Неділя, 16.12.2018, 05:41 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2018 » Липень » 18 » Відбулось 11 засідання примирної комісії по вирішенню КТС(К) на струк. підр. Шахтоуправління з підз. видобутку руди Гір. департ. ПАТ "АМКР"
13:07
Відбулось 11 засідання примирної комісії по вирішенню КТС(К) на струк. підр. Шахтоуправління з підз. видобутку руди Гір. департ. ПАТ "АМКР"

17.07.2018 відбулося одинадцяте засідання примирної комісії по вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками структурного підрозділу Шахтоуправління з підземного видобутку руди (на правах шахт) Гірничого департаменту публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області та публічним акціонерним товариством «АрселорМіттал Кривий Ріг» міста Кривого Рогу Дніпропетровської області (далі – ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»).

Відповідно до укладеної Угоди від 23.11.2017 про створення примирної комісії для вирішення колективного трудового спору (конфлікту) кожна сторона делегувала до примирної комісії по чотири особи.

Засідання примирної комісії було визначено закритими, тому на початку засідання попередили усіх присутніх про нерозголошення інформації, почутої на засіданні.

Згідно домовленостей сторін, головувала на одинадцятому засіданні примирної комісії представник від роботодавця – начальник управління з організаційного розвитку департаменту з персоналу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Згідно з пунктом 2.3. Угоди про утворення примирної комісії для вирішення колективного трудового спору (конфлікту) від 23.11.2017, в склад примирної комісії були внесені зміни зі сторони роботодавця у зв’язку з переводом однієї особи.

На засіданні примирної комісії згідно порядку денного розглядали четверту, п’яту та шосту вимоги найманих працівників Шахтоуправління з підземного видобутку руди (на правах шахт) Гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (далі – Шахтоуправління).

Члени примирної комісії продовжили розглядати вимогу 4: «Додержуватись на робочих місцях в Шахтоуправління з підземного видобутку руди (на правах шахт) Гірничого департаменту публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» умов, передбачених Державними санітарними правилами ДСП 3.3.1.038-99».

Сторона роботодавця запропонувала нові «Заходи № 2 з виконання піднятих питань представниками трудового колективу Шахтоуправління на примирній комісії при розгляді вимоги 4 колективного трудового спору». Представники примирної комісії від найманих працівників узяли час для ознайомлення та прийняття рішення до наступного засідання примирної комісії.

 

Під час розгляду п’ятої вимоги: «Забезпечити безперешкодно прохід представників працівників (членів виборних органів Первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг») на територію підприємства, на робочі місця працівників підприємства – членів профспілки, до керівників підприємства, відповідно до вимог ст. 248 КЗпП і ст. 40 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», виключивши при цьому існуючу дискримінацію по профспілкової приналежності».

Члени примирної комісії від роботодавця ознайомили присутніх з результатами судових розглядів щодо існуючого на підприємстві пропускного режиму.

В яких зазначено, що вимоги ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» про встановлення контрольно-пропускного режиму не перешкоджають діяльності представників профспілкових організацій, що діють на підприємстві, а висунуті профспілками вимоги, що стосуються забезпечення постійного пропуску на територію ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», є необґрунтованими.

Таким чином, ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» не перешкоджає законній профспілкової діяльності й не робить ніяких протиправних дій, якими позбавляв би первинні профспілкові організації можливості безперешкодно відвідувати та оглядати місця роботи на підприємстві, де працюють члени профспілки.

З урахуванням викладеного, у сторони роботодавця відсутні підстави для внесення змін до пропускного режиму на підприємстві.

На думку представників найманих працівників, на засідання примирної комісії сторона роботодавця не надала своїх пропозицій щодо забезпечення безперешкодного проходу на робочі місця членів ППО ВПП НПФ, членів виборних органів профспілкового комітету, так як саме цей нормативний акт не передбачає й не забезпечує безперешкодного проходу до робочих місць. Ця обставина обмежує право працівника підприємства на захист його прав та інтересів, а також здоров'я і життя, передбачених законодавством України.

Сторона від представницького органу найманих працівників надала акти не допуску членів виборних органів на робочі зборів, на робочі місця членів ППО.

Представники примирної комісії з боку найманих працівників запропонували винести розгляд цієї п’ятої вимоги на трудовий арбітраж.

Сторона адміністрації, з урахуванням того, що дана вимога, як вони вважають, була задоволена, тому недоцільне винесення розгляду даної вимоги на трудовий арбітраж.

Розгляд шостої вимоги: «Виділяти на кожного працівника Шахтоуправління з підземного видобутку руди (на правах шахт) Гірничого департаменту публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг» кошти на оздоровлення в розмірі середньої заробітної плати працівника при надані відпустки» перенесли на наступне засідання примирної комісії.

На завершення, члени примирної комісії прийняли рішення про наступне проведення засідання примирної комісії 08 серпня 2018 року та визначилися з часом зустрічіз 14 години до 16:30, на порядку денному стоятиме розгляд четвертої та шостої вимог.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде й надалі братиме участь у всіх засіданнях примирної комісії та намагатися налагодити соціальний діалог на підприємстві.

 

Переглядів: 25 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0