Четверг, 15.11.2018, 20:27 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2017 » Травень » 22 » Складний стан соціально-трудових відносин на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
10:04
Складний стан соціально-трудових відносин на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»

   В зв’язку з погіршенням стану соціально-трудових відносин у ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та в цілому по підприємствам міста Кривого Рогу, яке втілилось в численних акціях соціального протесту, а також отриманням повідомлення щодо чергового мітингу найманих працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», запланованого на 19.05.2017, заступником начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) В.Гондзою та головним спеціалістом К.Ладович 18.05.2017 було здійснено відрядження на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» для з’ясування ситуації та уточнення стану соціально-трудових відносин на підприємстві.

Фахівці Відділення зустрілись з представниками адміністрації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», які зазначили, що вважають недоцільним проведення акцій соціального протесту найманими працівниками підприємства. Свою позицію вони пояснили тим, що на підприємстві адміністрацією разом з представницьким органом від первинних профспілкових організацій ведуться переговори щодо укладання нового колективного договору. Окремі вимоги найманих працівників будуть включені до нового колективного договору й по ним йде обговорення.

З представниками адміністрації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» були обговорені вимоги найманих працівників, які стосувались підвищення заробітної плати, припинення виведення працівників в аутсорсинг, забезпечення оздоровлення працівників тощо.

Адміністрація підприємства наголосила, що планується підвищення заробітної плати всім найманим працівникам ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», на підприємстві вводиться нова система оплати праці, й це також буде прописано в новому колективному договорі.

Таким чином, адміністрація ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» готова й далі проводити переговори по укладанню колективного договору, спілкуватися з представницьким органом від профспілкових організацій та тримати на контролі ситуацію, яка склалася на підприємстві.

Представники Відділення мали зустріч з головою профспілкового комітету Первинної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», який повідомив, що ні він, ні його профспілкова організація ніяким чином не буде підтримувати акції соціального протесту на підприємстві, тому що всі питання поступово вирішуються в процесі переговорів щодо укладання нового колективного договору.

Працівники Відділення також зустрілись з представниками інших профспілкових організацій, діючих на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», які емоційно розповідали про постійне порушення адміністрацією безліч прав найманих працівників.

Разом з цим, представники профспілкових організацій не заперечують й той факт, що переговори по укладанню колективного договору тривають, але вважають, що він ще зовсім недосконалий й переговорний процес триватиме ще довго.

На сьогоднішній день найважливішою вимогою найманих працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є підвищення заробітної плати до 1000 євро, в зв’язку з чим на 19.05.2017 було заплановано проведення чергової акції соціального протесту.

Зі слів представників профспілкових організацій, наймані працівники ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» настроєні дуже рішуче: якщо адміністрація з ними не буде в подальшому вести переговори стосовно підвищення заробітної плати та виконання висунутих вимог, то вони будуть проводити конференцію або збирати підписи найманих працівників для вступу у колективний трудовий спір (конфлікт). Все це вони зроблять для оголошення (в майбутньому) страйку, але з дотриманням вимог Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

Під час зустрічей з представниками профспілкових організацій фахівцями Відділення надавались роз’яснення щодо процедури вступу у колективний трудовий спір (конфлікт).

19 травня 2017 року відбувся запланований мітинг працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», які вимагали підвищення заробітної плати до рівня 1000 євро.

Голова первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» проінформував присутніх співробітників підприємства про рішення щодо підвищення з 01.05.2017 заробітної плати до 70%, озвучене 18.05.2017 Генеральним директором ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Мітингуючі відзначили, що це підвищення їх не задовольняє.

19.05.2017, по закінченню мітингу, відбулась узгоджувальна зустріч фахівців Відділення з представниками первинних профспілкових організацій ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», які виступили ініціаторами мітингу. Вони підтвердили, що стан соціально-трудових відносин на підприємстві залишається напруженим, в зв’язку з чим розпочато процедуру вступу у колективний трудовий спір (конфлікт).

Відділення буде й надалі відслідковувати стан соціально-трудових відносин на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та в межах своїх повноважень сприяти його стабілізації.

Переглядів: 228 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0