Четверг, 22.03.2018, 05:20 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Квітень » 30 » В Дніпропетровській облдержадміністрації відбулось засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати зарплати
10:08
В Дніпропетровській облдержадміністрації відбулось засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати зарплати

28 квітня 2015 року в Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулось чергове засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на підприємствах Дніпропетровської області (далі – Обласна комісія) під головуванням виконуючого обов’язки першого заступника голови облдержадміністрації Сергєєва В.В. У заході брали участь голови міських рад та районних державних адміністрацій Дніпропетровської області, де наявні підприємства-боржники із виплати заробітної плати, керівники відповідних підприємств, представники обласних організацій, в тому числі, на нараді був присутній представник відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення).

Головуючий повідомив присутнім, що станом на 01 квітня 2015 року заборгованість із виплати заробітної плати по Дніпропетровській області складає 106,6 млн. грн., тобто можна констатувати, що з початку року вона зросла на 2,4%, проте в порівнянні з попереднім місяцем сума боргу зменшилася на 19,2%.

75,7% загальної суми заборгованості із виплати заробітної плати було утворено економічно активними підприємствами (34 підприємства), 22,1% – суб’єктами господарювання-банкрутами (11 підприємств), 2,2% – економічно неактивними підприємствами (4 підприємства).

При цьому також виконуючий обов’язки першого заступника голови облдержадміністрації відзначив значне зменшення заборгованості із виплати заробітної плати на економічно активних державних підприємствах в порівнянні з попереднім місяцем (на 34,6%) та зростання заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах комунальної та приватної форми власності (на 51,1% та 48,3% відповідно).

Головуючий звернув увагу присутніх на досягнення у частковому погашенні заборгованості із виплати заробітної плати на найбільшому підприємстві-боржнику області – ДП «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова» (в порівнянні з попереднім місяцем її сума зменшилася на 38,9%).

Всього під час засідання Обласної комісії була заслухана інформація щодо причин виникнення та перспектив погашення заборгованості із виплати заробітної плати по 16 підприємствам, про що прозвітували голови міських рад міст Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Кривого Рогу, Жовтих Вод, Вільногірська, Марганця та голова Верхньодніпровської районної державної адміністрації, а також керівники окремих підприємств. На 9 з цих підприємств заборгованість із виплати заробітної плати утворилася вперше.

Присутніх було проінформовано про заходи, здійснені з метою погашення заборгованості із виплати заробітної плати на конкретних підприємствах.

Так, згідно графіків, погашення заборгованості із виплати заробітної плати у найближчі терміни має відбутися на КП «Трамвай», комунально-виробничому підприємстві Дніпродзержинської міської ради «Міськводоканал» та КП «Дніпродзержинський парк культури та відпочинку» міста Дніпродзержинська, ДП «Підприємство Криворізької виправної колонії управління державної пенітенціарної служби України в Дніпропетровській області» міста Кривого Рогу тощо. В основному погашення заборгованості буде відбуватися за рахунок укладення контрактів на виготовлення продукції, виконання робіт, надання послуг, а також фінансування з бюджету.

За результатами роботи Обласної комісії керівникам підприємств-боржників, головам відповідних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Дніпропетровської області було поставлено завдання забезпечити контроль за дотриманням графіків погашення заборгованості із виплати заробітної плати на відповідних підприємствах.

Отримана під час заходу інформація була розглянута на нараді з працівниками Відділення та проаналізована на предмет здійснення подальших заходів на підприємствах, що перебувають на обліку Відділення, а також визначення підприємств, на яких наявні чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин, що потребують дій з боку Відділення.

Переглядів: 77 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0