Неділя, 18.02.2018, 06:06 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2014 » Липень » 23 » Трудовий колектив ТОВ АК "Авіадніпро" звернувся за допомогою
15:45
Трудовий колектив ТОВ АК "Авіадніпро" звернувся за допомогою

22 липня 2014 року відділенням НСПП в Дніпропетровській області (далі – відділення НСПП) була проведена узгоджувальна зустріч з представниками найманих працівників товариства з обмеженою відповідальністю авіаційної компанії «Авіадніпро» села Старі Койдаки Дніпропетровського району Дніпропетровської області (далі – ТОВ АК «Авіадніпро»).

Розпорядженням Національної служби посередництва і примирення від 11.06.2013 № 148-р було зареєстровано колективний трудовий спір між найманими працівниками товариства з обмеженою відповідальністю авіаційна компанія «Авіадніпро» села Старі Койдаки Дніпропетровського району Дніпропетровської області та товариством з обмеженою відповідальністю авіаційна компанія «Авіадніпро» села Старі Койдаки Дніпропетровського району Дніпропетровської області (реєстраційний номер 056-13/04-В) з вимогами найманих працівників, що стосуються погашення заборгованості із виплати заробітної плати та соціальних внесків.

Зі слів представників трудового колективу ТОВ АК «Авіадніпро», ці питання досі залишаються невирішеними.

В 2013 році керівництво ВАТ АК «Дніпроавіа» в добровільно-примусовому порядку перевело близько 450 своїх працівників на новостворене в кінці 2012 року ТОВ АК «Авіадніпро» з виконанням тих же посадових обов’язків і зі збереженням умов праці та соціальних гарантій, що були у ВАТ АК «Дніпроавіа».

Але ні заробітної плати, ні соціальних гарантій переведені в ТОВ АК «Авіадніпро» працівники так і не отримали, хоча продовжували виконувати ті ж самі трудові функції на користь ВАТ АК «Дніпроавіа» ще впродовж близько 9 місяців. Колективний договір на новоствореному підприємстві також не був укладений.

В межах повноважень, передбачених чинним законодавством України, з метою сприяння у вирішенні колективного трудового спору фахівці відділення НСПП упродовж 2013-2014 років провели 22 узгоджувальні зустрічі, надали правову допомогу в організації та були присутніми на 6 засіданнях примирної комісії на підприємстві. В зв’язку з тим, що генеральний директор ТОВ АК «Авіадніпро» очікував позитивних зрушень в сторону вирішення питання з погашенням заборгованості із виплати заробітної плати, чергові заплановані засідання примирної комісії на підприємстві не відбулися.

Так, генеральний директор ТОВ АК «Авіадніпро» неодноразово повідомляв про заплановане виділення зі сторони власника інвестиційної підтримки, яка мала була спрямовуватися на погашення існуючого боргу із заробітної плати. Також передбачалося, що погашення заборгованості буде здійснюватись за рахунок коштів, які будуть надходити від дебіторів підприємства, проте очікувані фінансові надходження не були отримані.

Питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам ТОВ АК «Авіадніпро» перебувало на контролі Міністерства інфраструктури України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації та відділення НСПП.

Зараз ТОВ АК «Авіадніпро» не здійснює господарської діяльності, на балансі підприємства відсутнє будь-яке рухоме майно. Виконавча служба Дніпропетровського району міста Дніпропетровська наклала арешт на розрахунковий рахунок ТОВ АК «Авіадніпро». Найманим працівникам нараховується заробітна плата у розмірі 2/3, як у разі простою не з їх вини.

Оскільки тривалий час не вдається врегулювати ситуацію, представники підприємства мають наміри звернутись письмово до Прокуратури Дніпропетровської області, Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства соціальної політики України,  Державної фіскальної служби України та Пенсійного фонду України  з проблемами щодо непогашення заборгованості із виплати заробітної плати, втрати страхового стажу тощо.

         Представники ТОВ АК «Авіадніпро» надали відділенню НСПП проект вищезгаданої заяви, обговорили усі проблемні питання та можливі шляхи щодо їх вирішення.

         Разом з цим, представники найманих працівників висловили побажання, щоб відділення НСПП у межах повноважень, визначених чинним законодавством, звернулось до компетентних органів з метою сприяння у  врегулюванні ситуації, що склалася на підприємстві.

За результатом зустрічі була досягнута домовленість про подальшу співпрацю, націлену на задоволення вимог трудового колективу ТОВ АК «Авіадніпро». 

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде й надалі в рамках своєї компетенції сприяти вирішенню проблемних питань на підприємстві, вжиттю заходів для відновлення соціального захисту найманих працівників та стабілізації стану соціально-трудових відносин.

Переглядів: 175 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0