Неділя, 18.02.2018, 06:05 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Квітень » 29 » Відбулась узгоджувальна зустріч з головою ради трудового колективу ДП «Дніпропетровська дирекція будівництва метрополітену»
08:00
Відбулась узгоджувальна зустріч з головою ради трудового колективу ДП «Дніпропетровська дирекція будівництва метрополітену»

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) за результатами роботи обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат у березні 2015 взяло на облік з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) державне підприємство «Дніпропетровська дирекція будівництва метрополітену» міста Дніпропетровська (далі – ДП ««Дніпропетровська дирекція будівництва метрополітену»).

28 квітня 2015 року відбулась узгоджувальна зустріч спеціалістів Відділення з головою ради трудового колективу - начальником технічного відділу ДП «Дніпропетровська дирекція будівництва метрополітену» з метою з’ясування стану соціально-трудових відносин на підприємстві.

Профспілка на підприємстві відсутня, проте продовжує діяти колективний договір, укладений на 2012-2014 роки між уповноваженою особою власника, начальником ДП «Дніпропетровська дирекція будівництва метрополітену» і трудовим колективом підприємства в особі голови ради трудового колективу.

Голова ради трудового колективу ДП «Дніпропетровська дирекція будівництва метрополітену» повідомив, що підприємство було створено для виконання функцій замовника будівництва першої черги метрополітену в місті Дніпропетровську, тобто отримує фінансування пропорційно актам приймання виконаних робіт по будівництву метрополітену.

У 2013 році фінансування будівництва метрополітену за рахунок коштів державного бюджету було припинено, а в 2014 році, з місцевого бюджету, було недостатнім та несвоєчасним. На сьогодні на ДП «Дніпропетровська дирекція будівництва метрополітену» існує заборгованість із виплати заробітної плати з грудня 2014 року, що негативно впливає на стан соціально-трудових відносин на підприємстві.

За несвоєчасне повернення кредитних коштів, взятих для оплати виконаних у 2012 році будівельних робіт ПАТ «Дніпрометробуд», відповідно до рішення суду, було накладено арешт на розрахункові банківські рахунки та на майно ДП «Дніпропетровська дирекція будівництва метрополітену».

Незважаючи на це, голова ради трудового колективу запевнив, що на підприємстві намагаються додержуватися вимог законодавства про працю, зокрема, з питань оплати праці. Так, заробітна плата працівникам виплачується в першу чергу, при надходженні коштів на рахунок.

Проте, слід зазначити, що, за умови припинення фінансування будівництва Дніпропетровського метрополітену з бюджетних джерел, подальше існування ДП «Дніпропетровська дирекція будівництва метрополітену» може стати недоцільним.

Упродовж узгоджувальної зустрічі спеціалістами Відділення голові ради трудового колективу ДП «Дніпропетровська дирекція будівництва метрополітену» були надані рекомендації стосовно шляхів врегулювання чинника дестабілізації стану соціально-трудових відносин відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорі (конфліктів)», в тому числі через процедуру вступу у колективний трудовий спір (конфлікт). Також, за результатами зустрічі, були досягнуті домовленості про подальшу взаємодію.

Переглядів: 172 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0