Субота, 23.02.2019, 10:31 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2017 » Квітень » 3 » Роботу примирної комісії по вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) на ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» відновлено
12:44
Роботу примирної комісії по вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) на ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» відновлено

З початку 2017 року спостерігається погіршення стану соціально-трудових відносин, пов’язане з несвоєчасною виплатою заробітної плати найманим працівникам публічного акціонерного товариства «Дніпровський металургійний комбінат» міста Кам’янське Дніпропетровської області (далі – ПАТ «Дніпровський меткомбінат»), яке у березні 2017 року переросло в загострення. Так, 24 та 27 березня 2017 року відбулись мітинги найманих працівників підприємства з вимогами щодо своєчасної виплати заробітної плати та погашення заборгованості із її виплати. На той час не було виплачено заробітну плату за лютий 2017 року та аванс за березень 2017 року.

27 та 28 березня 2017 року відбулись зустрічі найманих працівників з генеральним директором ПАТ «Дніпровський меткомбінат», який пообіцяв виплатити до кінця тижня (не пізніше 31 березня 2017 року) заборговані кошти, пояснивши затримки виплати заробітної плати критичним фінансовим станом підприємства, спричиненим відсутністю відшкодування податку на додану вартість з державного бюджету, неритмічністю поставок сировини та підвищенням вартості коксу.

Колективний трудовий спір (конфлікт) між найманими працівниками та ПАТ «Дніпровський меткомбінат» було зареєстровано у 2016 році з вимогами найманих працівників щодо підвищення заробітної плати та її своєчасної виплати.

30 березня 2017 року відбулось шосте засідання примирної комісії по вирішенню вказаного колективного трудового спору (конфлікту).

В роботі примирної комісії прийняли участь її члени від сторін найманих працівників та адміністрації, також були присутні представники відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області.

Адміністрація ПАТ «Дніпровський меткомбінат» повідомила, що примирна комісія не засідала протягом тривалого часу в зв’язку зі складною економічною ситуацією на підприємстві, а сторона найманих працівників не заперечувала проти цього, оскільки розуміє стан справ.

Під час засідання було зазначено, що 29 березня 2017 року працівникам ПАТ «Дніпровський меткомбінат» було виплачено аванс за лютий 2017 року, але для цього знадобилось залучити обігові кошти, призначені для забезпечення виробничого процесу. Другу частину заробітної плати за лютий 2017 року планується виплачувати тільки після відшкодування державою податку на додану вартість у розмірі 1,3 млрд. грн.

Сторона найманих працівників з розумінням ставиться до складної ситуації на ПАТ «Дніпровський меткомбінат», тому сприяє її врегулюванню й не тисне на адміністрацію. Профспілкою були направлені звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України та Кабінету Міністрів України з роз’ясненням, що підприємству вкрай необхідно відшкодувати податок на додану вартість. В противному випадку комбінат не запрацює і більшість мешканців міста Кам'янського залишаться без роботи, місцевий бюджет залишиться без надходжень, а значить не будуть профінансовані й комунальні заклади.

Також під час примирної комісії було проінформовано, що на ПАТ «Дніпровський меткомбінат» підготовлено проект нового колективного договору, в разі прийняття якого вимогу найманих працівників щодо підвищення заробітної плати можна буде зняти з реєстрації, оскільки відповідний пункт буде в колективному договорі.

Враховуючи регламент роботи примирної комісії, сторони вирішили знову повернутися до розгляду вимог найманих працівників під час наступних засідань.

На завершення заходу члени примирної комісії одноголосно прийняли рішення про проведення наступного засідання 19 квітня 2017 року.

Стан соціально-трудових відносин на ПАТ «Дніпровський меткомбінат» залишається напруженим.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області сприятиме вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) на ПАТ «Дніпровський меткомбінат», здійснюватиме правовий супровід примирних процедур та надаватиме сторонам соціально-трудових відносин рекомендації у межах своїх повноважень.

Переглядів: 108 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0