Неділя, 16.12.2018, 05:00 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2017 » Квітень » 14 » Проведено узгоджувальні зустрічі з представниками театрально-концертних закладів міста Дніпра
12:03
Проведено узгоджувальні зустрічі з представниками театрально-концертних закладів міста Дніпра

З 28 березня 2017 року на обліку відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) перебувають випадки дестабілізації стану соціально-трудових відносин, зафіксовані у 7 театрально-концертних закладах міста Дніпра з питання недопущення зменшення розміру заробітної плати. Стан соціально-трудових відносин у цих закладах залишається напруженим.

14 квітня 2017 року фахівцями Відділення було проведено узгоджувально-консультаційну зустріч з представниками адміністрації КП «Дніпропетровська філармонія ім. Л.Б. Когана» Дніпропетровської обласної ради (далі – Дніпропетровська філармонія), які проінформували, що музиканти Академічного симфонічного оркестру Дніпропетровської філармонії розпочали процедуру вступу у колективний трудовий спір (конфлікт), а саме: провели 07 квітня 2017 року збори, де були затверджені вимоги до роботодавця та обрано орган, уповноважений представляти інтереси найманих працівників.

Адміністрація Дніпропетровської філармонії виступає на боці найманих працівників, проте не є компетентною у задоволенні їх вимог, оскільки фінансування видатків на виплату заробітної плати відбувається з обласного бюджету. Тому вступ в колективний трудовий спір (конфлікт) колектив Академічного симфонічного оркестру Дніпропетровської філармонії розглядає як засіб налагодження конструктивного соціального діалогу з представниками Дніпропетровської обласної ради, яких планується залучити до участі в примирній комісії.

Фахівці Відділення, в свою чергу, роз’яснили представникам адміністрації Дніпропетровської філармонії права та обов’язки роботодавця, строки розгляду матеріалів, які надійдуть від органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників, відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Під час узгоджувально-консультаційної зустрічі сторони обговорили подальші спільні дії для вирішення проблемних питань трудового колективу та домовились про співпрацю в межах повноважень.

Упродовж 13-14 квітня 2017 року також було проведено низку узгоджувальних зустрічей щодо стану справ в інших театрально-концертних закладах міста Дніпра, за результатами яких стало відомо, що 13 квітня 2014 року відбулись збори трудових колективів у Дніпровському академічному театрі драми і комедії, Дніпропетровському академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка та Дніпропетровському академічному обласному українському молодіжному театрі щодо висунення вимог до роботодавців та визначення органів, які представлятимуть інтереси найманих працівників.

В Дніпропетровському академічному театрі опери та балету затвердження вимог найманих працівників та уповноваженого органу відбувається шляхом збору підписів.

Планується, що роботодавці всіх вказаних вище театрально-концертних закладів отримають листи відповідних представницьких органів найманих працівників щодо висунення вимог 18 квітня 2017 року.

Наймані працівники ще двох закладів (Дніпропетровського будинку органної та камерної музики та Академічного фольклорно-хореографічного ансамблю «Славутич») на даний момент не розпочали процедуру вступу у колективні трудові спори (конфлікти), проте залишаються на обліку Відділення.

У ході зустрічей фахівці Відділення надали представникам найманих працівників та роботодавців всіх закладів необхідні консультації та роз'яснення стосовно процедури вступу в колективний трудовий спір (конфлікт) для вирішення розбіжностей шляхом застосування норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та запевнили у сприянні врегулюванню ситуації у межах повноважень.

Переглядів: 82 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0