Неділя, 18.02.2018, 06:03 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Січень » 30 » Відбулась нарада з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах Дніпропетровської області
13:30
Відбулась нарада з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах Дніпропетровської області

29 січня 2015 року в Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулась нарада з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Дніпропетровської області (далі – Нарада) під головуванням виконуючого обов’язки першого заступника голови облдержадміністрації Сергєєва В.В. У заході брали участь голови міських рад та районних державних адміністрацій Дніпропетровської області, де наявні підприємства-боржники із виплати заробітної плати, керівники відповідних підприємств, представники обласних організацій, в тому числі на нараді був присутній начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення НСПП) Чуб І.А.

Головуючий повідомив присутнім, що станом на 01 січня 2015 року заборгованість із виплати заробітної плати по Дніпропетровській області становить 104,1 млн. грн., тобто можна констатувати, що за рік вона зросла у 14,9 разів, а в порівнянні з попереднім місяцем сума боргу зросла на 2,6%. В структурі боргу по Україні заборгованість із виплати заробітної плати по області займає п’яте місце з показником 4,3%.

76,4% загальної суми заборгованості із виплати заробітної плати було утворено економічно активними підприємствами (24 підприємства), 21,7% – суб’єктами господарювання-банкрутами (10 підприємств), 1,9% – економічно неактивними підприємствами (3 підприємства).

Всього під час Наради була заслухана інформація щодо причин виникнення та перспектив погашення заборгованості із виплати заробітної плати по 29 підприємствам, про що прозвітували голови міських рад міст Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Кривого Рогу, Вільногірська, Жовтих Вод, Павлограда, Першотравенська та голова П’ятихатської районної державної адміністрації.  

Так, на багатьох підприємствах заборгованість із виплати заробітної плати виникла через відсутність замовлень, втрату ринків збуту готової продукції (ДП «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова» (м. Дніпропетровськ), ПАТ «Інжинірінгово-виробниче підприємство «Енергія» (м. Кривий Ріг), ТОВ «Восток-Руда» (м. Жовті Води), дебіторську заборгованість замовників за виготовлену продукцію, надані послуги та виконані роботи (ТОВ «НДІАЧормет» (м. Дніпропетровськ), ТОВ «Павлоградський завод технологічного обладнання» (м. Павлоград), заборгованість бюджетів різних рівнів (КП «Трамвай» (м. Дніпродзержинськ), ДП «Бар’єр» (м. Дніпродзержинськ) тощо.

Присутніх було проінформовано про заходи, здійснені з метою погашення заборгованості із виплати заробітної плати на конкретних підприємствах, роботу з керівниками підприємств-боржників, які перебувають на різних стадіях відновлення платоспроможності (ДНВП «Цирконій» (м. Дніпродзержинськ), ПАТ «Криворізький турбінний завод «Констар» (м. Кривий Ріг) та ін.

За результатами Наради керівникам підприємств-боржників, головам міських рад та районних державних адміністрацій Дніпропетровської області було поставлено завдання забезпечити погашення заборгованості із виплати заробітної плати у першому кварталі 2015 року.

На 7 підприємствах з тих, що розглядалися на Нараді, Відділенням НСПП здійснюються заходи з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), на одному зареєстрований колективний трудовий спір, ще 3 - внесені до Бази даних підприємств, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності.

Отримана під час заходу інформація була розглянута на нараді з працівниками Відділення НСПП та проаналізована на предмет здійснення подальших заходів на підприємствах, що перебувають на обліку Відділення НСПП, а також визначення підприємств, на яких наявні чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин, що потребують дій з боку Відділення НСПП.

Переглядів: 207 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0