Неділя, 16.12.2018, 05:36 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Грудень » 16 » Відбулась ХХІІІ звітно-виборна конференція Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок
13:34
Відбулась ХХІІІ звітно-виборна конференція Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок

15 грудня 2015 року в Будинку Профспілок відбулась ХХІІІ звітно-виборна конференція Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок (далі – Конференція) під головуванням голови Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Дубіля В.П. У заході брали участь перший заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Кужман О.М., голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, голова Дніпропетровської обласної тристоронньої соціально-економічної ради Сергєєв В.В., заступник голови Федерації профспілок України Кондрюк С.М., голови членських організацій Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок. На Конференцію також було запрошено начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) Чуба І.А. та завідувача сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Відділення Омельченко О.С.

Під час Конференції голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Дубіль В.П. підвів підсумки роботи профспілкових діячів упродовж 5 років та намітив нові орієнтири на майбутнє. Весь цей час Президією та Міжгалузевою радою Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок здійснювалися заходи, спрямовані на стабілізацію економіки, збереження робочих місць, підвищення рівня оплати праці та його охорони, посилення соціальних гарантій тощо.

Більшість питань в рамках соціального діалогу вирішувалися за столом переговорів через Генеральну, Регіональну, галузеві угоди, колективні договори. Але також доводилося використовувати й інші методи з профспілкового арсеналу. Так, представники Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок приймали учать у всеукраїнських та місцевих акціях соціального протесту з метою захисту прав людини праці.

Значна частина звернень Президії Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок до вищих органів влади стосувалась розгляду зауважень та пропозицій до законопроектів, підтримки національного товаровиробника, рішення проблемних питань галузей та окремих підприємств тощо. По ряду з них вдалось досягнути позитивних результатів, але, в цілому, ситуація залишається вкрай складною.

В цих умовах значно активізуються завдання по укріпленню профспілкового руху, підвищенню згуртованості працівників, розвитку соціального діалогу на всіх рівнях.

Викладена у виступі Дубіля В. позиція була підтримана наступними виступаючими, зокрема, заступник голови Дніпропетровської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості, арбітр НСПП Тютюник М.М. зазначив, що часто позитивних результатів під час вирішення конфліктних питань вдається досягнути при задіянні всіх сторін соціального діалогу та за сприяння Національної служби посередництва і примирення.

Голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, голова Дніпропетровської обласної тристоронньої соціально-економічної ради Сергєєв В.В. наголосив, що останнім часом результативність соціального діалогу у межах області підвищилась, закликав сторони соціально-трудових відносин вдаватися до акцій соціального протесту лише як до останнього засобу після невдало проведених примирних процедур та навів приклад позитивного вирішення проблемних питань сторонами колективного трудового спору (конфлікту) на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Наприкінці Конференції заступник голови Федерації профспілок України Кондрюк С.М. підкреслив важливість функціонування Національної тристоронньої соціально-економічної ради для забезпечення взаємодії соціальних партнерів з метою створення оптимальних умов для життєдіяльності народу України, а також висловив готовність з боку профспілок до підписання Генеральної угоди.

По закінченню Конференції відбулись зустрічі начальника Відділення Чуба І.А. з представниками обласних організацій профспілок та позаштатних інституцій Національної служби посередництва і примирення з питань взаємодії та налагодження конструктивного соціального діалогу.

Переглядів: 112 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0