносин склався через значне зростання заборгованості із виплати заробітної плати на ДП «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова» (далі – ДП «ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова»). Заборгованість із виплати заробітної плати на даному підприємстві станом на 01.08.2014 зросла на 68,2% в порівнянні з попереднім місяцем й очікується її подальше зростання. Основною причиною виникнення заборгованості стала затримка в отриманні фінансування замовлень для запуску супутників в рамках міжнародних програм. Через проблеми ДП «ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова» перейшло на скорочений режим роботи. Разом з тим, керівництвом підприємства проводяться переговори з метою укладення додаткових угод. Планується, що упродовж вересня 2014 року буде погашена заборгованість із виплати заробітної плати за червень поточного року.

Заборгованість із виплати заробітної плати на ПАТ «Дніпрометробуд» виникла через відсутність фінансування будівництва Дніпропетровського метрополітену в 2013-2014 роках. На всі поточні рахунки підприємства накладено арешт Головним управлінням юстиції у Дніпропетровській області.

Проте на засіданні Міської комісії керівник ПАТ «Дніпрометробуд» надав довідку щодо відсутності заборгованості із виплати заробітної плати на підприємстві станом на 01.09.2014 (надійшли кошти з Державного бюджету).

Всі вказані підприємства перебувають на обліку відділення НСПП з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Також на засіданні Міської комісії була розглянута ситуація на підприємствах з наявною заборгованістю із виплати заробітної плати, які вже не здійснюють виробничої діяльності (знаходяться в різних стадіях ліквідації, банкрутства), а саме: ДП «Укрметалургізотоп», ВАТ «Дніпрофарм», Державний Дніпропетровський ливарно-механічний завод, № 971 «Управління начальника робіт», ДП МОУ «Дніпррембудсервіс».

За результатами роботи Міської комісії керівниками підприємств, які мають заборгованість із виплати заробітної плати та зі сплати єдиного соціального внеску, було доручено скласти плани заходів щодо її ліквідації.

Отримана по закінченню роботи Міської комісії інформація була розглянута на нараді з працівниками відділення НСПП та проаналізована на предмет здійснення подальших заходів щодо розглянутих підприємств з метою своєчасного реагування та недопущення ускладнення стану соціально-трудових відносин у трудових колективах.

Переглядів: 238 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0