Четверг, 18.10.2018, 13:27 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Серпень » 20 » Відбулась узгоджувальна зустріч з обговорення стану соціально-трудових відносин на ДП «Бар’єр» міста Дніпродзержинська
13:05
Відбулась узгоджувальна зустріч з обговорення стану соціально-трудових відносин на ДП «Бар’єр» міста Дніпродзержинська

19 серпня 2015 року відбулась узгоджувальна зустріч спеціалістів відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) з представником від найманих працівників державного підприємства «Бар’єр» міста Дніпродзержинська (далі – ДП «Бар’єр»). Підприємство перебуває на обліку Відділення з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту).

Представник ДП «Бар’єр» надав інформацію про ускладнений стан соціально-трудових відносин на підприємстві, де понад 16 місяців існує заборгованість із виплати заробітної плати. Накопичено борги по заробітній платі та податкам, по платі за землю, за виконані роботи на об'єктах, за енергоносії.

Зважаючи на такі обставини, персонал ДП «Бар’єр» звільняється, обезлюділа лабораторія, де проводиться моніторинг стану ядерних могильників. Крім того, криза на ДП «Бар'єр» робить неможливим отримання міжнародних грантів, що виділяються на реабілітацію території промислового майданчика.

Деякі наймані працівники ДП «Бар’єр» не мають змоги звільнись за власним бажанням з підприємства у зв’язку з тим, що керівництво не приймає заяви про звільнення. Наймані працівники надсилали заяви поштою, але спроба була марною: із почтових скриньок листи не вилучалися і тому вони повертались назад.

У червні 2015 року на державному рівні прийшла міжвідомча комісія щодо розгляду кризового стану, який існує на ДП «Бар’єр». Представники Комітету ВРУ з екології, Міненерго, Мінекономіки, Мінекології, Комітету з ядерного регулювання, обласної та міської влади оглянули об'єкти ядерного виробництва, якими опікується ДП «Бар'єр». У резолюції, прийнятій комісією, містяться наміри допомогти підприємству вибратися з боргової ями. Також комісія ініціює включення робіт, виконуваних ДП «Бар'єром», в державну програму щодо приведення об'єктів колишнього уранового виробництва в екологічно безпечний стан. Проте станом на сьогоднішній день ніякої допомоги від перелічених посадовців ДП «Бар’єр» на державному рівні не отримало.

Під час узгоджувальної зустрічі спеціалістами Відділення була надана правова допомога відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорі (конфліктів)» в частині вирішення чинника дестабілізації через процедуру вступу у колективний трудовий спір (конфлікт).

Відділенням і надалі здійснюватимуться заходи щодо запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) до моменту усунення чинника дестабілізації стану соціально-трудових відносин на ДП «Бар’єр».

Переглядів: 95 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0