Понеділок, 24.09.2018, 15:10 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2018 » Серпень » 1 » Відбулось 11 засідання примирної комісії по вирішенню КТС(к) на ТОВ «ПРОСКО» смт. Просяна Покровського р. Дніпропетровської області
15:48
Відбулось 11 засідання примирної комісії по вирішенню КТС(к) на ТОВ «ПРОСКО» смт. Просяна Покровського р. Дніпропетровської області

Розпорядженням Національної служби посередництва і примирення (далі – НСПП) від 19.02.2018 №071-р було зареєстровано колективний трудовий спір (конфлікт) між найманими працівниками товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОСКО» селища міського типу Просяна Покровського району Дніпропетровської області та адміністрацією товариства з  обмеженою відповідальністю «ПРОСКО» селища міського типу Просяна Покровського району Дніпропетровської області (реєстраційний номер 024-18/04-В).

31 липня 2018 року було проведено одинадцяте засідання примирної комісії по вирішенню колективного трудового спору (конфлікту).

На засіданні примирної комісії були присутні чотири представника примирної комісії, відсутні один представник від роботодавця та один з боку найманих працівників (з поважних причин), крім того були присутні представники трудового колективу та представники страйкового комітету.

На засіданні примирної комісії були обговорені наступні питання:

1) виконання Угоди від 22.03.2018 щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати;

2) звіт бухгалтера підприємства про виплату заробітної плати згідно Угоди від 22.03.2018 та поточної заробітної плати, сплати ЄСВ;

3) звіт начальника відділу організації праці та заробітної плати про розробку розстановки робочих по робочих місцях та штатний розклад у зв’язку із зміною мінімальної заробітної плати та висунутими вимогами найманих працівників про збільшення заробітної плати;

4) розгляд питання щодо виплати одноразової матеріальної допомоги починаючи з травня 2018 року згідно п. 3.3.10 Колективного договору.

З приводу першого питання про виконання Угоди від 22.03.2018 щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати виступив представник роботодавця  повідомив, що на даний час виплачена поточна заробітна плата, а заборгованість буде виплачена 31.07.2018 та 01.08.2018, тому адміністрація підприємства висловила прохання продовжити виробничий процес не розпочинаючи страйк.

По другому питанню виступила заступник головного бухгалтера підприємства та розповіла про стан виплат на підприємстві:

- поточна заробітна плата виплачена повністю;

- заборгованість по заробітній платі, згідно Угоди від 22.03.2018 зі змінами від 18.05.2018, за липень місяць виплачена в розмірі 270 тис. грн., недоотримана за червень місяць 100 тис. грн.;

- єдиний соціальний внесок виплачений за листопад 2017 року.

З третього питання виступив начальник відділу організації праці та заробітної плати, який повідомив, що на підприємстві діє нова розробка розстановки робочих по робочих місцях та штатний розклад, який був затверджений у зв’язку із зміною мінімальної заробітної плати.

Виступив член примирної комісії від сторони найманих працівників, яка виразила занепокоєність всього трудового колективу щодо дуже низького розміру заробітної плати.

Представники найманих працівників висловили прохання до власника підприємства розробити розстановку робочих по робочих місцях та штатний розклад згідно Галузевої угоди.

По четвертому питанню щодо виплати одноразової матеріальної допомоги слухали представника роботодавця, який запевнив, що це питання не знімається з повістки дня, але буде вирішуватися лише з 01.10.2018.

Члени примирної комісії знову обговорили не вирішені питання по виплаті заборгованості із виплати заробітної плати й повідомили про початок страйку 01 серпня 2018 року.

Але, якщо адміністрація ТОВ «ПРОСКО» виплатить заробітну плату в оговорені строки, всім найманим працівникам, страйк не буде проводитись.

Представники від роботодавця запевнили, що 01.08 2018 заборгованість із виплати заробітної плати у сумі 1 288 тис. грн., буде погашена.

Відділення НСПП знову звернулося до представників роботодавця, представників трудового колективу та представників страйкового комітету з поясненнями щодо застосування нормативних актів про страйк й попередило про можливі наслідки проведення страйку на підприємстві.

Під час проведення примирної комісії, враховуючи роз’яснення представників Відділення НСПП та прохання адміністрації підприємства ТОВ «ПРОСКО» про відстрочку страйку, страйковий комітет прийняв рішення про перенесення початку страйку з 01.08.2018 о 00:01 години на 01.08.2018 о 23:50.

На завершення, члени примирної комісії одноголосно прийняли рішення про проведення наступного засідання примирної комісії на 30 серпня 2018 року та затвердили порядок денний:

- звіт про виконання Угоди від 22.03.2018 (зі змінами від 18.05.2018);

- інформація бухгалтера підприємства про виплату заробітної плати згідно Угоди від 22.03.2018, поточної заробітної плати та сплати ЄСВ;

- інформація начальника відділу організації праці та заробітної плати про розробку проекту розстановки робочих по робочих місцях і штатний розклад згідно Галузевої угоди.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Дніпропетровській області буде й надалі відслідковувати стан соціально-трудових відносин на підприємстві, братиме участь у всіх засіданнях примирної комісії та буде й надалі намагатися попереджати страйк на товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОСКО» селища міського типу Просяна Покровського району Дніпропетровської області.

 

Переглядів: 15 | Додав: nspp-dnepr | Рейтинг: 0.0/0