Четверг, 15.11.2018, 20:27 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Червень » 19 » Відбулась узгоджувальна зустріч з обговорення стану соціально-трудових відносин на ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків»
10:04
Відбулась узгоджувальна зустріч з обговорення стану соціально-трудових відносин на ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків»

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області (далі – Відділення) з 20.11.2014 здійснює заходи щодо запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) на публічному акціонерному товаристві «Дніпропетровський завод прокатних валків» міста Дніпропетровська (далі – ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків»). На підприємстві існують чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин з питань невиконання колективного договору про умови та охорону праці, в частині нормування і оплати праці, в частині гарантії діяльності профспілкової чи інших представницьких організацій працівників.

З метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) на підприємстві Відділенням було проведено 4 узгоджувальні зустрічі з головою профспілкового комітету первинної організації Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків», направлені запити щодо стану справ та проаналізовані відповіді, а також надані необхідні рекомендації у межах повноважень Національної служби посередництва і примирення.

18 червня 2015 року фахівцями Відділення була проведена чергова узгоджувальна зустріч з головою профспілкового комітету первинної організації Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків», під час якої була отримана інформація щодо стану соціально-трудових відносин на підприємстві.

За словами профспілкового лідера, положення колективного договору ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків» за 2014 рік виконані частково. Звіт по виконанню колективного договору не підписаний у зв’язку з розбіжностями між сторонами.

Незадовільно на стан соціально-трудових відносин на ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків» впливає те, що найманим працівникам не видається молоко за шкідливі та небезпечні умови праці (ці норми закріплені в пункті 6.1.10 Колективного договору). Голова профкому звертався до заступника голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації з приводу вказаного порушення, але це результату не дало.

Разом з цим, на підприємстві продовжується процедура скорочення робочих місць, необхідність якого адміністрація пояснює оптимізацією організаційної структури та штатної чисельності в зв’язку зі зменшенням обсягів виробництва.

Голова профкому у письмовому вигляді повідомив адміністрацію ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків» про свою незгоду зі скороченням працівників (особливо тих категорій, за якими, згідно чинного законодавства, зберігається переважне право залишення на роботі).

З цього ж приводу були здійснені відповідні звернення до Дніпропетровської обласної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України та до Дніпропетровської обласної служби зайнятості. В Дніпропетровській обласній організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України зазначили, що не мають права погоджувати скорочення найманих працівників, які не є членами профспілки.

Таким чином, скорочення штату на ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків» продовжується. Деякі працівники вирішують питання скорочення у судовому порядку, інші звернулись до центрів зайнятості або влаштувалися працювати на інші підприємства.

Фахівцями відділення були надані рекомендації та роз’яснення голові профкому ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків» щодо шляхів стабілізації стану соціально-трудових відносин у трудовому колективі згідно з нормами, передбаченими чинним законодавством України, зокрема, шляхом застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів  (конфліктів)». Профспілковий лідер запевнив, що на даний час трудовий колектив заводу на проведення акцій соціального протесту не налаштований, для працівників важливе значення має стабільна робота підприємства.

За результатом зустрічі була досягнута домовленість про подальшу співпрацю, націлену на врегулювання дестабілізаційних чинників. 

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області і надалі відслідковуватиме стан соціально-трудових відносин на ПАТ «Дніпропетровський завод прокатних валків» з метою недопущення його ускладнення.

Переглядів: 109 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0