Неділя, 18.02.2018, 06:02 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2014 » Червень » 5 » Стан соціально-трудових відносин на підприємствах ГМК міста Кривого Рогу ускладнився
14:48
Стан соціально-трудових відносин на підприємствах ГМК міста Кривого Рогу ускладнився

На підставі аналізу даних засобів масової інформації та за результатами узгоджувальних зустрічей з головою міської організації Незалежної профспілки гірників України міста Кривого Рогу Відділення НСПП отримало наступну інформацію.

У квітні-травні 2014 році активізувався протестний рух найманих працівників підприємств гірничо-металургійного комплексу міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, спрямований на підвищення заробітної плати. Свої вимоги наймані працівники обґрунтовували девальвацією гривні, зростанням тарифів на комунальні послуги, підвищенням вартості продуктів харчування та предметів першої необхідності. Цим занепокоїлися працівники таких підприємств як ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПАТ «Євраз Суха Балка», ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» тощо.

29.04.2014 у Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулася нарада з питань збереження соціальних гарантій та підвищення заробітної плати працівникам гірничо-металургійного комплексу за участю представників облдержадміністрації, обласної організації роботодавців, керівництва підприємств гірничо-металургійного комплексу регіону та профспілок.

Керівництво облдержадміністрації закликало всі підприємства області встановити грошові надбавки до заробітної плати своїх працівників. Розмір надбавок повинен був складати не менше 20% від середнього рівня доходів працівників в січні-лютому 2014 року, почати ж їх нарахування слід за період з березня 2014 року. В першу чергу, цей заклик стосувався великих містоутворюючих підприємств області. Також було відмічено, що ні в якому разі підвищення заробітних плат не повинно відбуватися за рахунок скорочення робочих місць.

У зв’язку з тим, що заробітна плата працівникам так і не була підвищена, стан соціально-трудових відносин на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПАТ «Євраз Суха Балка», ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» загострився.

За інформацією Первинної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», 11 квітня 2014 року на конференції трудового колективу підприємства працівниками була сформульована вимога щодо підвищення заробітної плати. Вона була зафіксована в постанові конференції як обов’язкова до виконання адміністрацією підприємства у травні поточного року.

Як стверджує прес-служба підприємства, ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» з 01.05.2014 збільшив тарифні ставки та оклади своїх співробітників на            6%. Ці зміни стосуються тарифних ставок (окладів) робочих та посадових окладів керівників, спеціалістів та службовців підприємства. Проте профспілка та наймані працівники вважають це підвищення недостатнім і вимагають підвищення заробітної плати не менше, ніж на 20%.

03.06.2014 працівники ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» вийшли на акцію соціального протесту у вигляді пікетування з вимогами щодо підвищення заробітної плати та припинення політики скорочення робочих місць на підприємстві. Кілька сотень співробітників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» вишикувалися з плакатами в пікети вздовж вулиць, що ведуть до центральної прохідної підприємства.

Організатором пікетування виступає спільний представницький орган всіх профспілок ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». До пікетування скликаються всі співробітники ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» з їх родинами з 03.06.2014 до 06.06.2014 у дві зміни (з 7.00 до 10.00 години та з 15.00 до 18.00 години).

На 12 червня 2014 року ініційоване скликання конференції трудового колективу для затвердження офіціальних вимог найманих працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Також зазначаємо, що за інформацією заступника голови міської організації Незалежної профспілки гірників України міста Кривого Рогу наймані працівники ПАТ «Євраз Суха Балка» та ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» у травні 2014 року проводили спільні пікетування біля підприємств у чисельності по кілька сотень осіб (ПАТ «Євраз Суха Балка» - 4 рази, ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» - 3 рази).

В результаті цих заходів розмір заробітної плати найманим працівникам ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» був підвищений до необхідного рівня, стан соціально-трудових відносин на підприємстві стабілізувався.

Підвищення заробітної плати найманим працівникам ПАТ «Євраз Суха Балка» не відбулося, тому вони налаштовані на висунення вимог до адміністрації.

За результатами отриманої інформації Відділенням НСПП заплановано надання консультацій та роз’яснень сторонам соціально-трудових відносин щодо законних шляхів вирішення конфліктних питань, що виникли на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та ПАТ «Євраз Суха Балка», зокрема через процедуру вступу у колективний трудовий спір (конфлікт), а також відрядження до міста Кривого Рогу.

Переглядів: 270 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0