Четверг, 15.11.2018, 20:27 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2018 » Жовтень » 18 » Проведено узгоджувальну зустріч на товаристві з обмеженою відповідальністю «ПРОСКО»
13:41
Проведено узгоджувальну зустріч на товаристві з обмеженою відповідальністю «ПРОСКО»

 

Фахівці відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі - Відділення НСПП), відповідно до Розпорядження Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП) від 19.02.2018 №071-р, сприяють вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОСКО» селища міського типу Просяна Покровського району Дніпропетровської області та адміністрацією товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОСКО» селища міського типу Просяна Покровського району Дніпропетровської області (реєстраційний номер 024-18/04-В).

18 жовтня 2018 року Відділенням НСПП проведено узгоджувальну зустріч з представником найманих працівників та членом примирної комісії Л.В. Меркотун, яка зазначила, що 17 жовтня 2018 року відбулося чергове засідання примирної комісії по вирішенню вищезазначеного колективного трудового спору (конфлікту).

Представник найманих працівників повідомила, що на засіданні примирної комісії розглядалось питання підвищення рівня заробітної плати найманим працівникам підприємства. При обговоренні даного питання  адміністрація ТОВ «ПРОСКО» довела до відома членів примирної комісії, що виплата премій може розглядатись як підвищення заробітної плати.

Також на засіданні примирної комісії було розглянуто окремі пункти Колективного договору, які адміністрація ТОВ «ПРОСКО» не виконує.

У зв’язку з вищенаведеним, Л.В.Меркотун повідомила, що стан соціально-трудових відносин на підприємстві напружений. Так, наймані працівники підприємстві дуже обурені та налаштовані на проведення страйку найближчим часом.

Наймані працівники вважають, що проведення страйку, як крайньої міри у вирішенні колективного трудового спору (конфлікту), змусить роботодавця підвищити рівень оплати праці на підприємстві.

Представники Відділення НСПП зазначили, що на даний час, у найманих працівників не має законних підстав для проведення страйку, оскільки примирна комісія по вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) працює, роботодавець підприємства поступово виконує свої обіцянки. Так, наприклад, достроково повністю погашена заборгованість із виплати заробітної плати.

В свою чергу, фахівці Відділення НСПП наголосили на необхідності налагоджувати соціальний діалог із власником під час переговорів, намагатися переконувати один одного, а не розпочинати проведення страйку.

Стосовно невиконання окремих пунктів Колективного договору, який діє на підприємстві, то звичайно це є порушенням, але страйкувати можливо лише після проведення всіх примирних процедур, тобто якщо сторони не вирішили якісь вимоги під час проведення засідань примирної комісії, то необхідно проводити трудовий арбітраж, оскільки страйк застосовується як крайній засіб вирішення колективного трудового спору (конфлікту).

А, що стосується виконання шостої вимоги у колективному трудовому спорі (конфліктів) («Виконання пунктів діючого колективного договору»), то ніякої угоди про виконання шостої вимоги під час проведення примирної комісії не підписано, то й на даний час немає законних підстав для проведення страйку.

Л.В.Меркотун зазначила, що наступне засідання примирної комісії відбудеться 01 листопада 2018 року. До участі у примирній комісії було запрошено фахівців Відділення НСПП.

Таким чином, відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області намагатиметься налагодити соціальний діалог на товаристві з обмеженою відповідальністю «ПРОСКО» селища міського типу Просяна Дніпропетровської області, братиме участь у всіх засіданнях примирної комісії та буде й надалі намагатися попереджувати страйк.

 

Переглядів: 8 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0