Неділя, 18.02.2018, 06:03 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2014 » Лютий » 5 » Стан соціально-трудових відносин на ДНВП «Цирконій» тимчасово стабілізувався
15:14
Стан соціально-трудових відносин на ДНВП «Цирконій» тимчасово стабілізувався

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області сприяє вирішенню колективного трудового спору між найманими працівниками державного науково-виробничого підприємства «Цирконій» міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області та адміністрацією державного науково-виробничого підприємства «Цирконій» міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області (далі – ДНВП «Цирконій»), зареєстрованого 10.02.2012 розпорядженням Національної служби посередництва і примирення № 027-р.

Неврегульованою залишається одна вимога найманих працівників ДНВП «Цирконій», а саме: «3) керуючись вимогами п. 1.34 Генеральної та п. п. 6.1.1, 6.13, 8.5 Галузевої угоди та згідно п. п. 1.1, 1.7 діючого колективного договору відновити виробничу діяльність підприємства та забезпечити підприємство матеріальними та енергетичними ресурсами для виконання виробничих програм (строк виконання – до 01.02.2012 р.».

ДНВП «Цирконій» упродовж тривалого часу перебуває у вкрай складному фінансово-економічному становищі: основна виробнича діяльність зупинена, рахунки підприємства знаходяться під арештом. З 2002 року підприємство знаходиться в стадії банкрутства. Основним конфліктним питанням, що на ньому виникає, є заборгованість із виплати заробітної плати. Заробітна плата виплачується частково вже на протязі майже двох років адміністрацією через відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби та Головне управління державної казначейської служби у Дніпропетровській області. При цьому казначейство кожного разу затримує кошти, передбачені на погашення заборгованості із зарплати. В зв’язку з цим наймані працівники ДНВП «Цирконій» неодноразово мали наміри щодо проведення акцій соціального протесту.

Упродовж 2014 року було проведено кілька узгоджувальних зустрічей фахівців відділення НСПП з представниками органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників у колективному трудовому спорі, в особі голови профкому ДНВП «Цирконій» Кісільова В.Г., адміністрації підприємства, Дніпродзержинської міської ради, Дніпропетровської обласної адміністрації.

Під час цих зустрічей було з’ясовано, що Кабінетом Міністрів України 18.12.2013 була прийнята постанова «Про внесення зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13 червня 2012 року № 571», відповідно до якої бюджетні кошти в розмірі 7 мільйонів гривень мали бути скеровані на виплату заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам ДНВП «Цирконій».

17.01.2014 з арештованого рахунку ДНВП «Цирконій» було списано на Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровської області 3,2 млн. грн. для погашення заборгованості із заробітної плати. Обласне казначейство станом на 22.01.2014 кошти працівникам не виплатило.

На своєму засіданні профспілковий комітет ДНВП «Цирконій» прийняв рішення про проведення акції протесту перед будівлею Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровської області 23 січня 2014 року. Члени профспілкового комітету, представники цехів, які прийняли участь в засіданні профспілкового комітету, відмітили, що в результаті невиплати заробітної плати за 8 місяців 2013 року (травень-грудень) у колективах склалася дуже напружена ситуація, 18 робітників цеху № 12 повідомили про намір щодо проведення голодування.

В результаті взаємодії профспілкового комітету ДНВП «Цирконій» з Дніпродзержинською міською радою, Дніпропетровською обласною державною адміністрацією та за участю відділення НСПП питання було вирішено до кінця робочого дня. Домовилися, що профспілка призупинить протестні дії при отриманні телеграми від Дніпропетровської обласної державної адміністрації про гарантії щодо перерахування кожного дня на рахунок підприємства 500 тис. грн. для скерування їх на погашення боргу із виплати заробітної плати працівникам ДНВП «Цирконій».

Таким чином, найманим працівникам ДНВП «Цирконій» була виплачена заборгованість із заробітної плати за травень, червень, липень та частину серпня 2013 року.

Проте, залишилася група найманих працівників ДНВП «Цирконій» (цех №12) у кількості 18 осіб, які мали наміри 03 лютого 2014 року розпочати голодування на території підприємства через затримку із виплати заробітної плати.

Фахівцями відділення НСПП були терміново підготовлені та направлені письмові попередження про порушення законодавства про колективні трудові спори (конфлікти) найманим працівникам ДНВП «Цирконій» (які є учасниками акції протесту у вигляді голодування), а також повідомлення усіх зацікавлених осіб - директора та голову первинної профспілкової організації підприємства, голову Дніпродзержинської міської ради, голову Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

03 лютого 2014 року відбулося відрядження працівників відділення НСПП до міста Дніпродзержинська з метою зустрічі з 4 найманими працівниками ДНВП «Цирконій», які в цей день розпочали голодування у зв’язку із затримкою виплати заробітної плати, та надання роз’яснень норм чинного законодавства про колективні трудові спори (конфлікти).

Фахівці Відділення зустрілися з керівником ДНВП «Цирконій» Щабельським В.В., головою первинної профспілкової організації ДНВП «Цирконій» Кісільовим В.Г., найманими працівниками підприємства.

Генеральному директору ДНВП «Цирконій» вдалося досягти домовленості з частиною найманих працівників про перенесення голодування на 10.02.2014. За цей час, керівник сподівається (і так його завірили у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України), кошти надійдуть обов’язково.

Однак, частина працівників у кількості 4 осіб, які не були присутніми на зустрічі з Щабельським В.В., від своїх намірів не відмовились і, як раніше планувалось, 03.02.2014 розпочали голодування.

При зустрічі з ініціаторами голодування спеціалісти відділення НСПП з’ясували, що незважаючи на відповідне інформування мера міста Дніпродзержинська Сафронова В.А та генерального директора ДНВП «Цирконій» про заплановане голодування, даний захід має всі ознаки страйку.

Оскільки поняття та проведення страйку передбачено Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», то начальник відділення НСПП довів та роз’яснив найманим працівникам передбачені норми, особливо зробивши наголос на правових наслідках таких дій. Після зустрічі з фахівцями відділення НСПП всі наймані працівники ДНВП «Цирконій» призупинили голодування до 10.02.2014.

Разом з цим, під особистий підпис 13 осіб з тих, що збиралися голодувати, ознайомились з письмовим попередженням про порушення чинного законодавства (лист Відділення від 28.02.2014 № 07-02/02-09/08), підготовлений відділенням Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області.

Враховуючи позитивні результати робочої зустрічі та усі обставини складної ситуації на підприємстві, Відділення продовжить тісну співпрацю з усіма сторонами соціально-трудових відносин.

 

Переглядів: 257 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0