Неділя, 18.02.2018, 06:04 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Березень » 23 » Розроблені графіки погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Дніпропетровської області
15:54
Розроблені графіки погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Дніпропетровської області

20 березня 2015 року в Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулось засідання обласної комісії  з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах Дніпропетровської області (далі – Обласна комісія) під головуванням виконуючого обов’язки першого заступника голови облдержадміністрації Сергєєва В.В. У заході брали участь голови міських рад та районних державних адміністрацій Дніпропетровської області, де наявні підприємства-боржники із виплати заробітної плати, керівники відповідних підприємств, представники обласних організацій, в тому числі на нараді був присутній представник відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – відділення НСПП).

Головуючий повідомив присутнім, що станом на 01 березня 2015 року заборгованість із виплати заробітної плати по Дніпропетровській області наявна на 50 підприємствах. Загальний приріст суми боргу за лютий 2015 року склав 3,8% (у січні 2015 року – 22,2%). Так, у лютому 2015 року на 21 підприємстві області збільшилась заборгованість із виплати заробітної плати на суму 10 млн. грн. та на 9 підприємствах заборгованість виникла вперше у загальній сумі 2,5 млн. грн.

Упродовж березня 2015 року 8 підприємств повністю погасили заборгованість із виплати заробітної плати на загальну суму 5,6 млн. грн., 11 підприємств скоротили заборгованість на суму 2,1 млн. грн..

Заробітна плата на підприємствах, в установах та організаціях бюджетної сфери в основному виплачується своєчасно.

Всього під час засідання Обласної комісії була заслухана інформація щодо причин виникнення та перспектив погашення заборгованості із виплати заробітної плати по 18 підприємствам (в основному, державної та комунальної форми власності), про що прозвітували голови міських рад міст Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Кривого Рогу, Жовтих Вод, та голови Васильківської та Верхньодніпровської районних державних адміністрацій.  

При розгляді питання погашення боргів із виплати заробітної плати особлива увага була приділена ДП «Виробниче об’єднання «південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова» (далі – ДП «ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова»), яке є найбільшим боржником із виплати заробітної плати. Для вирішення даної проблеми обласною владою був розроблений механізм, завдяки якому почалися виплати заробітної плати працівникам підприємства. Це стало можливим завдяки фінансовій допомозі заводу від КБ «Південне». На сьогодні розроблений комплекс заходів, що має посприяти поліпшенню фінансового стану ДП «ВО «ПМЗ ім. О.М.Макарова».

На момент проведення засідання Обласної комісії вже була погашена заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам ДП «Дніпропетровський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», є в наявності і кошти для виплати поточної заробітної плати.

Передбачається, що у найближчі терміни будуть погашені заборгованості із виплати заробітної плати на ПАТ «Дніпрометробуд», ДП «Дніпропетровська дирекція будівництва метрополітену», ДП «Дніпропетровське лісове господарство», відокремленому підрозділі «Дніпропетровська технічна дільниця водних шляхів» ДП водних шляхів «Укрводшлях» міста Дніпропетровська; ДНВП «Цирконій», Українському державному науково-дослідному і проектному інституті азотної промисловості в продуктів органічного синтезу, КП ДМР «Комсервіс» міста Дніпродзержинська; ТОВ «Ремгідромаш» міста Кривого Рогу тощо. В основному погашення заборгованості буде відбуватися за рахунок укладення контрактів на виготовлення продукції, виконання робіт, надання послуг, а також фінансування відповідних бюджетних програм.

Присутніх було проінформовано про заходи, здійснені з метою погашення заборгованості із виплати заробітної плати на конкретних підприємствах, роботу з їх керівниками.

За результатами роботи Обласної комісії керівникам підприємств-боржників, головам міських рад та районних державних адміністрацій Дніпропетровської області було поставлено завдання забезпечити контроль за дотриманням графіків погашення заборгованості із виплати заробітної плати на відповідних підприємствах.

Отримана під час заходу інформація була розглянута на нараді з працівниками відділення НСПП та проаналізована на предмет здійснення подальших заходів на підприємствах, що перебувають на обліку відділення НСПП, а також визначення підприємств, на яких наявні чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин, що потребують дій з боку відділення НСПП.

Переглядів: 174 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0