Неділя, 18.02.2018, 06:01 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2014 » Червень » 5 » Узгоджувальна зустріч як ефективна форма співпраці, націлена на врегулювання дестабілізаційних чинників
14:27
Узгоджувальна зустріч як ефективна форма співпраці, націлена на врегулювання дестабілізаційних чинників

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення НСПП) з 07 травня 2013 року здійснює заходи щодо запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) на публічному акціонерному товаристві «Дніпропетровський завод прокатних валків» міста Дніпропетровська (далі – ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків») з чинника дестабілізації: «невиконання вимог законодавства про працю в частині гарантій діяльності профспілкової чи інших представницьких організацій трудящих» (наказ Відділення НСПП від 07.05.2013 № 34), а саме адміністрацією підприємства порушуються статті 32, 247 Кодексу законів про працю України, стаття 38 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», стаття 15 Закону України «Про оплату праці», пункт 3.4. Колективного договору ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків» на 2012-2013 роки.

Так, адміністрацією ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків» було видано наказ «Про зміну системи оплати праці працівників вальцеливарного цеху» від 29.03.2013 № 744-ЛС, положення «Про оплату праці працівників вальцеливарного цеху», які не було погоджено з профспілкою. Без згоди з профспілковим органом з 10 квітня 2013 року були розроблені та введені в дію положення «Про персональні надбавки працівникам підприємства» та «Про директорські надбавки працівникам підприємства».

Разом з цим, 16 квітня 2014 року на облік Відділення НСПП було взято ще один випадок дестабілізації стану соціально-трудових відносин на ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків» з іншим чинником, що стосується невиконання вимог законодавства про працю в частині заборгованості із виплати заробітної плати та своєчасної її виплати (наказ Відділення НСПП від 16.04.2014 № 31). Заборгованість із виплати заробітної плати виникла внаслідок затримки розрахунків замовників за виготовлену продукцію.

З метою запобігання виникненню колективного трудового спору на підприємстві, Відділенням НСПП було проведено 5 узгоджувальних зустрічей з головою профспілкового комітету первинної організації Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків», направлені запити щодо стану справ та проаналізовані відповіді, а також надані необхідні рекомендації у межах повноважень Національної служби посередництва і примирення.

03 червня 2014 року фахівцями Відділення НСПП була проведена чергова узгоджувальна зустріч з головою профспілкового комітету первинної організації Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків», під час якої була отримана інформація щодо стану соціально-трудових відносин на підприємстві.

За словами профспілкового лідера, досі не виплачені персональні надбавки за серпень 2013 року працівникам вальцеливарного цеху ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків» відповідно до наказу від 29.03.2013 № 744-ЛС «Про зміну систему оплати праці працівників вальцеливарного цеху». Наймані працівники зазначеного цеху виявили бажання вирішувати цю проблему у судовому порядку, а захищати їх права у суді доручили голові профспілки ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків». 16 осіб вже подали позови до суду, по 12 з них рішення суду було позитивним, проте адміністрація підприємства подала апеляцію.

Незадовільно на стан соціально-трудових відносин на ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків» останнім часом впливає те, що найманим працівникам упродовж 2 місяців не видається молоко за шкідливі та небезпечні умови праці (ці норми закріплені в Колективному договорі). Це порушення також буде розглядатися за позовом голови профспілки в судовому порядку.

Разом з цим, на підприємстві йде скорочення робочих місць, необхідність якого адміністрація пояснює недостатніми обсягами виробництва в зв’язку з економічною кризою та залежністю від потреб металургійних підприємств. Передбачається, що під скорочення потраплять до 17% трудового колективу. При чому, це відбувається без погодження з профспілковим комітетом, самих працівників про скорочення попереджають за 2 місяці. Звільнені за скороченням працівники мають намір домагатися відновлення на робочих місцях у судовому порядку.

У ході зустрічі були обговорені можливі шляхи виходу ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків» із кризового становища, а це пов’язано, в першу чергу, з поліпшенням його фінансово-економічного стану.

Голова профспілкового комітету первинної організації Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків» виказав надію, що на стабільність роботи підприємств галузі могла б позитивно вплинути пролонгація дії Меморандуму про порозуміння між Кабінетом Міністрів України та підприємствами гірничо-металургійного комплексу України, прийнятого 14 червня 2013 року (термін дії закінчився 01.06.2014).

Що стосується своєчасної виплати заробітної плати найманим працівникам ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків», то станом на 01.06.2014 вона погашена, заробітна плата виплачується своєчасно. На підтвердження цього факту профспілковий лідер надав Відділенню НСПП лист від 02.06.2014 № 1028/03. На підставі отриманих даних Відділенням НСПП прийнято рішення щодо зняття даного випадку дестабілізації стану соціально-трудових відносин з обліку Відділення НСПП у зв’язку з усуненням дестабілізаційного чинника (наказ Відділення НСПП від 03.06.2014 № 36).

Голові профспілкового комітету первинної організації Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків» також були надані рекомендації та роз’яснення щодо шляхів стабілізації стану соціально-трудових відносин у трудовому колективі згідно з нормами, передбаченими чинним законодавством України, зокрема шляхом застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів  (конфлітків)». Профспілковий лідер запевнив, що на даний час трудовий колектив заводу на проведення акцій соціального протесту не налаштований, для працівників важливе значення має стабільна робота підприємства.

За результатом зустрічі була досягнута домовленість про подальшу співпрацю, націлену на врегулювання дестабілізаційних чинників. 

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області і надалі відслідковуватиме стан соціально-трудових відносин на ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків» з метою недопущення його ускладнення.

Переглядів: 236 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0