Четверг, 18.10.2018, 13:06 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Серпень » 20 » Розгляд актуальних питань співпраці під час семінару-наради
14:09
Розгляд актуальних питань співпраці під час семінару-наради

20.08.2015 у відділенні Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) відбувся семінар-нарада з представниками Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок, де були розглянуті актуальні питання співпраці.

 В.о. начальника Відділення окреслила загальні положення щодо співпраці професійних спілок і держави в особі її органів управління (Національна служба посередництва і примирення, обласна державна адміністрація та інші), визначені статтею 13 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Статтею 16 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» визначені форми і методи взаємодії НСПП зі сторонами колективних трудових спорів (конфліктів). Це положення розповсюджує свою дію і на організації профспілок у разі, коли вони представляють інтереси найманих працівників у колективно-договірних відносинах та при вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів).

Серед основних напрямків здійснення такої співпраці є:

- обмін інформацією про стан соціально-трудових відносин для правового вирішення спорів між сторонами соціально-трудових відносин;

- участь у зборах (конференціях) трудових колективів з питань виконання колективних договорів та додержання законодавства про працю;

- проведення спільних нарад, конференцій, «круглих столів» з питань взаємодії НСПП з галузевими профспілковими організаціями та об’єднаннями;

- здійснення моніторингу підприємств, установ, організацій, на яких наявні конфліктогенні чинники;

- надання правових роз’яснень та консультацій з питань ускладнень соціально-трудових відносин та їх врегулювання;

- проведення навчальних семінарів для сторін соціально-трудових відносин, зустрічей по обміну досвідом роботи з питань сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спрів (конфліктів) та сприяння їх своєчасному вирішенню;

- правовий всеобуч з питань соціально-трудових відносин, захисту трудових і соціально-економічних прав та інтересів працюючих тощо.

Представники Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок зазначили, що виконання завдань, поставлених в Угоді про співпрацю між Дніпропетровським обласним об’єднанням профспілок та відділенням Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області від 07.05.2002, пролонгованої Договором від 22.07.2008, стало одним із пріоритетних напрямків роботи підписантів Угоди.

Наприкінці заходу учасники семінару-наради вирішили і надалі поглиблювати взаємодію Відділення з Дніпропетровським обласним об’єднанням профспілок, організаціями роботодавців, сторонами соціально-трудових відносин з метою виявлення та попередження порушень законодавства про працю, сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин та налагодженню контактів зі сторонами соціального діалогу.

Переглядів: 108 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0